Bujori si panselute de mai-iunie 2011 (3)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ch_dana spune:

Lumimar, Amelia e mai mica cu o zi decat Maria si din pacate de abia a ajuns la 6.2 kg (saptamana trecuta). In schimb e lungana (64 cm), asa ca...asta e.

Deocamdata singurul interes pe care il manifesta (in afara de telecomanda- o pasioneaza butoanele - si infiptul gherutelor in fata cui se nimereste ) este vis-a-vis de sticla de apa, e fascinata ce biberoane mari au adultii. In rest, poti sa mananci langa ea, e indiferenta.

Dana & Amelia (21.06.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicofa25 spune:

revenim si noi cu vesti: la 6 luni teo are 8140g si 68cm. am facut si vaccinul, dintii inca nu-i dau (am avut o alarma falsa la un moment dat) si suntem in plina diversificare - dimineata fructe, la pranz legume cu carnita si seara cereale. deocamdata racelile ne ocolesc, speram sa scapam fara muci din iarna.

manuela, felicitari pt. dimensiuni si succes in diversificare! si iti simtim lipsa pe fb.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_boldan spune:

Si baietelul meu, Rares, implineste 5 luni si 2 saptamani si am inceput sa-i dau suc de mar si morcov si pot sa spun ca haleste cu o placere...:)
Am incercat cu legume, din pacate a refuzat( si ce mai strambaturi am primit), asa ca ...mai incercam.
Mlta sanatate tuturor bebeilor si rabdare si intelepciune mamicilor.

Elena, mama de Rares(07.06.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadyazuza spune:

buna dimineata mamici
ma scuzati ca dau buzna in casuta voastra. dati va rog un like daca va place piticul meu http://www.milupa.ro/club-milupa/album/7329
va multumesc mult sa aveti o zi bunaaa

mamica fericita cu de zambaret Cristian Andrei21.03.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenpit77 spune:

Si noi am inceput diversificare, sapt viitoare facem 6 luni, dar supica este un fiasco total. Ne srambammmmmmmm.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Manuela77 spune:

Buna dimineata mamici si pitici,
va invitam la o placinta cu dovleac (de post) si un suc de mar, sa o sarbatorim pe gogosica mea Maria care astazi implneste 6 lunite! Sa fie sanatoasa alaturi de toti colegii bujorei si panselute!

https://picasaweb.google.com/108829925983650607103/MariaLa5Luni?authkey=Gv1sRgCLKRrJSn6vLT3AE


Nici noi nu prea suntem pasionate de mancarica, Tot titi e baza. Am remarcat ca ii plac cerealele dar nu i-as da prea mult pentru ca nu vreau sa o umflu. Bine ar fi sa ii placa legumele si fructele ca si fratiorului ei mai mare...


Nicofa pentru tine si fetele de pe FB! Nu vreau sa iti spun cat imi lipsiti voi si ce deprimata am fost in primele zile fara voi! sSper sa ne auzim si aici pe forum, mai des

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

Buna fetele.
avem hainute de vanzare la preturi mici https://picasaweb.google.com/110708640837204206487 poate va face cu ochiu ceva

si scuzati-ma dc v-am deranjat cu mesaju meu
o zi frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ch_dana spune:

Mdeah, ieri am inceput si noi cu supa, macar n-a scuipat-o, dar s-a incruntat la mine de parca-i dadeam agurida...

Anna, cum facem cu FB ? Merci !

Dana & Amelia (21.06.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_i spune:

Dana, ti-am dat PM. Scuze de intarziere.

Si noi ne luptam cu diversificarea. Azi am avut in meniu gutuie si era acra... se scutura de parca manca lamaie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuna spune:

FELICITARI bebeilor ce au implinit deja 6 luni. Si a mea a facut deja 1/2 de an, o mai alaptez desi nu credeam ca voi reusi atat... iar cu diversificarea (am inceput atunci la 5 luni cu supa de morcov cam 6 zile ca nu se regla cu scaunele din cauza infectiei cu klebsiela) stam foarte bine.
Are 2 mese inlocuite adica fructe dimineata (i le dau simple mar-portocala, para- banana, avocado-banana... cam 100 g vrea )cam la 2 ore dupa vrea laptic. Si pe la pranz are piure de legume cu carnita de curcan (carnita ii pun acum de curand) si papa cam 140-200 g. in rest doar lapte de la mine. Are 7,700 kg acum la 6 luni si jumatate.

Astept sa scrieti ce au primit cei mici de la Mon Nicolae.

Mergi la inceput