Bujori si panselute de mai-iunie 2011 (3)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Fetelor mamicilor,vreau si eu pe fb,cum fac sa intru in grupul de bujorei si panselute?

Mamica fericita de printesa MARIA IRINUCA(20.06.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patryss_88 spune:

Citat:
citat din mesajul lui CAMELIA28

Patryss, de curiozitate cate kg are Luca al tau? Si ai mei au luat muult in greutate in primele luni, acum au 7.5, respectiv 8 kg la 6 luni, dar pt ca le mai dau si LM, am bagat supica la 5 luni si 2 saptamani. Al tau papa fructul crud? Le-as da copt pt inceput, Luca al meu a supt cate putin din fructul ce-l mancam eu (mar, para, portocala) si a varsat de fiecare data. Eu nu le-am dat inca fruct pt ca mi-e teama ca nu mai vor legume, cica dupa ce au o masa intreaga de legume se baga si masa de fruct, sper ca in curand se va intampla si asta.

Mami de gemenasi Luca si Marc-11 mai 2011


Luca are la aproape 5 luni are 8, 3 kg , iar in lungime 69 cm ultima oara cand l-am masurat ( s-ar putea sa fie mai mult )
Am incercat cu mar copt pt inceput , si dupa aceea i-am dat sa guste crud .
Intra-adevar , chiar dacai -am dat dupa aceea legume , acum nu prea se omoara cu ele , se cam stramba cand papam supica sau morcov .

Eu nu ma grabesc inca sa inlocuiesc o masa , am timp , i-am dat sa " guste" din fiecare sa se obisnuiasca cu ele .

El cand ii e foame nu pot sa ii dau mai intai fruct sau leguma , trebuie LP , ca daca nu facem scandal ...


de gaza mica Luca Adrian


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patryss_88 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lumimar

offf,si noi am racit dupa vaccinul de 4 luni si suntem pe antibiotic, mucishori gramada ii tragem cu batistuta bebelusului
Acum suntem mai binishor,avem trei zile de antibiotic insa trebuie sa continuam pana la 7 zile,sa speram ca va fi bine
Nici noi nu am inceput diversificarea inca ,papam lp si lapte matern insa ff putin mai este cam 60-70ml mai reusesc sa scot intr-o zi
Dar insist si insist pana la ultima picatura
Fetelor,voi ce mai gatiti?Ce papi bun mai faceti?

Mamica fericita de printesa MARIA IRINUCA(20.06.2011)



Sanatate multa Lumimar ! Stiu prin ce treceti .... mi-a fost atat de mila de el ca nici nu putea sa respire dragutul ! Noi am facut doar 5 zile tratament cu augumentin , acum mai avem putina tuse , sa speram ca trece cu sirop .

Pupici la pici



de gaza mica Luca Adrian


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_i spune:

Lumimar, ai PM.

si noi am inceput de ieri diversificarea. ce sa spun... esec total, bebe a fost ataaat de incantat incat a plans de s-a facut stacojiu si abia am reusit sa-l imbunez. azi a fost mai bine, dar se stramba de zici ca ii dadeam extract de pelin sa manance.

of, asta e, rabdaaaare muuulta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patryss_88 spune:

Vreau si eu PM Anna te rog cu grupul .

Multa bafta cu diversificarea , si rabdare , rabdare !

pupici

de gaza mica Luca Adrian


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenpit77 spune:

Buna fetele
Avem si noi 5 luni jumatate si ne indreptam incet spre diversificare, adica primele 3 zile am sa-i dau suc de morcov si apoi o sa fac o supica din morcov, pastarnac si telina. Va rog sa mai scrieti ce mai dati bebelusi lor sa manance sa nu raman doamne fereste in pana de idei.
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucillegrl spune:

venim si noi cu informatii; la 5 luni si 2 saptamani avem 72 cm si 9,5 kg, am inceput diversificarea ... de vreo 2 3 saptamani si acum papam fructe coapte ( mar,para, gutuie ) si crude avocado si putina banana. supa crema de legume .. eu i-am pus de toate ... morcov,dovlecel, cartof dulce, ardei gras, ceapa, pastarnac, patrunjel... Avem nasucul infundat putin si tusim, ne tratam cu vibrocil, ambroxol si vitamina c si asteptam sa treaca cat mai repede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

mamici, am de vanzare o pereche din papuceii de la baietelul meu. au fost purtati maxim 2 luni cred in carucior ca inca nu merge pe jos. papuceii sunt din piele intoarsa, marimea 18,marca Aster, frantuzesti, de o super calitate.. daca stiti pe cineva interesat da ti mi un PM , ii dau cu 35 lei, pretul lor a fost multtttt mai mare dar vreau sa fac ordine printre lucrusoare.
pt cine este interesat trimit poze.
multumesc si ma scuzati.


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Manuela77 spune:



Buna fetelor!


Ne mai tineti minte? Revenim si noi cu vesti: la 5 luni jumate Maria are 7400gr si 67cm. Ne chinuim cu diversificarea dar tot titi e preferat....Mancam la pranz pireu de legume si seara cereale cu lapte de la mami. Nu ne plac fructele de nici un fel....mai insistam...


PS. De o saptamana folosim doar scutece de bumbac, din acelea care se spala si suntem ff incantate...oare de ce nu am indraznit mai devreme?



Pupici la bbei si mamici si speram sa ne mai auzim si pe forum!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Fetelor,ce baietei mari aveti,adevarati cavaleri...
Noi mai avem putin si facem cinci lunite insa nu suntem asa grasunica cred ca in jur de 6,5kg avem,asteptam cantarul oficial...
Diversificarea am inceput-o si noi cam timid la inceput insa speram sa fie bine pe mai departe
Pupam bebeii

Mamica fericita de printesa MARIA IRINUCA(20.06.2011)

Mergi la inceput