Mamici din Grecia (11)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lukasnicolas spune:

OANA AI SI UN NUME DE FIRMA SAU DE UNDE LE IEI?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioannoula spune:

Citat:
citat din mesajul lui lukasnicolas

OANA AI SI UN NUME DE FIRMA SAU DE UNDE LE IEI?

Andreeade pui micLukas-Nikolas08 03 2009


Noi luam de la Kosmidis,(Salonik) prin comanda.Tot de la ei am luat si aparatura. Ar trebuii sa intrebe de acolo de unde a luat aparatele. Or sa le spuna.

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamitza_alex spune:

lukasnikolas"asa se numeste tort gele,eu am luat din romanica,cu gelatina nu merge ca se incheaga repede.ai vazut tarta cu fructe in cofetarii ca au ceva ca gelatina deasupra?exact asa e si asta.poate se gaseste si aici...nu stiu sa-ti zic,tu daca vrei incearca si cu gelatina dar nu stiu cum iese.fetelor ziceti-mi s mie voi ce detergenti folositi,ca eu nu m-ai stou ce sa iau,parca nimic nu spala bine..esthera multa bafta cu baru!!!noapte buna,noi mergem putin la lidl la cumparaturi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioannoula spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamitza_alex

lukasnikolas"asa se numeste tort gele,eu am luat din romanica,cu gelatina nu merge ca se incheaga repede.ai vazut tarta cu fructe in cofetarii ca au ceva ca gelatina deasupra?exact asa e si asta.poate se gaseste si aici...nu stiu sa-ti zic,tu daca vrei incearca si cu gelatina dar nu stiu cum iese.fetelor ziceti-mi s mie voi ce detergenti folositi,ca eu nu m-ai stou ce sa iau,parca nimic nu spala bine..esthera multa bafta cu baru!!!noapte buna,noi mergem putin la lidl la cumparaturi.

Maria-Bianca.3.09.2008

La Lidl am fost si noi azi. Eu hainele fetei le spal cu planet. Am primit cadou o monstra si mi-a placut. In rest, hainele ei, spal la mana pata, si pe urma le bag la masina. A le mele mi le spala al meu sot, cu dero de la Lidle. Formil parca. Nu mai stiu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioannoula spune:

Ce fac fetele? Noi azi am profitat de ziua frumoasa, si am fost la plimbare si am facut muuulte fotografii. Duminica mergem la Agia Paraskevi, e superb locul...O sa facem si acolo poze....d-abia astept..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Esthera2011 spune:



Azi sunt trista!!!


...desi dimineata a inceput frumos! Am fost cu iubitul meu grec sa vedem parada (am uitat acasa si camera si ap.foto). Ne-am gasit un loc, la soare si ne uitam la copiii care defilau (imi plac teribil de mult).
A Aparut langa noi, trista si abatuta sotia (rusoaica) a unui prieten (mai degraba amic)al grecului meu.
...si-a inceput sa povesteasca (in greaca si-n engleza) ce viata groaznica are langa sotul ei!
Mi-am aprins o tigare si mi-a cerut una (are voie doar 3 tigari pe zi)!...stiu...stiu...nu sunt bune dar pentru cei care au acest viciu..e groaznic!
Locuieste la mansarda...grecul locuind singur in apartamentul inferior! Gateste,spala....si cine stie ce mai face pt el!
Nu ies impreuna afara(el are gasca lui de prieteni)!...iar in fiecare sambata primeste 10 euro si merge in bazar!!!!! Daca nu cheltuieste banii...grecul ai ia inapoi!!!
Trist...
Trist ca sunt oameni asa....si mai trist ca femeile accepta!
Poate ca am gresit (s-o fi simtit jignita)...am vrut sa-i ofer pachetul meu de tigari! M-a refuzat spunandu-mi ca daca ai cauta sotul in geanta...are probleme!!!!!
Crunt de trist...
Am rugat-o sa vina cu noi la o cafea...dar m-a refuzat!!!

Grecul doarme.....eu nu pot!!!!
Indiferent ce as face...gandul imi e la acea femeie!!...singura intr-o camaruta...asteptand sf. de saptamana sa primeasca 10 euro!!!

Sper ca nu v-am suparat cu aceasta postare...poate cel mult v-am pus pe ganduri!!!

Seara buna fete dragi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamitza_alex spune:

salutare fetelor,haideti la o cioco calda,pe noi ne-a luat raceala si de la mic la mare suntem muciosi.am iesit si eu azi cu bya la parada dar la noi e o vreme tare ciudata acum e cald acum e nor acum e frig..

esthera:cate femei nu or fi in situatia amicei tale.pacat de ea ca-si manaca viata asa si se chinuie asa pt ce?!am m-ai cunoscut si eu cazuri mai ciudate dar ce pot face eu?ca ele tot acolo raman...
ioana eu niciodata nu am luat det de la lidl,maine ma duc sa iau ori omo ori neomat,am luat si ariel pt pete care e o mare tampenie,am pus si direct pe pata si tot acolo a ramas patama bucur pt voi ca v-ati plimbat azi.soata mea a lucrat azi.pupici o seara buna!!1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Esthera2011 spune:




Cunoasteti pe cineva caruia trebuie sa ii trimit un mesaj de La multi ani, vreo aniversare? Daca stiti de ceva petreceri, anunta-ma, caci nu am mai mancat prajituri de mult si imi scade glicemia!


LA MULTI ANI DRAGA MORO!!!


Lucrurile mici pe care le facem si le spunem au mare importanta in timp ce noi ne urmam calea.Un gest frumos poate sa ia povara umerilor obositipe drum.O vorba buna poate indulci inima precum o ploaie de vara peste florile insetate.Cata bucurie tasneste deodata din lucrurile mici si simple,deci simplu dar din suflet "LA MULTI ANI MORO!"

La multi ani MORO!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anouk3 spune:

La multi ani, draga noastra Moro, sa fii mereu iubita si sa ai in jur numai oameni dragi si momente frumoase!!

Nica fara frica

Mergi la inceput