Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (63)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lparpala spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

mada, strumnf,delia

delia, eu mi-am propus sa ma ingras controlat (adica prin proteine multe) vreo 2-3 kg....vreau sa pun ceva carnita pe mine... inca nu am reusit....de azi dimi am topit o cioco cu cereale si dulceata de gutui cu unt si paine


mamica implinita cu 2 comori !!




An trait sa o citesc si pe-asta! O proaspata mamica vrea sa se ingrase. Bravo tie. Inseamna ca ai dat rapid jos kg din sarcina.

Strumph, azi tot spre Morarilor ne indreptam ca e aproape de casa. Noi inca nu am calatorit cu mijloacele de transport in comun si as vrea sa mai asteptam. Am si eu stolurile mele de pasarele.
Legat de contul de pe picasa, ca sa faceti loc puteti sterge si albumul meu avand in vedere ca eu am tot timpul la semnatura pus link catre contul personal.

Catank, sper sa nu ma consideri "''tipa sau tipu''care stergea pozele si albumele inainte".

Cred ca ne inscriem si noi in curand in categoria bebici cu dintisori. Am vazut niste "creste" la dintisorii de jos, dar nu le-am simtit si la deget. Chiar, cat mai dureaza de obicei din punctul asta pana cand iese dintisorul?


Tudor Stefan de Stefana
Ioan de ioanales
Andrei de nilufera


Din pacate, am observat ca mamicile sarbatoritilor se astazi nu mai sunt active. Poate totusi ne citesc, si atunci le uram La multe lunite! bebeilor, sa fie sanatosi, mancaciosi si dormiciosi.

Cam atat de la noi pentru moment. Ne mai citim.

la si

Mami fericita de bebe Diana Emilia (20.03.2011)
Diana cea grabita
Poze
Cine?Cu cine?Ce?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

STrumf..relaxata este un cuvant care nu il cunosc...sunt tare agitata toata ziulica si Dav nu vrea sa stea decat cu mine pt ca asa este invatat saracul sa ma vada de dimi pana in noapte..Nu doarme decat cu mine,asa ca nu pot pleca pana la colt ca sunt sunata ...naspa!!!

Mada
..mersi de info cu vaccinul..inseamna ca noi mai face la Paste vaccinul,caci abia a debutat sezonul rece si David a si racit..asa ca nu stiu cand ii va mai trece...

Raportez pt azi 40 grame supa mancate aproape cu forta..adica vrajit cu suzica si bagat si lingurita..si i-am pus si lapte praf ..nimic!!Cum simte gustul de legume nu vrea si pace...Nu stiu ce ma voi face cu el..Tine buzele stranse si este un hot!!

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

lparpala, am citit poveste nasterii...de vis as putea spune . Ultimul link de la semnatura ta nu merge...

lalely, ia incerca sa te relaxezi tu un pic, si o sa deschida si piciul gurita. Acum probabil si el este la fel de incordat ca si tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Buna ziua mamici!

Strumpitz,mi-am facut temele...am sters poze pana am ajuns la 17 mb si apoi ai postat cu cu pasii care trebuiesc urmati pentru redimensionarea pozelor si le-am si redimensionat si am ajuns la 2 Mb ! Multumim pentru rabdarea si munca depusa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Cand adoarme Duracell intru la pozele lui Stefy sa le redimensionez ca am inteles ca sunt cele mai BIG.

Fug la joaca ca ma cheama !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

hai ca daca tot trancan de dimineata sa mai trancan oleak acum cat mai am timp si pana ies afara ca poate mi-o trece chefu de

daca tot vorbim de Craciun si costumatii si mosi, ati scris deja lista sa o trimiteti mosului?? ce va doriti anul asta , anul in care pentru multe dintre noi e primul Craciun cu un copilas, la altele cu 2-3 sau mai multi, depinde dupa caz cum s-ar spune cu familia mare intregita cum visati primul Craciun al puiutilor vostri ?

eu una sincer l-as petrece aici acasa doar noi 3 dar nu se poate, trebuie sa mergem la socri, desi e foarte bine si frumos si la ei, eu mi-as dori sa il petrecem doar noi 3 aici in casuta noastra dar... poate la anul

hai ca ies si eu de aici, ma duc sa visez la brad, scortisoara, cozonac, portocale... colindatori

va pup, ne auzim diseara ca acum ma duc sa ling ceva vitrine pe la mall



_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lparpala spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

lparpala, am citit poveste nasterii...de vis as putea spune . Ultimul link de la semnatura ta nu merge...


Si eu am fost uimita cat de repede si frumos s-a petrecut totul. Sper sa fie la fel si la Bebe 2.

Am incercar sa repar link-ul catre blog. Sper sa mearga.

la si

Mami fericita de bebe Diana Emilia (20.03.2011)
Cine?Cu cine?Ce?
Diana cea grabita
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Strumpitz, am micsorat pozele din albumul lui Stefy,dar tot au foarte multi Mb. Ce trebuia sa fac????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

lparpalacum sa ma gindesc ca tu ai fi sters pozele?Doamne, nu fac asa ceva?! Nu mami, ...glumeam ca tot ne pune strumphy la treaba. Drept urmare le voi sterge si eu, voi pune 2-3 noi la interval de 1 saptamina

Vreau sa raspund mai multor fete dar ufffffffff timpul asta
simonacipieri la 11 mincase sin ptr somn, apoi la 12 s-a trezit, eu m-am muls pe la 12.30 si la ora 1 i-am dat supa..cam 2 ore trecuse de la ultima masa. La 2.30 a mincat sin iar ptr somn
Astazi a mincat 140 dar la 2ore 30 distanta. Ai dreptate, daca distanta intre mese e mai mare, papa mai bine..

strumphy te felicit ptr modul de organizare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Strumph, eu anul asta de Craciun am de gand sa fiu fericita!Sa multumesc lui Doamne- Doamne pentru ce ne-a dat!Nu conteaza unde si cu cine il facem, daca suntem toti 4! sper sa am puterea sa tin oleac de post si sa reusesc sa fac si ceva bunataturi din care n-am gustat anul trecut: o piftiutza de curcan(deja pastrez borcanele de la deserturile Andrei de la nestle), niste cozo, fripturica, sarmalutze, dar tot de curcan, si ce vor mai vrea dragii mei...>Curatenie in masura in care pot....ca nu vine Craciunul cu auditul dupa el...

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput