Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (63)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

saluatare si de la "disparuti"...
va tzuc dulce si cu foc pe toti si toate...
muncesc mult si nu razbesc sa tin deloc pasul cu voi...
am vb pe facebook cu ally si mi-a zis ceva de poze...si incerc sa intru sa le sterg,dar nu pot....s-a schimbat ceva si eu nu stiu???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

lparpala, eu m-am ingrasat deja dupa sarcina, dar am depasit un pic cat as fi vrut....stiu ca ma alint intr-un fel ca numai grasa nu sunt, dar...

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

strumph - multumim pentru explicatii si ajutor!


albumul meu nu depaseste limita pe utillizator, am incercat sa si redimensionez, dar imi da o eroare "Navigation to the webpage was canceled"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

NOI TOT CU TEMP MARE A\cum are 39,5 deci nu cred ca o fi de la dintzoc



mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

NOI TOT CU TEMP MARE A\cum are 39,5 deci nu cred ca o fi de la dintzoc



mamica implinita cu 2 comori !!


ai grija sa nu fie vreo boala copilareasca... asa temp mi-a facut maria la un an... si a facut pojarel si dr zicea ca-i dau caninii, oricum fa-i impachetari sa-i scazi febra! cu un carceaf inmuiat in apica cu alcool si du-te la dr....

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Irinuca, sanii nu erau plini dupa o noapte intreaga?? bravo ca n-ai lasat sotul singur...nici eu nu-l lasam sa stii
Lavi, sincer nu cred ca sunt dintii...asa am patit cu Arsenie in vara si mi s-a umplut de bubitze a treia zi...era rubeola. Are ganglionii umflati?
Delia, sa stapaniti sanatosi tarcul dc il luati! CU kg zic eu ca tu remediezi rapid situatia ca am vzt ca ai vointa.
Strumpfi, ma apuc si eu de maine de regim..mi-e ciuda insa ca nu pot iesi afara asa vreme urata..poate maine va fi mai bine...si eu ma gandesc deja la Craciun...asta e perioada care-mi mai place cat de cat din iarna...pana in sarbatori. Dupa ce trec...nu vreau decat sa vinaa primavara.
Mada, ce scumpa e Cata...parca o vadeu nu m-am apucat de luat cdouri inca..le las atunci, mai aproape...ar trebui sa strang ceva bani...
Ioana ce frumusete mica ai acolo...Niste gene si o guritza...zici ca e machiatasa-ti traiasca!
Alexina, aoleu...si ce-ati facut cu caloriferul??? asa am patit noi pana sa plecam din apartamentul in care am stat..in cele 3 luni in care ne-au lasat viitorii proprietari sa stam in el ni s-a stricat chiuveta de la baie, apoi cea de la bucatarie, s-au ars becurile de la frigider s-a rupt canapeaua, fierul de calcat (ma rog pe acesta nu trebuia sa-l lasam)...nu stiam cum sa le mai conserv, parca innebunisera toate
Sanatate bolnaviorilor. Pisuc nas scos cu mult ser, si osscillo: i-as mai da si putin panadol ca sa-l mai ajut...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Am ajuns si noi acasa, cu nasu rosu inghetat, cel putin eu ca m-am dus cam dezbracatica numai bluza si cadigan ca deh era soare si numa bine am ajuns eu sus la mall ca s-a si stricat vremea si a inceput un vant receeeeee dar nah... piscoata a adormit in carut si m-am plimbat prin cartier sa o las sa doarma ca era maraita si a trebuit sa ies din mall ca sa ies in trafic sa adoarma ca era asa de maraita , nici suzeta nu ii trebuia si cum am iesit in trafic, cum a adormit matza mea ii place tare zgomotul de scartaieli, frane si alte alea

I-am luat 2 costumatii, dar nu de Craciun, alea pot sa ma astepte , ca acum vine Halloweeeeennnnnn si i-am cumparat si dovleac de la supermarket sa il tai sa punem lumanarica in el, sa vedem ce figura o sa pot face , e prima data cand o sa ma chinuie talentul la taiat dovleac pentru Halloween I-am luat un costum de pumpkin, adica dovlecel si unul pufos de cangur, nu e pentru halloween dar tot era oferta de buy 1 and get one half price, am spus ca deh, nu ratez ocazia... voiam sa ii iau pentru Craciun o costumatie dar am vazut in mai multe magazine si mai dragute decat ce am vazut in mothercare si nu -s decisa ce sa fac, cu tot cu reducerea lor, inca mai astept, poate zilele astea ma decid, dar cred ca pana ma decid eu ce si cum se termina si oferta de la mothercare

Catank, nu trebuia sa stergi pozele mai, de ce intelegeti voi ca trebuie sters tot cand se discuta de spatiul de pe picasa ? eu am explicat cum se redimensioneaza, dar daca nu vreti lasati-le acolo pana in limita de 20 MB /user... doar daca depasiti mai stergeti din ele , dar vreau poze noi la schimb , da ? hai ca astept poze noi ca stiu ca tu zilnic ii faci pozici Ioanei ar trebui si eu sa fac asta dar precum eu fac cate o suta odata nu-i a buna ca ocup toata memoria la laptop si tre` sa le bag pe hard extern dupa

Ally , tot nu mi-ai spus ce meniul lui Duracell pozele poti sa le pui inapoi daca ai prins smecheria cum se face cu redimensionatul sau poate ne pui poze noi ca stiu eu ca si tu stai cu aparatul dupa Edy

Stefy welcome back... mi s-a uscat gura cat am strigat dupa tine, ai disparut ca ala in ceata dupa botez am inteles ca ti-a redimensionat pozele Ally dar filmuletul care il ai ocupa foarte mult spatiu si ala nu se poate redimensiona

Yasmi , sanatate puiului si sa ii scada febra rapid brr de asa febra mi-e si mie frica ... cam rau la asa pui mici

Ailed , ce meniuuuu eu tot englezeste o sa pap de Craciun, adica ceva curcan, pudding si nu mai stiu ce alte nebunii... poate le fac o oala de sarmale si un platou de salata beouf ... dar oi vedea daca o sa am chef

Ioana nu stiu de ce ti-a dat eroarea aia ce browser folosesti ? Vad ca pozele tale au numai 7 Mb, deci mai astept poze , da ? hai ca e loc suficient pana la 20


Ma duc sa pregatesc cina si mai trec eu pe aici mai tarziu

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Strumph, pai daca te duci cu bunatatile dupa tine, se strica mancarea lor englezeasca in frigi....
fetele: miercuri si joi e sarbatoare cu rosu, nu se face treaba! eu azi am spalat4 masini pline... si mai am vreo 2
cami miercuri tinem post?

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

simo, tb doar sa ma motivez, stiu
S-a ridicat bb in picioare singura in patutz!

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisucmic

Dragele mele,
BIG BIG HELP!
STiu ca s-a tot discutat, dar stiti cum e, pana nu ai tu problema respectiva nu tii minte detaliile
Petru are mucisori, fara febra... S-a trezit intai la 12.40 azi-noapte, nu stiam noi de ce, plangand, si apoi, cand sa adoarma, am crezut ca e putin fornait dupa plans. A adormit, dar la 4.30 s-a trezit din nou, nu a plans dar era fornait. I-am pus niste ser, nu se vad mucisorii in fata.
Ce sa-i dau???



Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! Mami de dragalas Petru Constantin (02.04.2011)


Pisuc stiu ca raspundcam tarziu, dar vin si eu cu sfaturi. Daria a luat raceala de la soacra-mea si era la fel ca Petru.
Am sunat pediatru si mi-a zis asa: cate 4 ml de Nurofen sau Ibalgin dimineata si seara (previne febra); 10 pic de vit C, 1-2ml de Ketof seara (actiune antiinflamatoare, usuca mucii); bagat ser in nas, apoi picaturi Pivalone, la nevoie, dar de cel putin 2 ori/zi. Acum dupa 3 zile, Daria mai are niste muci uscati, dar mi-a spus sa tinem tratamentul 1 sapt. Eu totusi as vrea sa-i dau numai cate 2,5 ml de Ibalgin, ca mi se pare cam mult cate 4 ml, mai ales ca deja i-am dat 3 zile doza recomandata.
Am mai facut ce a zis Alied: ser mult in nas, apoi baie cu aburi, tras mucii cu aspiratorul(doar de 2 ori, ca plange f tare).
Multa sanatate

Mergi la inceput