Brumarei nov.dec'11 (84) Bv ralu_t! Hai uratica!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioana_iasi spune:

feteleeeeee in ce saptamana e ralu,scutitima de a mai cauta in urma,si e a 2 nastere?
ma gandesc ca intru in saptamana 37 in curand si saaptamana care vine e una plina,este sf dumitru,api teo e in vacanta,deci...eu ma gandesc poate bebe mai sta in burtica pana la 39s

36+ ,teodor de 3 ani,tati si eu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

ptr Ralu, un maaare avantaj e ca nu i s-au rupt membranele, asa poate castiga timp!
Ioana, are 38 s Ralu, e la a doua nastere, prima a fost cezariana... e mai lunga povestea...

Iubirea mea Mufarin, bandit mic
... si iubirea a doua e pe drum


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioana_iasi

ca tot veni vorba de animale,azi broscuta noastra testoasa a trecut la cele vesnice,teodor inca nu a aflat,sper sa nu-l afecteze,oricum nu mai am timp de alt animal,asa ca asta a fost ultimul pana va creste si matei....offf
deci in cate saptamani e Ralu?eu stau ca pe ghimpi....si e la sarcina a 2?parca...

36+ ,teodor de 3 ani,tati si eu!


Imi pare rau ptr broscuta voastra. Noi avem o pisicuta (momentan este la fratele meu acasa)...nici nu vreau sa ma gandesc ca nu va mai fi.

Din cate stiu eu Ralu era in a 38 a saptamana....si da, la a doua sarcina.


Dana, mami fericita de David (2.11.2009) si 35+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_iasi spune:

multumesc luny de raspuns,pai na deci eu tre sa ma astep si eu in orice moment....
sa vedeti la prima nastere am nascut tot natural 16 numai travaliu,
de vre-o 4 zile de cate ori ma trezzesc am impresia,subconstientu lucreaza mult acum la mine ,aveam impresie ca se prelinge niste apa pe picior asa ca o picatura ...domne ce trauma

36+ ,teodor de 3 ani,tati si eu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusa76 spune:

A, OK... pai eu zic (daca n-ai facut-o deja pana acum) sa vb. cu prietana ta, macar asa... sa-i ceri sfatul si sa te lamureasca cu medicamentul ala pe care ti l-a prescris, cu colul, cu cezariana vs.naturala (in cazul tau). Oricum, m-as duce clar si la alt ginecolog ecografist...

Eu, saru'mana, sunt OK, cred... vedem peste 2 saptamani, la eco de trim III...
Am umblat iar azi toata ziua de nebuna prin mall-uri si bineinteles ca iar am simtit intepaturile alea nasoale in col.

Cautam sutien de alaptat... ma rog... motive sa umblu prin magazine... Am gasit un model ce pare f. confortabil, la Woman's Secret (bumbac subtirel, moale, fara intarituri, destul de decoltat, adica nu arata a sutien de mamaie si pret OK...)

Saptamana viitoare trebuie sa semnez cu Cord Blood.
Astia de la Future Health m-au sunat ieri sa ma intrebe ce decizie am luat in privinta lor (ca ma abordasera pe culoarele Sanador-ului si le-am dat datele) Le-am spus ca mi se par cam scumpi fata de CB, dar daca vin cu o contra-oferta competitiva ma mai gandesc... Vedem saptamana viitoare, dar sunt sigura ca nu pot fi la pret sub CB + cuponul de la tine. Deci sigur raman pe CB.
Cam asta...




Citat:
citat din mesajul lui Wildorchid

Brandusa, nu, nu ne este prietena, este doctorita care mi-a urmarit sarcina.
Am o prietena care e medic ginecolog, dar e mai tinerica si nu am apelat la ea ca ma gandeam ca nu are asa multa experienta si,vorba Rodicai, e cam ciudat sa mergem in vacante impreuna si sa nasc cu ea.M-as simti oarecum in disconfort. Tu ce faci? Esti bine?

Emma 33 saptamani


30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Emma, de curiozitate, ma mananca de fiecare data cand aud asa ceva... de ce ati hotarat ca faci cezariana? Sau de ce a hotarat dr. asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane2 spune:

Haide Ralu

Emma si eu as schimba medicul chiar daca e pe ultima suta de metri, n-as mai ava incredere sa nasc cu ea.

Anita mami de printesa, Rachella Alexia - si
31 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carola spune:

Nu stiu pe ce apasa copilul asta al meu, da' ma inteapa tare in partea dreapta sus. Uff... M-au luat transpiratiile.

36+

www.flickr.com/photos/carola456

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wildorchid spune:

Citat:
citat din mesajul lui CarlaV

Emma, de curiozitate, ma mananca de fiecare data cand aud asa ceva... de ce ati hotarat ca faci cezariana? Sau de ce a hotarat dr. asta?


Carla, a hotarat ea, nu eu, pentru mine discutia era deschisa pt ca vreau natural cu epidurala avand in vedere ca nu am nicio pb. eu sau bebe deocamdata; replica a fost ceva de genul: "stii, eu te iubesc pe tine prea mult ca sa te las sa nasti natural,snteti tineri, e pacat de viata voastra sexuala ulterioara, vaginul nu mai ramane la fel; pt.copil e mai bine...". In fine, scrisesem in capitolul trecut despre discutia cu cezariana.Ideea e ca e f.ocupata, lucreaza la 3 clinici private, la municipal si la medlife, nu cred ca ii permite timpul sa stea dupa travaliul unei gravidute, e mai simplu cu cezariana :)

Emma 33 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina_s spune:

hai Ralu
sa decurga totul bine si bebelina sa fie sanatoasa

helen bine ai venit

emma chiar daca e mai greu acum, cauta-ti un alt medic in care sa ai incredere si care te incurajeze mai ales in ultima perioada din sarcina
bafta multa

32+

Mergi la inceput