Brumarei nov.dec'11 (84) Bv ralu_t! Hai uratica!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luny spune:

gata, multumesc, s-a rezolvat.. a raspuns la telefon vetul ce a operat-o si l-a trimis undeva pe la Nerva, la cineva..
offf... asa e de greu cu animalutele astea daca nu nimeresti pe cineva competent, zau ca-si bat joc de ele... si noi suntem patiti rau... nu vreau sa-mi amintesc pt ca am suferit tare rau..

Iubirea mea Mufarin, bandit mic
... si iubirea a doua e pe drum


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Citat:
citat din mesajul lui luny

am vorbit cu Ralu, era cam zen asa, manca cevaera in sfarsit in rezerva ei (la internare a nimerit cu inca o tipa si familia din dotare, cam frustranta situati...) si se simtea mai confortabil acolo, normal! drii cica se uita la ea ciudat, ca nu prea se stie ce si cum se intampla, dar bblina e monitorizata si e bine! ajunsese la dilatare de 4, dar cica se misca greu treburile, astia i-au spus ca atata timp cat copilul e ok, poate sa stea asa, sa astepte sa se dilate maxim, atat cat rezista ea... daca nu se mai poate, se face cezariana.. dar ea rezista, e puternica si vad ca nu se lasa cu una, cu doua:)) asa ca probabil in mijlocul noptii se va produce evenimentul cel mare, daca nu dorm, va scriu, i-am spus sa ma anunte imediat ce poate!
mie mi s-au parut vesti bune, am incurajat-o si ea era destul de ok, resemnata si pregatita ptr 'ce-o fi, o fi' asa ca nu ne ramane decat sa ne gandim pozitiv sa-i transmitem energia noastra si putere, sa reziste pana la sfarsit!!
hai, Ralu, haide Luiza!!!!!!!!!!!


Iubirea mea Mufarin, bandit mic
... si iubirea a doua e pe drum


Life is to precious to worry about stupid Shit!


Draga de ea...imi aminteste de mine cand l-am nascut pe David. Aveam membranele rupte, mi-au provocat contractiile apoi ma dilatam f greu

Multa putere Ralu draga...sa dea Dumnezeu sa scapi cat mai repede si sa fie totul bine!!!


Dana, mami fericita de David (2.11.2009) si 35+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_iasi spune:

ca tot veni vorba de animale,azi broscuta noastra testoasa a trecut la cele vesnice,teodor inca nu a aflat,sper sa nu-l afecteze,oricum nu mai am timp de alt animal,asa ca asta a fost ultimul pana va creste si matei....offf
deci in cate saptamani e Ralu?eu stau ca pe ghimpi....si e la sarcina a 2?parca...

36+ ,teodor de 3 ani,tati si eu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusa76 spune:

Doamne, Emma... imi inchipui prin ce-ai trecut si tu azi la control cu fiinta aia!
Si parca ziceai ca va e prietena sau am inteles gresit?
Important e ca fetita e f bine!

Apropo de col, eu am inteles de la medicul meu, ca atata timp cat nu e deschis, n-ar fi probleme... Referitor la lungime, e f. posibil sa te fi masurat pe o contractie si atunci colul apare mai scurt decat in realitate... Eu am patit asta.

Si eu as schimba medicul in locul tau, chiar si asa, pe ultima suta de metri!
Doar ca, daca va e prietena, situatia e mult mai delicata.
Oricum, clar as mai merge la un alt medic, in paralel, pentru o a doua opinie...

Apropo de programarea pt. cezariana - ai zis intervalul 16-20 nov. Adica nu ti-a fixat o data precisa?

offf si incearca sa nu te necajesti prea tare...



30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carola spune:

Haide Ralu!!!

36+

www.flickr.com/photos/carola456

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusa76 spune:

HAI RALU



30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Wildorchid, numai de stresul asta nu aveai tu nevoie acum...eu as schimba medicul, poate ca mie imi este usor sa spun asta din cauza ca aici se naste cu medicul de garda.
Important este ca totul sa fie bine cu voi doua.
Legat de medicii ce recomanda cezariana pe banda...mai bine ma abtin...


Dana, mami fericita de David (2.11.2009) si 35+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wildorchid spune:

Brandusa, nu, nu ne este prietena, este doctorita care mi-a urmarit sarcina.
Am o prietena care e medic ginecolog, dar e mai tinerica si nu am apelat la ea ca ma gandeam ca nu are asa multa experienta si,vorba Rodicai, e cam ciudat sa mergem in vacante impreuna si sa nasc cu ea.M-as simti oarecum in disconfort. Tu ce faci? Esti bine?

Emma 33 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Helen, bine ai venit!


Dana, mami fericita de David (2.11.2009) si 35+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wildorchid spune:

Dana, tu stii foarte bine ca nu se pot compara mentaliatea si sistemul sanitar romanesc cu ceea ce se petrece in spitalele dinafara.
E o diferenta enorma.Am simtit-o pe pielea mea: tatal meu a avut o problema de sanatate si si-a scot o parte din plaman si am vazut ce inseamna tratament sau operatii in strainatate.

O sa ma linistesc pentru ca trebuie si o sa incerc sa o schimb.Este inadmisibil ca un doctor sa reactioneze asa doar petru ca am indraznit sa intreb daca cezariana nu e programata prea devreme si daca e bine sa iau nifedipin in conditiile in care am tensunea mica.

Emma 33 saptamani

Mergi la inceput