Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***355***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Anca, sa nu te superi dar pledoaria ta, uzitind ca si exemplu situatia prietenilor tai, mi se pare ca aduce cu persuasiunea exemplelor folosite de MLM-uri dar nu oricine poate fi "diamant" la Amway, de exemplu, asa cum Dan nu e sotul prietenei tale. Nu orice scenariu se muleaza oricarui individ si nu orice poveste de succes "accepta" orice protagonisti.
Concluzionind, Dan nu e "bau-bau", nu e "rau", e, pur si simplu...alt-fel decit altii care POT din prima (si SIMT din prima) si neconditionat sa-si sprijine partenerul intr-un mod agreeat de acesta din urma.



Mama lui Ian.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Anca-sunt atatea nuante...si atatea povesti. Tu ai una insa nici nu-ti inchipui prin cate pot sa treaca oamenii. Sunt si povesti cu happy end, dar am intalnit soti/sotii, care nu au vrut sa paraseasca Ro si s-au despartit, care au plecat si au trecut de la 400 la 2000 (aberez), dar si care nu au mai rezistat si s-au intors in Ro lasandu-i la naiba pe cei 400... Situatia e si mai complicata cand in ecuatie sunt si copii mari, care au si ei visele si fricile lor. E un subiect atat de sensibil ca eu nu as putea sa-i spun cuiva : fa asa! avand constiinta impacata.
Edit: Mai este si varianta sa atingi VIS-ul si sa realizezi ca e de fapt un cosmar si ca nu e ceea ce iti doreai, dar asta o poti afla doar mergand pana la capat cu riscurile de rigoare...Unii si le asuma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Roro, grait-am cam la fel, chiar daca vorbele difera



Mama lui Ian.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

Buna!

Fetelor sunteti extraordinare, mi-a placut mult cum ati abordat problemele fiecare dintre voi, va simt tare aproape de sufletul meu

Mai ales ca si eu am o mare frustare privind cariera mea, nu as putea nici sa stau acasa, m-as simti exact ca Simply si Ina, deci nu-mi ramane decat speranta ca voi gasi la un moment dat un job pe placul meu.

Sunt nerabdatoare sa apara Ela, sa ne spuna ce decizie a luat. Si mie mi se pare ca a fost prea radical Dan in decizii, dar de obicei barbatii gandesc altfel si exista posibilitatea sa se razgandeasca, chiar daca zice acum ca e imposibil.

Ina: ca o solutie de mijloc, eu as opta pentru gradinita cu program scurt pana la 12 pentru Ian.

Olga: mi-a placut tare mult cum arati, nu se vad deloc cele 8 kg si David e super fumusel Sper cand ajung in Bucuresti in noiembrie, sa am ocazia sa va cunosc


Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Ina, Simona mi-a luat-o inainte,exact asta vedeam si eu ca solutie pentru problema ta: du-l pe Ian la programul scurt, asa si costurile sunt mai mici, tu castigi putin timp pentru tine( Doamne, cum mai jinduiam si eu dupa el!!!) si el nu renunta la gradinita, poate chiar ii va placea mai mult, mai ales cand va vedea ca il iei mai repede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

cat am plecat eu de la birou si am ajuns acasa voi ati umplut 3 pagini..

O sa ma duc sa il iau pe Vladimir de la gradinita si cred ca mergem la Ikea sa ne impacam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Ina,oricum, programul scurt poate fi si un antrenament pentru cand iti vei gasi tu un job.

Andiaroro, mie imi place mult cum gandesti, stii doar, asa ca nu pot decat sa-ti aprob opiniile!

Simplyana a explicat tare frumos conditia copilotului, numai ca sunt copiloti si copiloti, nu toata lumea este capabila in orice moment al vietii si in orice circumstanta de "ruperea" de matca cu eleganta si altruismul cu care a facut-o ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:


Revin, nu numai cu Olga mi-ar face placere sa ma intalnesc, ci cu cat mai multe fete si visez sa-l iau si pe Lucian cu mine, sa vad daca imi iese.

sa aveti o seara frumoasa!


Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503


O sa ma duc sa il iau pe Vladimir de la gradinita si cred ca mergem la Ikea sa ne impacam


Mergi la inceput