Strengari de Martie- Aprilie 2012 - 7

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns strumfy_12 spune:

Salutare!!!
Cata activitate... super...sper sa nu uit nimik din ce e de zis... ca am citit pe bucati.
Eu sunt intr-o stare ciudata...n-am chef de nimik...nu-mi convine nimik... oricum sper sa treaca cat mai repede.
oanace tin pumnii sa vii cu rezultat bun
sovietica bine ai venit!!! Cum adik sa nu te trecem in listuta...Te invidiez pentru nascutul in apa... asa mult mi-as dori...dar nu exista asa ceva in Iasi. N-am apucat sa citesc povestile de nastere ca nu sunt in stare necesara...dar o s-o fac...nu scapa necitite. De unde ai auzit ca maine se deschide mall la Iasi?
danaela23 eu inca n-am nevoie de pantaloni de gravi...si am de la sarcina trecuta salopeta pe care am gasit-o din intamplare intr-un magazin de prin hala centrala.
Lorym felicitari pentru
chitosenia felicitari pentru
dia_tm eu in perioada de liniste...adik dupa ce s-au terminat greturile si pana a inceput sa miste...imi doream ecografie zilnic... si ma intrebam de ce cand trec prin dreptul oglinzii nu pot sa-l vad pe bebe. Am crezut ca la a doua sarcina voi fi mai relaxata... da de unde... tot pe langa oglinda m-am invartit


Mami fericita de strumfita si 20+ cu Motzata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfy_12 spune:

sovietica am interpretat bine semnatura ta?

Mami fericita de strumfita si 20+ cu Motzata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sovietica spune:

Strumfy multam de primire, citisem ca se deschide toamna asta, si am zis ca "ca maine" se deschide, dar diacriticile nu au lasat expresia sa se vada bine. Nu chiar maine, probabil.
Ce de fete din Iasi!
Si am remarcat ca si Germania e cu noi la greu!

Gabi atata timp cat tu si bb ati fost foarte ok cu ceza, e foarte bine! asta e cel mai important pana la urma

Mona, hai trece-ma daca vreti -um 16 jul, dpn 21 Apr.
Am sanse sa nasc bb3 in aceeasi zi cu bb1. Vai steaua mea, cu ce oi fi gresit sa am 2 berbeci .

Dara, tu stii ca epi-no se foloseste doar in ultimele 3 saptamani, da? http://www.epino.de/index.php?id=26&L=1
La ce ora ai terminat noaptea de tradus?

Ma duc sa ma dau cu capul de pereti. Am o migrena de zile mari, cu greata, ameteli, stari de lesin si tot tacamul.

(\/) pozici www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=293160224b605501d6e9fd" target="_blank">MONTAJE
(='.'=) nasterea lui Sasha, 17.04.08
(")_(") nasterea Anei, 03.09.09 .... povestioara
Iustin: dpn 21 Apr

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sovietica spune:

Strumfy multumesc ca m-ai oficializat. Da, e bine! Ce de loc am halit in lista cu atatia puradei :))

(\/) pozici www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=293160224b605501d6e9fd" target="_blank">MONTAJE
(='.'=) nasterea lui Sasha, 17.04.08
(")_(") nasterea Anei, 03.09.09 .... povestioara
Iustin: dpn 21 Apr

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sovietica

Mona, hai trece-ma daca vreti -um 16 jul, dpn 21 Apr.
Am sanse sa nasc bb3 in aceeasi zi cu bb1. Vai steaua mea, cu ce oi fi gresit sa am 2 berbeci .


(\/) pozici www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=293160224b605501d6e9fd" target="_blank">MONTAJE
(='.'=) nasterea lui Sasha, 17.04.08
(")_(") nasterea Anei, 03.09.09 .... povestioara
Iustin: dpn 21 Apr


mi-a luat-o strumfy inainte

Monica, fericita 18+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sovietica
Ce de loc am halit in lista cu atatia puradei :))

(\/) pozici www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=293160224b605501d6e9fd" target="_blank">MONTAJE
(='.'=) nasterea lui Sasha, 17.04.08
(")_(") nasterea Anei, 03.09.09 .... povestioara
Iustin: dpn 21 Apr


inca mai e loc

Monica, fericita 18+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfy_12 spune:

Sovietica si eu am observat ca suntem cateva din Iasi, cateva din Germanica, multisoare la a doua sarcina...si din cele la a doua sarcina o parte au copii de 4-5 ani..si o parte de 2 ani. Eu astept cu drag sa povestesti cum se inteleg copii tai...ce pozne fac...

Mami fericita de strumfita si 20+ cu Motzata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

pfiuuuuuuuuuu ce ma mananca pe langa sfarcuri

Monica, fericita 18+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Ralutzy, pai tu stii c-ai reusit o data, o sa-ti mai iasa o data, eu mi-s aia speriata de bombe, de momentul zero :P

Oanace, tin pumnii, multa bafta!!! Asteptam alaturi de tine cu sufletul la gura.

Chito, adica infectie pe undeva?

Sovietica, doctorii zic ca ce e in prima luna nu e asa relevant, ca-si vede de lucru cu diviziune si alte alea si nu prea ia nimic din corpul mamei. Sunt multe fete care nu stiu si iau medicamente sau beau sau chiar mai rau in prima luna si nu are nimic bebe.

Fetele care zic de nasteri, pe mine ma ajuta sa-mi bag in cap ca nu e un capat de lume :P asa ca va multumesc frumos. Gabi, eu nu am probleme cu alesul intre natural si cezariana sau cu pareri pro si contra, fiecare face ce vrea, mie mi-e frica de ambele si cumva cand povestesc fetele si vad asa ca desi a fost greu, au supravietuit la orice...parca ma mai obisnuiesc cu gandul ca oi rezista eu cumva. :) Pe mine de-asta ma ajuta discutiile, fac un fel de desensibilizare, ca la fobii. Daca va deranjeaza subiectul nastere, nu e nevoie sa vorbim, nicio problema. Ulei de migdale dulci, am notat ca n-are miros, ca si-asa nu ajunsesem la cumparaturi inca, merci :).

Danaela, si eu am avut diferenta de 4 zile si dupa aia s-a recuperat si o luase cu o zi inainte, cred ca mai oscileaza.

J.D. ai dreptate, cica da, e bine ca in primele 6 luni sa stea bebe cu parintii in camera, ca masura de prevenire, printre celelalte. Eu daca am auzit ca e multa lume speriata de asta, am zis ca o stau mai linistita cu http://www.amazon.co.uk/Angelcare-AC300-Movement-Only-Monitor/dp/B0014KUGNQ/ref=sr_1_1?s=baby&ie=UTF8&qid=1319132133&sr=1-1 si mi-am luat. Ca monitor de sunet o sa iau de la cineva.

Sovietica, nu stiam de cand trebuie folosit epi-no, retinusem ca spre final oricum, merci. Am luat pauza de tradus pe la 3:30 si m-am trezit pe la 8 sa reiau si am predat pe la 19, o sa ma apuc de alta curand :). Merci de intrebare. Tu ai reusit sa (a)dormi? Sper ca intre timp sa-ti fi trecut migrena. Inteleg ca nu vrei sa iei paracetamol sau ceva pentru ea.

Monna, da cu o crema ceva, nu merge?


14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dara76

Monna, da cu o crema ceva, nu merge?


14+


Dau cu (,) crema dar degeaba tot mananca, bine ca nu tot timpul

Apropo de frica de nastere, pana sa raman insarcinata eram si eu speriata de bombe dar nush ce s-o fi intamplat ca acu nu-mi mai e frica. Voi vedea cand se apropie momentul cum o fi. Oricum daca ma mai apuca ma consolez cu gandul c-o sa merite din plin efortul si ca asa cum se spune aceste dureri se uita in timp

Monica, fericita 18+


Mergi la inceput