Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (14)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

si eu as vrea sa va vad daca va intalniti.... si daca pot aranja eu la birou sa plec; in timpul zilei e mai greu

eu am emotii cu botezul, ca parca am uitat cum e cu bebe mic, sper sa nu planga mult......sa reusesc sa il calmez

Denisa, daca citesti aici ca nu am mai scris pe FB, mi-am luat rochie verde

de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

trebuie neaparat sa imi iau si eu un tratament de par, mie mi se pare ca imi cade f mult dar sotu spune ca doar mi se pare ca e lung si asa se vede cand il adun pe tot dar nu ma las pana nu incerc cand ajung acasa imi procur unu din cele recomandate de voi.

tre sa fac si eu o praji azi ca mi-ati facut o pofta de ceva dulce de mor
poate reusesc sa il trimit pe sot afara cu fata ( daca nu e frig) sa imi fac in liniste treaba.

si eu am o nunta peste 2 sapt...parca v-am zis si sunt in cautare de rochita de vreo luna ... vreau si frumoasa si cu putini bani aa si sa ma faca si slaba

am asa un chef de lenevit azi ...Andra deja maraie ca e plictisita si afara e un frig de nici nasu pe geam nu imi vine sa il scot






Mami de Andra Maria 02.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonavlas spune:

Citat:
citat din mesajul lui bumblebee

Crissy, dar de ce tb sa va internati?

Ramona, se va obisnui Raisa sa doarma si in patuturile de la gradi f repede.

Alina si Victor Andrei - 23.07.2010 1+


Sper. Azi facem a doua incercare. Acum deja a inceput procesul de adormire, sigur. Sunt cu ochii pe telefon si nu imi doresc sa sune.

Mami fericita de Raisa - 01.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Ramona, nu mai fi cu ochii pe el sa nu cobesti.
Si mie mi-ar placea sa ne vedem cu crissy dar daca are timp si chef ca probabil o sa fie destul de prinsa

Ma duc sa spal copilul ca a facut un caca. Cam moale dupa cum s-a auzit... Si sa o culc

Nu stiu ce ii dau de mancare azi

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

LMA saddie!! Sa fii iubita si fericita!

Bianca a mancat azi paine cu gem de prune Topoloveni iar la pranz piure cu parjoale (facute la abur in oala sub presiune) si sos de rosii si bors de legume.
Inca mai avem muci, nu multi dar suficient cat sa nu zic ca s-a insanatosit, partea buna e ca la exudat nu a iesit nimic.


Ramona - cum ai facut dovleceii umpluti?



*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonavlas spune:

Miha, nu ti-am scris? Inseamna ca eram doar cu gandul...

Am luat 3 dovlecei, i-am curatat de coaja, i-am taiat in 2 pe lung si am scos cu o lingurita semintele, am facut o carare in ei. Intr-o tigaie, am pus putin unt, 1/2 de ceapa, sunca taiata bucatele mici, o rosie taiata cubulete mici si miezul de la dovlecei. Intr-un vas yena, am pus barcutele de dovlecei si i-am umplut cu mancarea de mai sunt. Am pus deasupra feta (se pune cascaval, dar eu nu mananc cascaval) si i-am dat la cuptor 20 de minute. Asat a fost si pranzul Raisei ieri.


Mami fericita de Raisa - 01.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Salutare.
Noi avem o veste proasta rau. Dar sa nu va aud cu cuvinte de incurajare ca o sa imi fac ganduri rele.. Sigur totul o sa fie bine.
Am fost la un control la neuro, pt ca mie mi s-a parut de vreo 2 sapt ca ii cade capul in piept. Am tot intrebat in stanga si dreapta si nimeni nu a observat nimic, dar ca o mama stresata ce sunt l-am dus la un control. Si diagnosticul m-a lovit in mijlocul capului : epilepsie. Bine, inca nu se poate vb chiar de epilepsie, dar acele caderi bruste ale caputului sunt crize amiotonice, caracteristice epilepsiei. Si i-a mai facut si un EEG, are o hiperactivitate cerebrala. Si luam tratament 2 ani, cu vizite la 6 luni. Am intrebat daca tb medicamentatie toata viata si mi-a zis ca in 80% din cazuri dupa tratament facut 2 ani nu mai e nevoie de nimic. Si ma bucur ca m-am dus al timp, a spus ca oricum acolo ajungeam ca ar fi cazut de pe picioare dupa un timp. Vom lua un siropel in fiecare zi. Am mai intrebat daca ii va fi afectata dezvoltarea lui ulterioara, fiziac sau psihica, mi-a zis ca nu. Acum, Doamne Ajuta!!! Sper sa trecem cu bine peste tot.
Eu am plans un pic, dar mi-am revenit. Nu e chiar asa grav si am credinta ca totul va fi bine. Raul se dezvolta normal, e un copil activ si totul va fi bine.

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit un anisor!!!

Poze mare-partea aII a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

crissteo, mi-ar placea sa ne intalnim dar nu pot face niciun plan pt ca nu stim cum o sa se deruleze evenimentele. Doar daca vreti sa va intalniti cu sotul meu si cu Elise . Sper ca macar ei sa apuce sa viziteze cate ceva, Elise inca nu stie ce e ala muzeu, la GH nu avem. Iar cand am mai fost prin Iasi... tot pe fuga.
Alice are dreptate. Cand am fost la celelalte controale nici nu am avut timp sa mancam, am mancat pe masina, in drum spre casa (Bea nu a avut voie sa pape pt ca i s-a facut anestezie generala, a papat la vreo 2 ore dupa ce si-a revenit, dar ii dadeam cate putin ca ne-a avertizat ca s-ar putea sa-i fie greata si sa vomite). Si depinde si ce ne spune dr., nu ati vrea sa va intalniti cu o mamica smiorcaita. Cand am fost la ultimul ctrl nu m-am simtit in stare nici sa-i raspund la SMS Gabitzei.
Cu mancarea pt B... m-a luminat Dzeu, eu sunt buna la dat sfaturi dar cand vine vorba de noi, cam greu imi cade fisa. O sa fac mancare si o sa sterilizez in borcanel .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui ochidut
...... cred ca din cauza asta e ceva mai mataita zilele astea, o apuca asa plansul dintr-o data.

Mami fericita de Larisa Ioana 24.06.2010


si noi am patit, stateam amandoi jos pe covor si ne jucam asa de frumos impreuna si...dintr-o data a inceput sa planga, acum ori o fi facut pisu si il ustura de la infectia urinara ori de la premolari

naiba sa ii ia ca avem 8 dinti si pana la 20 incaruntesc
si mai avem ceva colti iesiti prin gura in doua locuri

Paula pe mine sti unde ma gasesti si oferta mea ramane valabila pana merge Raul in armata


1an + 08.07.2010

" Nu te uita cu tristete in trecut, pentru ca a trecut si nu te ingrijora pentru viitor, pentru ca e inca departe.
Traieste in prezent si fa-l atat de frumos incat sa merite sa ti-l amintesti" - Ida Scott Taylor


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Hop si eu! Is ca batuta.

Vlad face niste nazuri la mancare, ioi... jumate de portie mananca, trebuie sa fie facuta foarte fin!!! Orice gaseste mai mare, scuipa tot! Nu mai merge nici cu jucarii. ii mai dau cu degetul meu (in loc de lingurita), mai ia cateva guri. il mai las pe el cu lingurita, mai ia cateva guri. dar rau de tot mananca. Ma gandesc ca o fi de la maseaua aia, poate il deranjeaza rau de tot. In schimb Lp-ul il bea de rupe - si acum o luna nu il bea deloc. No, s-a sucit!

Am facut de dimi iar tarta cu visine, un pic arsa.

O sa imi iau si eu tratament de par, ca doar o mana de par mai am ramas- norocul meu ca sunt creata si nu se foarte vede ca e de fapt tare rarut.

Va pup pe toate.

Bumblebee, tu cum mai esti cu inceputul de raceala???

Paula, esti o mama extraordinara! Nici nu are cum sa nu fie bine Raul, ca te are pe tine. Bine ca ai vazut si te-ai dus acum la dr, tratamentul isi va face efectul si totul va fi bine, nu are cum sa fie altfel! Te imbratisez cu drag! Un milion de pupici pt tine si Raul scump! (incerc sa fie un mesaj cat mai optimist, de incurajare, dar sa stii ca m-am necajit si ca ma doare si pe mine)





Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput