Buburuze in actiune **24**

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

simina nu am ce face trebuie sa le fac ca daca eu nu fac nimeni nu face si asa m-am incapatanat si de la 1 august nu a mai facut nimik si acu este ca in cocina in curte asa ca ......, si sunt terminata si de la raceala care nu mai trece decat vreo 2 zile apoi se reinstaleaza, si cu transportu este greu dar tre sa o scot la capat

si eram restantiera cu datele despre ary: are 10,5 kg si 83cm inaltime

getik mami de mica aricica 29.12.2009
povestea unui aricy bijuteriile lui getik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Salutareeee....

Asa-i, a venit ziua cea mare. V-am citit dar din criza de timp nu va pot raspunde. Acum decolez spre puiut si in 2.5h suntem unul in bratele celuilalt (asta daca nu doarme)
Sper sa pot intra duminica sera si sa va spun 2 vb despre noi.
Sa fiti sanatosi si weekend placut



- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sorina Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT (11 MAI 2009)

http://lb3f.lilypie.com/rxDAp3.png


Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Buna si de la mine

Nu am mai reusit sa intru ieri ca m-am luat cu treburi la birou... Si acum am zis, daca nu scriu acum nu stiu cand mai apuc asa ca m-am pus pe treaba

Multumesc pt urarile de ziua lui Vladut

Sorina, gata, s-a terminat timpul de asteptare! SUper, de acum inainte o sa petreci in fiecare zi cu Razvan! Abia astept sa ne spui cat de bine va e impreuna acasa Ce frumos ca vine tati de Craciun, o sa aveti sarbatori asa de frumoase!!! Cand ma gandesc ca si eu am DPN in perioada aia, sper sa ajung pana de Craciun acasa sa participam si noi la impodobirea bradului si la asteptaul Mosului
Lali, ce varsta are nepotica ta? Ce frumos mi se pare ca petreci timpul cu sora ta si verii se joaca impreuna, mi-ar placea si mie sa fie si la mine asa..dar deocamdata sora mea nu e in tara si nici bebe nu a aparut... Pana la urma cand faci botezul?
Simina, sanatate multa lui Andutu! Cum mai e, se simte ceva mai bine? Offf, racelile astea Ce scump, e un barbat acum, a trecut raceala imediat, sa duci baiatul la gradi Ce bine ca vine mobila si te reinstalezi la biroul tau, o sa fie tare frumos! Si noi ne mutam intr-o cladire noua, fitzoasa..numai ca e asa de departe de casa
Cris, i-am luat ce si-a dorit (mi-a zis ca vrea un tractor cu senile sau unul cu picamer), si i-am gasit un tractor mare cu telecomanda care are si senile si picamer si cupa, a fost fascinat de el! Este mare fan tractoare A devenit mare fan si povesti, ii spun cred ca 6 povesti pe seara, dar macar una din ele trebuie sa fie cu tractoare Ce se intampla, au furat ceva?
Ema, sta Darius la aerosoli? Si pe mine ma bate de mult gandul sa am in casa un asemenea aparat, nu l-am luat pana acum ca nu prea a fost nevoie, dar e f util sa fie in casa pt orice raceala.
Mady, o sa tot fii ametita o perioada pana iti intri in ritm si pui toate in ordine asa cum iti e tie bine sa te organizezi si sa faci lucrurile asa cum iti e tie usor. CUm e Mihaita?
Getik, ai grija de tine si mai si odihneste-te, mai ales acum cand mai poti ca e fata bine la cresa

Da, asa e, a venit si saptamana mea de concediu, abia astept, sper sa ma odihnesc, desi ce-mi propusesem ca o sa las copilul in grija alor mei ca sa stau nu cred ca mai tine ca si ei sunt f obositi oricum, o sa fie mai bine decat la serviciu


de steluta norocoasa Luca-Vlad si 31+ cuEva minunea mea roz


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

dragelor!

sunt f.f. obosita. nu reusesc sa jung nici la veceu la serviciu, acasa nu am stare sa ma odihnesc de treburi, iar nopatea adorm tarziu ca parca nu am somn. ce sa mai zic? sunt zombi, zombi .
mihaita n-are nici o treaba ca nu stau cu el acasa. e foarte multumit cu taica-su. durerea o sa vina cand o sa inceapa sotul serviciu, adica peste 2 saptamani si ramane cu bunica .
face din ce in ce mai multe prostioare, ii dau prin cap numai traznai, se bate cu alex parte in parte . e casa de nebuni...


ma bag in pat ca poate adorm. maine am multa treaba si face si socrela pomana pt. taica-su de 1 an, asa ca-s consemnata la garnizoana (a se citi acasa la socrela).


Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/z7m2069icppvwhff.png" target="_blank">Mihai siwww.pregnancy-duedate.com/tickers/3n5z7sh3szzc8t5z.png" target="_blank">Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

neata gagici..

haideti la o calda,perfuzabila cu nes,ceai fructat,trabuce si vougue


elena ,La Multi Ani lui RADU sa creasca mare si voinic.Sa-ti traisca baiatul mami !! Banuiesc ca azi il veti sarbatori nu?


simina de abea astept as ne spui cum e mobilierul la birou,ca imi aduc aminte cand erai in cautari cu o colega erai dezamagita ca nu gaseati ceva ok.Off,dragul de el ce scump e cum vrea la gradinita si-ti cere sa nu-i mai dai siropel.Poate pana luni o sa se simta mai bine si o sa merga din noi la joaca cu copiii
ema esti o norocoasaaaaaaaaaaa,la noi se vede prin gingie jos in partea stanga o masea de toata fumusetea dar a naibii daca vrea sa sparga odata sa iasa.Asa ca mai am de tras..
geta daca te incapatanezi sa termini treaba intr-o saptamana in halul asta racita,mai rau itti faci.I-a o pauza de 2 zile,doftoriceste-te,stai la pat si ocupa-te de Ary,si dupa ce te simti mai bine,poti sa termini si in curte
P.S. buburuzica mezina sta foarte bine la masuratori
sori de abea astept maine sa ne spui de Razvan al tau
ana chiar,cand ai DPN-ul ?? Uaaaaaaaaaaa,cred ca m-as fi jucat si eu cu tractorul ala cu senile.Din fericire la noi aicea nu au reusit sa fure nimica ca ne-am trezit cu totii si am aprins luminile si s-a iesit si afara sa facem verificarile.Iar pe Dojo,dihanie monstruoasa care il dusesem in spate,l-amreadus in fata unde e porta ..si a vad eu acuma cina mai indrazneste sa se apropie de gard.
Ce-ti spuisei eu legat de socoteala de acasa cu cea din targ?dar lasa ca tot e mai bine casa ca sa poti sa te mai odihnesti,decat la munca sa stai intepenita atatea ore pe un scaun
mady cred ca e din cauza stresului de la job..volumul de munca foarte mare si deadline-urile prea scurte.
Imi si imaginez ce jumuleala parte in parte au baietii tai .Spor la treaba azi

Mirunel terorista



BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Neata si de la noi,

La multi ani Radu, pui de Nicuratze! Mami te mai asteptam pe la noi.

Clody tu ce mai faci? ca presupun ca ne mai citesti din cand in cand...esti binevenita aici oricand, ca vad ca albinutele au cam dezertat de pe forum..au trecut pe fb...asa ca daca nu ai cu cine vb pe forum, intra la noi, ca pana la urma cu toate suntem mame..razvi ce face? va merge la gradi?

Am citit asa printre randuri, am inteles ca sunt multi puiuti bolnaviori, pe antibiotic, aerosoli, si le urez din suflet sanatate multa si cat mai repede.

Sorina acum sigur esti in brate cu al tau puiut, asa ca profita cat de mult poti.
Ana sigur ca-i^place cadoul primit..de mosu' ce vrea? ca a mea deja tot ce vede la tv sau in reclame vrea, are deja facuta o lista...cum te mai simti?
Cris au aparut hoti? off, asta mai lipsea, sper ca politia isi face meseria, Miru cum ii e la gradi? sau inca nu i-a trecut boala?
Ema voi tot raciti?
Mady cu oboseala si lipsa de timp te inteleg perfect.. cu copii care fac prostioare te inteleg si mai bine, am si eu prin casa una.poate reusesti in weekend sa te odihnesti.
Lali ma bucur ca al tau print nu e gelos pe surioara lui..pacat ca nu pot spune si eu acelasi lucru.
Simina cum e biroul? ma bucur ca ii place la gradi si ca acum isi doreste sa mearga mereu, cat te costa pe luna? include si vreo masa?
Getik acum iarna te apuca curatenia? spor la treaba? mai ai mult?
Lavi mami tu ce mai faci? imi e dor de tine, de fapt de voi.

Sper ca nu am uitat pe nimeni, daca da nu-i cu intentie ci doar ca-s ff grabita..ca trebuie sa ma apuc de treburi, adica sa ma mulg , sa bag la spalat, si apoi sa plec pana la magazine sa-i caut fetei geaca de iarna, ca aici ii frig nene, nu gluma, plus ca vreau sa-i iau si bluzite ptr in casa...am fost ieri pe la 2 magazine si nu am gasit deloc marimea ei 98-104...au fost ff multi copii nascuti in 2009 in perioada respectiva si imiediat dispar marimile astea, si la incaltari e aceasi problema...de abia i-am gasit cizme de iarna imblanite marimea 24, erau singurele si nu am riscat sa le las in magazin, am luat 2 perechi m 24 si 25 si dupa ce le-a probat le-am oprit pe cele care ii erau ok..ea are piciorusul mic si ii e ok m 24, 25 ii era ff mare...
Incep sa fac pe supernanny...(stiu ca era o carte trimisa pe mail-ul comun...sper sa mai fie ca vreau sa o citesc) ca deja nu se mai poate, musca, loveste, nu asculta, se crizeaza, si pe langa toate astea unele lovituri i le aplica si Annei.. as mai scrie dar nu mai pot, timpul trece si trebuie sa ma apuc de treaba..plus ca anna e obosita si trebuie sa o culc.;

va pup si va urez sanatate si un wkd placut


Bella de Stefania si Anna
Buburuza mea
*********************
Fluturasul mic
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

La multi ani, Raducu! Sa cresti mare si sanatos si fericit!

Cu Elena (Nicuratze) am vorbit eu ieri si v-a transmis ca va pupa pe toate, citeste pe aici cand are timp, dar nu reuseste sa scrie din lipsa de timp! Are niste puiuti adorabili

Eu revin mai tarziu, acum nu ma lasa Vladut!


de steluta norocoasa Luca-Vlad si 31+ cuEva minunea mea roz


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicuratze spune:

buna seara tuturor!

CRIS,ANNA,PICKY,MADY,multumim mult de urari,ne-am petrecut aseara un pic (ca tati e plecat pentru 2 sapt)

V-am citit numa de la pagina 12,si nu am mai avut curaj sa intru zilele trecute...

La multi ani cu intarziere si de la noi Anna si Ema!
PICKY,ma bucur ca s-au mai aranjat lucrurile,le pup pe printesele tale!
MADY,spor la treburi,sper sa te mai lase sefii aia sa respiri.La multi ani cu multa sanatate lui MIHAITA!
CRIS,,ceva poze cu Miru?Nu am citit din urma,ati renuntat la gradi,ce mai face Miru?

Si va pup pe toate,LALI,GETIK,SORI,SIMINA,ALYNTA,si toate fetele care citesc si nu apuca sa scrie!

(Lavinia a fost cu Rares in spital,pneumonie,acum sunt acasa)

Noi suntem bine,Andra tocmai ce a furat un iaurt din frigider si-l mananca cu degetul,am chiulit de la munci azi,mai aveam promisiune de dus copiii la piscina azi,dar i-am fentat,sa vad cand isi aduc aminte
Si mergem si la cresa de o luna si ceva,si ne-am acomodat,mancam tot si mai stam si cuminti pe scaunel..normal ca recupereaza acasa.

O seara buna tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

n-am somn
La multi ani! Raducu, sa fii sanatos si norocos
picky ne-am revenit...si pitic e ok....traiasca aerosoliiiiii, nu stiu de au contribuit dar cert e ca acu e bine
da fetele, sta cu mascuta, fara nici o problema....ana sa stii ca si eu vroiam si acu m-am inervat cu nervul nervului nervos si-am luat. sper sa nu il olosim ft des
cris...da, sunt norocoasa....trag linia si pot zice ca dintii nu ne-au dat batai de cap decat putin....1 episod cu febra 39,6 9atunci am scos termometru dar sigur mai urca), cateva zile de fitze si miorlaieli si inca un episod cu febra micuta, acu recent...dar nu nopti albe, etc. i se vad varfurile la ambele masele....acu ma lasa sa ma uit si casca gura ca la stomatolog, ca pana acuuuuuuuuuuuu era jale
va pupppppp pi tati

mamy....frumoasa, desteapta si modesta...de nazdravana Darius Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

neataaaaaaaaa

haideti la calda,perfuzabila cu nes,ceai fructat,trabuce si vougue

picky deja a facut lista pentru mosul ? Noi cand o intrebam ce vrea,nu stie alta placa decat :"boboane(bomboane),oieo(oreo),lapte,carne" ..deci mosul asta al nostru trebuie sa merga musai la supermarket si sa cumpere din toate.
Sincera sa fiu,nu am vazut urma de politiepe aicea..vecina a fost la primarie si la politie si stai sa vezi ce raspuns i-au dat cei de la primarie "doamna,nu mai avem oameni disponibili la politia comunitara care sa se ocupe de toate zonele" .Stai sa vezi ce ii dau eu drumul lui Dojo in curte si fereasca-l pe ala care vrea sa intre ca nu mai iese viu.
Legat de gradnita le spusesem fetelor ca anul asta zicem PAS:copii foarte multi in grupa,lovita,speriata de bombe,racita bine de tot,distanta foarte mare de casa,mese date peste cap totalmente,costuri foarte ridicate si lista e lunga.Asa ca asteptam sa faca 3 anisori si o au aicea aproape de casa,la cea particulara.Fac 5 minute cu masina pana acolo si vara care a trecut am fost de cateva ori sa vedem activitatile de acolo.In afara de faptul ca spatiul de joaca afara e cam micut,e ok.
Bine ca ati gasit de incaltat pana la urma,noi inca cautam dar nu gasim deloc.Marimea ei gasesc numai neimblanite si cu toc ,pentru ce le-or fi facut frate cu toc la copii asa mici?
Sa stii ca nu o sa fie usor deloc sa faci pe politaiul.Sa nu-i lasi impresia ca aveti ceva cu ea si sa se razbune pe Anna.Ce sa-ti spun..spor la ce vrei sa faci si sper sa dea rezultate
elena uite ca uitasi sa anunt ca am incarcat poze cu mandra.Le-am pus pe mailLa gradinita am renuntat din multe motive,o sa o dam la anul aproape de casa.
recupereaza acasa zici,ai?.Lasa fata ca e mai ok asa,atunci cand are ceva,sta linistita si imediat iti dai sema ca ceva nu-i in regula.Si doar e buburuza terorista cu fii-mea ,nu?.
App,nu ti-am multumit de colet,sunt super toate si ii vin bine.Blugii aia sigur erau facuti pentru ea ca-i vin de minune
Te asteptam cand ai timp sa ne mai spui de Raducu si Andra nazdravana
lavi multa sanatate lui Rares
ema ce sa zic fata..esti o norocoasa

Mirunel terorista



BAZAR

Mergi la inceput