Buburuze in actiune **24**

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

fetelor,am si eu o nelamurire..
Ma contrazic cu cineva pe o chestie si vreau sa va intreb pe voi poate stie cineva sa-mi spuna daca gresesc.
Un pensionar,dara isi i-a un job (cu carte de munca binenteles),nu i se impoziteaza si pensia si salariul?

Mirunel terorista



BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

bau. ci facitiiiii????
noi acu am venit acasa din plimbari, e o zi fantastica, cred ca ultima pe anul asta asa calduroasa si frumoasa. am tocat bani....am luat o gramada piticului plus aparat aerosoli, ca de mult ma batea gandul
cris habar nu am mama, dar parca stiu eu ca pensia nu se impoziteaza lucrezi/nu lucrezi, acu, despre salariu, ala cred ca da, ca la orice angajat, cel putin asa ar fi lojic dupa lojica mea
pup pi tati, fug sa pap si eu nitel

mamy....frumoasa, desteapta si modesta...de nazdravana Darius Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

cris, se impoziteaza pensia daca depaseste un anumit plafon si se impoziteaza si castigul din salariu la sursa (la serviciu) plus ca respectivul este platit la plata cu ora si nu ca si cum cumuleaza pensia cu salariul (deci nu se mai acorda spor de vechime sau alte sporuri).

asta stiu eu de la mine de la serviciu...

fetelor, e dezastru la mine la serviciu. s-a imbolvanit secretara si au picat toate in capul meu si zici ca-s picata din luna ca nu mai stiu legislatia, modificarile la situatii si alte belele din astea. aaa, si toate au termen ieri... azi n-am ajuns nici sa ma pish, iar de mancat am mancat cu o mana si am tastat cu cealalta ... nu mai zic de intrat la voi. nici gand...



Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/z7m2069icppvwhff.png" target="_blank">Mihai siwww.pregnancy-duedate.com/tickers/3n5z7sh3szzc8t5z.png" target="_blank">Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Hello la ceas de seara.

Simina nu am semnul exclamarii pe tastatura,e bulit,si trebuia pus la sfarsitul propozitiei,nu te corectam pe tine. Tu intrebai de homeopat in Constanta? Dr-ita noastra de familie este si homeopat , si am hotarat impreuna sa mergem mai mult pe homeopatie.
Criseu fac tot posibilul sa nu cada tronul niciunuia,sa le ofer pe cat posibil aceeasi atentie. Eu nu o chinuiam pe cea mica,chiar o aparam,ca eu am luat multa bataie,de multe ori preventiv,si nu voiam pentru ea la fel.

Emaaaa , ghini faac fata haaai ,tu shi fashi? Of si eu am un fitzos,de la masea corelata cu nas infundat,muci garla si oleaca de tuse.
Annna cat te inteleg,si al meui avea o gramada de timp inainte sa se nasca fiecare dintre copii,si amandoua nasterile l-au luat prin surprindere.

Revin,instaleaza Vali orga pe pc....

Pentru Raisa
Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Salutare fete dragi

Am promis ca trec pe-aci si uite-ma
Sunt in tensiune maxima. Maine pe timpul asta ma harjonesc de zor cu al meu puisor Abia astept. Dar si mai mult imi doresc sa-l aduc ACASA, asa cum spune el mereu.
Am sa intru cat de rpd pot sa va dau de veste ca am ajuns si cum ne acomodam.
Va pup si va doresc weekend placut de pe acum, ca maine nu mai am timp sa va salut.
Sa fiti sanatosi si sa lasati virusii pe-afara
pt fiecare.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sorina Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT (11 MAI 2009)

http://lb3f.lilypie.com/rxDAp3.png


Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

neata fetele sa inteleg ca dau eu .
eu sunt zombi nu stiu ce este cu mine dar nu reusesc sa dorm sau mai degraba sa ma odihnesc.
ary la cresa este ff bine mananca doarme este duracel nimik de raportat acomodare perfecta.

eu ma lupt cu haine de iarna de pus la loc spalat calcat si ma dispera ca se usuca ff greu afara

va pup pe toate si fug la treaba ca acu trec orele si parca nu se vede ca am facut nimik


getik mami de mica aricica 29.12.2009
povestea unui aricy bijuteriile lui getik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

neataaaaaaaaaaa

haideti la calda,perfuzabila cu nes,ceai fructat,trabuce si vougue

Aseara am drmit de m-am rupt,adica aproape deloc.Se pare ca sunt hotomani pe aicea prin zona,ca la 3 jumate dimineata ne-a sunat vecinul sa la el si la noi se aude galagie si latrau si cainii.Azi merg din nou la primarie ca cei de la politia comunitara sa viziteze si strazile cu santuri si noroi cat casa,ca si noi tot ai comunei suntem.
App..ieri nu era eu disponibila la ora la care au venit unii cu o cupa de pitra si au pus numai in fata mea si au intins-o un pic..sa mor daca nu e rasu-plansu. Cred ca asta ca sa incerce sa-mi inchida gura la cererea care am depus-o eu zilele trecute..sa le fie rusine,ce sa mai zic.Ca oricum ma face afurisita si daca nu strang eu semnaturi de la toti vecinii care au in fata casei,pe strada,gropi cat casa poporului de numai cu tractorul sau tancul poti sa mergi.Deci,sunt pusa pe rele

ema foarte bine ca ai luat aparat de aerosoliasa scapati mai repede de raceli.
mady Am inteles,multamDeci,persoana pensionara in cauza e socrul meu,care are mancarici pe talpa la 68 de ani.Eu si soata i-am spus ca nu mai are 20 de ani si e vorba si de ture de noapte,dar el nu si nu ca vrea sa munceasca
Imi "plac" termenele astea de datate cu ieri,sunt mirifice.ce sa-ti spun..spor la treaba sa le dovedesti pe toate
lali Nici eu nu sunt de acord cu discriminarea intre frati,dar cand eram copil nu mi-a picat deloc bine ce se intampla sub nasul nostru,chiar fatzis.
Cand vreodata barbatii astia or sa fie pregatiti ca le vine pe lume copilul ?
sori azi ieie acasa puiul. Der abea astept sa ne povestesti ce face si ce planificati sa faceti.

Mirunel terorista



BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simina1980 spune:

Neata,
Am venit la cafea!
Azi ne aduce mobilierul ptr birou-sunt asa curioasa sa vad cum a iesit-sper sa nu fim dezamagite.
Andu e acasa,pe tratament cu antibiotic in continuare(de fapt ptr inca cateva zile bune),tuseste f urat dar vrea la gradinita ca zice el "mi-ai dat silopel si a tecut laceala".
Sorina-a venit ziua cea mare!Te asteptam sa ne povestesti cum va distrati voi amandoi!
Lali-am inteles cu doctorul homeopat.Mi-a dat o colega nr de telefon de la dr unde merge ea cu copiii-sa vad cum fac poate reusesc sa fac o programare ptr sapt viitoare.
Ema-si sta Darius la aerosoli?Chiar nu stiu cum se foloseste d-aia intreb.Si eu asa lua orice numai sa nu mai raceasca Andu ca mi-e tare mila de el mititelul cand incearca el sa ma convinga ca i-a trecut numai sa nu-i mai dau siropele.Ce i-ai mai luat piticului?
Mady-oooooooooooo cat cunosc asta cu termenul "ieri".Si la noi se practica la greu .
Anna-gata a venit concediul,nu?Distractie placuta la munte si sa te odihnesti neaparat!
Getik-m-ai innebunit tu cu cata treaba ai!Mai odihneste-te si tu ca uite se poate si din cauza oboselii sa nu poti sa dormi.Ma bucur ca Ary e bine la cresa.Nu va e greu cu transportul in fiecare zi?

Va pup pe toate!

Mamica de Razvan-Alexandru(24.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simina1980 spune:

Aaaaaaa si....uraaaaaa "vine week-end-ul!"

Mamica de Razvan-Alexandru(24.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

neata mandrelor
ma cam doare prostul
lali....fac ghiniiiii. noua ne-au iesit, gataaaa, pan la 6 ani am scapat de acest episod
cris daaaaaa, sperrrrrrrrr
simina....sunt 2 tipuri de aparate cu aerosoli...cu compresor , mai zgomotoase si ultrasunete, mai silentioase. eu am luat cu compresor, nu face un zgomot infernat, e chiar ok, ca un motan ce toarce mai zgomotos nitel si da, spre surprinderea mea, a stat. nu-mi era ca nu sta din cauza zgomotului ci doar a mascutei. am luat unul care imprastie particole si in atmosfera, adica daca nu sta cu mascuta pe nas, o tin doar aproape de el si e ok, dar ieri a stat. eu m-am mobilizat si am luat pt ca nu mai pot, m-am saturat de cate ori mi-a racit, nu grav, usor, dar nici nu mi se pare chiar ok.

mamy....frumoasa, desteapta si modesta...de nazdravana Darius Mihail

Mergi la inceput