Download de pe torente, cat e de legal?

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Nu Marina, abordarea mea nu sustine ilegalitatea ci bunacredinta.

Dupa parerea magnatilor industriei media ar trebui ca si fredonarea unei melodii sa fie taxata la cent.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Am biblioteca plina de carti in original (peste o luna avem iar targ, tii minte discutia cu banii alocati din buget, iar ma usurez de vreo 10M), niciun xerox (nici nu-mi plac), am o multime de cd-uri si dvd-uri cumparate, unele chiar de la megamagazinul Virgin, de la mama lor cum s-ar spune. Deci, imi place sa fiu corect.
Dar daca-mi pica in raza de browsare un film, nu-nchid ochii. Ce, ziarul lasat de cine stie cine in metrou n-am voie sa-l citesc, cata vreme e pe bancheta si nu bat cu pumnul in automatul de ziare ca sa-l scot de-acolo?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Si aici este interzis folosirea acestui fel de programe, sa downloadezi sau share si tot prin retelele de internet te prind.

----------------------------------------------
mama de Alexa,mandria ochilor si sufletului meu, 23mai1997 si Sandra ingeras frumos 4septembrie2004/august2007

O palma sau urlat la copil nu inseamna educatie!Inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC ! NU EXISTA MOTIVATIE SI NICI SCUZA! Aceeasi intoleranta pentru abuzul de orice fel.

PUTETI AJUTA CU O JUCARIE,O HAINUTA,UN BANUT PE CEI CARE AU ATATA NEVOIE AICI:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152788&whichpage=11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

In Canada downloading copyright music from peer-to-peer networks is legal, but uploading those files is not.

The U.S. Digital Millennium Copyright Act is much more strict and deems copying of copyrighted music (with the exception of making a copy for your own use) as illegal.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Edip spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

In Canada downloading copyright music from peer-to-peer networks is legal, but uploading those files is not.

The U.S. Digital Millennium Copyright Act is much more strict and deems copying of copyrighted music (with the exception of making a copy for your own use) as illegal.


corect, asa e in Ca. ce mi se pare mie ciudat e faptul ca trebuie sa platesti pentru un film de exemplu care poate nu iti place... eu daca mi-a placut un documentar pe care l-am vazut asa pe net, m-am dus si am cumparat DVD-ul. daca nu, nu..... e ca si cand imi cumpar o masina.. inainte de a o cumpara fac un test drive.. daca imi place o cumpar, daca nu, ma uit la alta marca:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

test drive=trailer, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

capcaunule, drept sa-ti spun, eu m-am gandit la varianta ta, dar m-am temut sa o sustin pe forum.

A, si nu sharuiesc nimic.

Blogul meu - de la noi, pentru ei!

Bazar general - fiecare implicare conteaza!

Lucrusoare de vanzare...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul
Ce, ziarul lasat de cine stie cine in metrou n-am voie sa-l citesc, cata vreme e pe bancheta si nu bat cu pumnul in automatul de ziare ca sa-l scot de-acolo?


pai potzi download tot ce este frei,demo sau mai stiu eu cum se numesc!
Unde nu este specificata frei,se plateste!Daca nu platesti esti in contraventzie cu legea,deci ilegal!

Mi s-a intimplat(ba chiar m-am certat cu o persoana as spune)ca filme care abia ruleaza pe ecrane in Germania,sa fie deja pe DVD-uri(ilegale bineintzeles)in Romania!Aia sunt corectzi?

Cind te uitzi la un dVD(cumparat sau inchiriat)nu exact asta este prima "imagine"cu reproducerea interzisa?Nu exista specificatzia care spui tu ci pur si simplu copiera interzisa!Este egal ca ai copiat unul sau o suta de DVD-uri,ilegalitatea exista atita timp cit nu ai platit pentru ele!

Eu nu ma risc,de fapt copilului ii spun ca eu oricum nu fac asa ceva,sa caste ochii mari si bine ca amenzile-s usturatoare!

Dana


www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui Edip

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

In Canada downloading copyright music from peer-to-peer networks is legal, but uploading those files is not.

The U.S. Digital Millennium Copyright Act is much more strict and deems copying of copyrighted music (with the exception of making a copy for your own use) as illegal.


corect, asa e in Ca. ce mi se pare mie ciudat e faptul ca trebuie sa platesti pentru un film de exemplu care poate nu iti place... eu daca mi-a placut un documentar pe care l-am vazut asa pe net, m-am dus si am cumparat DVD-ul. daca nu, nu..... e ca si cand imi cumpar o masina.. inainte de a o cumpara fac un test drive.. daca imi place o cumpar, daca nu, ma uit la alta marca:)


Edip ,pai exact penmtru asta gasesti pe net minute frei cu filmul respectiv si potzi citi tot felul de cronici dupa care itzi potzi face o idee!Mai departe ...e riscul tau!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui andacos
pai potzi download tot ce este frei,demo sau mai stiu eu cum se numesc!
Unde nu este specificata frei,se plateste!Daca nu platesti esti in contraventzie cu legea,deci ilegal!

100% de acord.

Dar, vezi tu, tot ce apare pe diverse site-uri se vede free. Ai acces la ele free. Nicaieri nu ti se spune daca-s furate. O fi un distribuitor autorizat sau nu, nu e treaba ta. Este treaba autoritatilor, politiei netului samd sa-i vaneze pe cei care cu buna stiinta fac publice lucruri care NU le apartin.

Cate vreme pomul este in drumul meu, NEINGRADIT, pot culege mere linistit. Nu este treaba mea daca marul trebuia sau nu sa fie plantat acolo. Dar daca e dincolo de gard, e in regula, platesc ca sa intru in gradina sau cumpar de la proprietarul fermei.

Mergi la inceput