Dr. Catalin Haiduc - 9

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xoxojojo spune:

Buna fluturas...nastere usoara pt surioara ta si un bun venit pe lume la bebe...Doamne ajuta sa fie totul bine.
Asteptam detalii despre dl dr si despre nastere. Stii cumva cand este de garda la Filantopia? numai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fluturashhh spune:

Buna, dr Haiduc este astazi de garda (08.04).Maine e ziua lui de nastere si probabil a vrut sa fie liber ().Poti suna la matertate sa vezi and mai esed garda.Am vb cu sora mea si a zis ca nu prea ar vrea sa-i provoace nasterea azi, ca ea ar vrea sa mai astepte putin pt ca a depasit DPN-ul cu 2 zile doar.Multumim de urari.Saptamana usoara.

+29 Ingrid Marie

[url=http://www.thebump.com/?utm_source=ticker&utm_medium=UBB&utm_campaign=tickers][/url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xoxojojo spune:

mercic mult fluturas... cand ai spus ca ai Dnp, si vei naste la Filantropia cu Haiduc? tu deja mergi la el, daca da, cum ti se pare ca si doctor; eu nu il cunosc inca, insa am auzit numai lucruri bune...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fluturashhh spune:

Buna, eu am DPN 18 iunie, dar am sarcina joasa, deci daca ne apuca jumatatea lui mai e bine.Suntem pe cocktail de medicamente .Merg la el de la sapt 6 de sarcina.Mi s-a parut a fi un medic foarte bun, cald si amabil. Ne-a raspuns intotdeauna si mie si sotului la toate intrebarile ( e bine sa ai o lista facuta cu intrebarile la fiecare vizita).De regula nu te ingrijoreaza aiurea decat daca este ceva chiar necesar.Sora mea mi-a spus ca i-a desenat cum este bebe asezat in burtica si de ce trebuie sa ii declanseze nasterea.A stat in travaliu 7 ore ( asa e protocolul maternitatii) dupa care a trebuit sa ii faca cezariana pt ca nu i se dilata colul deloc.Ea a fost foarte incantata de atitudinea lui.Eu merg odata pe luna la control la cab privat ( a fost alegerea noastra), dar stiu ca din luna 7-8 te cheama numai la spital si mai des.La prima vizita iti da o lista lunga de analize, dupa care doar repeti anumite analize.Spre ex eu repet la 1 luna jum toxoplasmoza pt ca nu am anticorpi.Luna trecuta mi-a dat MF un set de analize si dr Haiduc mi-a spus ca nu trebuia sa le fac pt ca au fost vreo 5 parametrii care din cz sarcinii au iesit in afara valorilor normale.Eu vreau sa nasc cu dr Haiduc si vreau sa nasc natural, iar el nasteri naturale nu face decat la Filantropia.La privat merge doar pt cezariane la cerere.O zi buna

+30 Ingrid Marie

[url=http://www.thebump.com/?utm_source=ticker&utm_medium=UBB&utm_campaign=tickers][/url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xoxojojo spune:

Mer i mult fluturashhhh, ma ajuta foarte mult informatiile date de tine; eu acum sunt la dr Dragos Albu de la Medlife, dar vreau sa merg sa nasc cu dr Haiduc la Filantropia; acum nu stiu unde sa merg pt prima data la el, daca sa merg la Filantropia sau la cabinetul privat? Iar la cabinetul privat unde lucreaza, daca poti sa imi spui, te rog, si eventual daca ai nr de telefon pt a imi faca o programare, iar preturile cum ti se par?
Merci din suflet si sper sa nu deranjez cu intrebarile mele, insa nu stiu cum sa imi fac intrarea la el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fluturashhh spune:

Buna jojo.Suna la maternitate la camera de garda si roaga-le sa iti dea nr dr-ului Haiduc.Il suni si iti spune el unde sa mergi.Lucreaza in 2 clinici:Medical City si Peltecu Medical (021.230.79.73 dupa ora 16 pt ca nu au decat de la 16 program)La Peltecu nu dau consultatii decat dr Haiduc, prof Peltecu si dr Veduta Alina (morfo-fetala).Eu dau la Peltecu Medical 220 lei/consultatie.Poti merge prima oara acolo si sa ii spui daca nu iti permiti sa te primeasca la maternitate pt consultatii.Te orientezi tu.Sfatul meu este sa incerci sa faci rost de nr lui de la cam de garda.Vb cu el si vezi cand si unde te cheama.
N-am retinut in ce sapt esti tu?Cand ai DPN-ul?
Ref la conditiile si cezariana la Filantropia ce mi-a spus sora mea:
a nascut prin cezariana pt ca nu se dilata colul.Operatia in sine nu a fost traumatizanta, dar rahianestezia nu i-a placut deloc.Mi-a spus ca la un moment dat a inceput sa simta, i-a spus dr-ului si a adormit-o.S-a trezit in salon.Avea dureri destul de mari ieri, fundul cica era ciuruit de injectii.Toti medicii si asistentele cu care a intrat in contact au fost foarte ok a spus ca nu le poate reprosa nimic.I l-au dat pe bebe in camera a doua zi.Cand am fost noi era la incubator, se bronza baiatul.A avut 3,900kg si 53 cm la nastere .Un sportiv de performanta, ba facea box, ba juca fotbal.Era foarte cald in salon, iar bebeii erau la pampers doar.
In salon era ok, 2 paturi.La toaleta era...nu foarte curat, dar nici murdar.Eu o sa imi caut sa vad daca gasesc pt colacul de wc chestii dintr-alea de hartie.
Azi am prrogramare la 4 la dr abia astept :)
Sper ca ti-am fost de ajutor cu info pana acum.Despre "bomboane" n-am apucat sa vb cu sora mea, dar o sa o intreb.Pe sora mea a acceptat-o in ian si avea cam 7 luni de sarcina atunci, deci nu cred sa refuze paciente.
O zi buna va dorim

+30 Ingrid Marie

[url=http://www.thebump.com/?utm_source=ticker&utm_medium=UBB&utm_campaign=tickers][/url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xoxojojo spune:

merci mult, fluturas...toate informatiile sunt de mare ajutor, multumesc din suflet.
felicitari pentru nepotel, sa va traiasca, sa creasca mare si frumos
Eu am DPN in August, dar mai mult ca sigur voi naste in Iulie pe la sfarsit avand gemeni, iar akum merg la MEDLIFE GRIVITA...la dr Dragos Albu...un super doctor, insa nasterea acolo este mult prea scumpa....
Eu akum merg la cursurile de puericultura la Filantropia; au inceput sapatamana asta Marti...tu mergi? Se fac doar Marti timp de 1 luna, daca vrei poti veni si tu de data viitoare. numai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fluturashhh spune:

Buna.Vesti foarte proaste...Dr Haiduc nu mai opereaza la Filantropia .Are exclusivitate cu un spital privat unde pretul este piperat .
Jojo noi am facut cursurile deja.
Bebete a mea este deja in pozitie craniana, acopera colul, deci nu a putut sa imi mai spuna daca este inchis/deschis.Sper ca daca e prematura sa fie macar pana pe 1 mai ca sa nasc macar cu dr Haiduc.
Va pupam

+30 Ingrid Marie

[url=http://www.thebump.com/?utm_source=ticker&utm_medium=UBB&utm_campaign=tickers][/url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xoxojojo spune:

uff nu pot cred asa ceva....dar ce ia venit chiar akum?dar cum ai aflat, ti a spus el? nu pot sa cred....nasoala situatie....Tu mai ai putin, ce vei face? mergi in continuare cu el sau vei naste cu altcineva? greu....pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pastilutza spune:

Buna,
am fost si eu ieri la dr Haiduc la consultatie si mi-a confirmat ca pleaca de la 1 mai.

Mi-a spus ca am 2 optiuni: sa merg dupa el la Medicover sau sa raman la Filantopia.

De la Filantropia mi-l recomanda pe dr Florin Popescu si va vorbi el personal cu el, daca imi doresc sa ma mut la acest doctor.

Mergi la inceput