Dr. Catalin Haiduc - 9

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andreea_A spune:

Eu am nascut vaginal cu anestezie epidurala cu dl. dr. Haiduc in august 2010 la Filantropia.
A fost o nastere rapida (cred ca de cand mi s-a rupt apa a durat maxim 4 ore si ceva), anestezist dl. dr. Soare - a trebuit sa -mi faca doua doze de anestezic pentru ca prima a trecut dupa doar o ora si ceva. Ma asteptam la asta pentru ca in general la mine anesteziile prind mai greu, dureaza mai putin.
Toata lumea s-a purtat foarte frumos dar am dat si ce trebuia, prin urmare nu aveau ce sa-mi reproseze. Sunt convinsa ca dl. dr. s-ar fi purtat frumos si daca nu i-as fi dat 1 leu, e foarte placut ca om.
Am avut epifiziotomie (caci sunt cam mica in bazin si desi l-am rugat as nu o faca daca nu va fi nevoie...a fost nevoie)dar s-a vindecat repede.
Acum sunt insarcinata a doua oara dupa un an si ceva de incercari (ovare polichistice) si voi naste tot cu dansul.
Stie cineva daca are contract cu vreo maternitate privata pentru nasteri naturale? stiu ca era la Euroclinic dar facea doar cezariene acum 2 ani.
Eu am luat rezerva (am stat doar o noapte, era foarte aglomerata maternitatea din cauza fetelor venite dupa accidentul de la Giulesti) dar:

1. Toaleta mirosea urat rau - si nu era prea curata - era fix motivul pentru care am luat rezerva, sa fiu sigura ca e totul curat.
2. Nu mi s-a permis rooming in desi la curs se zicea ca este ok.
3. I-au dat celui mic lapte praf desi le rugasem sa nu o faca. Din pacate probabil au avut dreptate pentru ca am avut lactatie foarte scazuta si foarte scurta desi cel mic sugea cu placere.
4. Faptul ca am nascut la 4 dimineata vineri si sambata la 12 deja eram acasa...a fost totul ok dar ...parca nici chiar asa...

Prin urmare, pentru mine, dr. Haiduc - alegerea perfecta, Filantropia - probabil o alegere buna din toata paleta de maternitati de stat din Bucuresti dar...e un dar...

PS Am facut epidurala la dilatatie 6 (nu aveau sali de nastere disponibile si m-am dilatat foarte rapid). Sincer pe mine m-a durut foarte rau pentru probabil 15-25 min dar epidurala a luat totul ca prin farmec, nu am simtit nimic cand am nascut.

Nasteri usoare va doresc! Daca va mai pot ajuta cu amanunte va rog sa ma intrebati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mvincene spune:

Stiti cumva cui īsi īncredinteaza domnul doctor pacientele cānd nu este disponibil la Filantropia?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flo1983 spune:

Eu am nascut in decembrie 2010 cand dl.dr.Haiduc era in concediu.Am nascut cu Dr. Florin Popescu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenpit77 spune:

buna fetelor
am intrat sa vad ce mai face dl dr si ma bucur sa aud in continuare numai cuvinte de lauda.
sa aveti nasrere usoara si sa ne scrieti in continuare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fluturashhh spune:

Dragelor, pe aici nu prea vad activitate, sau am ramas singura viitoare mamica ce naste cu dr Haiduc?

18+ Ingrid Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Camica_24 spune:

Buna fetelor!

Sunt insarcinata din nou si se pare ca voi avea un baietel!!! Nu am mai intrtat demult pe forum... Promit sa ma revansez :D
Va doresc tuturor nastere usoara!


17+ Irina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Camica_24 spune:

Si eu tot in 2010 am nascut cu dl dr Haiduc si tarifele sunt aceleasi pe care le-a scris Sensibila. Daca aveti sa imi puneti intrebari, va raspund cu mare drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauricea2002 spune:

Stiti cumva daca dr Haiduc face laparoscopie pentru endometrioza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xoxojojo spune:

buna fetele,

cine mai ne sfatuieste si pe noi in legatura cu dr Catalin Haiduc; a mai nascut cineva de curand cu dansul, unde il putem gasi, cum este nasterea la Filantropia etc.
Sunt o gravidutza de gemenei- fetita si baietel- si as dori sa nasc cu dansul, va rog daca cineva imi poate fa mai multe detalii.
multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fluturashhh spune:

Buna, luni va naste sora mea cu el si va povestesc si voua dupa

+29 Ingrid Marie

[url=http://www.thebump.com/?utm_source=ticker&utm_medium=UBB&utm_campaign=tickers][/url]

Mergi la inceput