Ati vrea sa stiti daca ati fi inselat/a?

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns portocalia spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Da` de ce sa ai cosmaruri?Ca daca nu greseste are tot ce vrea si ceva pe deasupra...nu e cazul sa greseasca,dar e constient ca o va face o singura data.Si o sa-l coste mai mult decat poate duce.....in rest....la cat de mult munceste si la cat de stresat e...o atmosfera calda si linistita acasa...cand vine dupa 12 ore....e tot ce-i trebuie....copilul vesel ii sare de gat ,eu il tratez ca pe cel mai de pret musafir....da` daca o scranteste....naspa pentru el....

Ela04..eu am fugit cu"sandel" dupa un aurolac care nu se dadea din fata masinii...."sandel e o bata de baseball mai mica.Si chiuiau ceilalti soferi dar s-au incuiat totusi in masini.....



mai fetelor, voi vorbiti serios? deci sotii nu va inseala pentru ca le e frica de voi la propriu? :))))




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia_21 spune:

Da` de ce sa ai cosmaruri?Ca daca nu greseste are tot ce vrea si ceva pe deasupra...

nu te supara dar parca vorbesti despre cainele tau, nu despre sotul tau.

acum si mie imi plac oamenii pe care te poti baza dar eu cred ca voi faceti o confuzie intre oameni de incredere si oameni violenti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

Citat:
citat din mesajul lui portocalia

Citat:
citat din mesajul lui eumada
[br


mai fetelor, voi vorbiti serios? deci sotii nu va inseala pentru ca le e frica de voi la propriu? :))))



ete na! auzi e frica sa ma insele!
Daca ar vrea sa o faca frica de nevasta ar fi ultimul lucru la care se va gandi
si nu este vb nici despre oameni violenti ca nu il alerg cu tigaia prin casa
eu am spus ca sunt oameni si oameni. diferiti ca si constructie , ca si temperament.
sunt femei care daca isi rup o unghie plang...sunt altele care le cade oglinda de la sifonier pe ea, ii taie mana pana la os, dar de frica sa nu pateasca copilul ceva nu simte nimic.
Sta calma, isi controleaza tonul voci cand ii spune copilului ...nu e nimic mami ...a facut oglinda buba, luam alta. Pune copilul in alta camera si apoi se duce sa vada ce naiba a facut acolo.
Am prietene care au facut lupte, karate sau culturism ...de performanta...nici ele nu-si alearga soti cu tigaia

Asa cum sunt femei care o data inselate prefera sa-si bage capul in nisip si sa astepte ca sotul sa aleaga.
Asa sunt si femei care nu o sa accepte niciodata o astfel de inselaciune din partea sotului, indiferent cat de mult il iubeste, indiferent cat de mare e va fi durerea. Pt ca modul ei de a fi, caracterul,personalitate nu o va lasa.
Si apoi, asa cum intr-un divort -spunea cineva la un alt subiect- scoate cei mai rau dintr-un barbat ...asa e si pt femei. Ca oameni suntem toti ...

Mie mi s-a intamplat sa-mi spuna cineva...de asta am si spus mai devreme ca nu sunt asa de sigura ca as vrea sa stiu.
Pt ca nu a fost adevarat dar durerea a fost enorma.
Va povestesc dar nu acum ca s-a trezit bondarul sef
o zi minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sileriki spune:

eu sunt adepta ce nu stiu nu ma doare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui ela_04


sunt femei care daca isi rup o unghie plang...sunt altele care le cade oglinda de la sifonier pe ea, ii taie mana pana la os, dar de frica sa nu pateasca copilul ceva nu simte nimic.



Asa sunt si femei care nu o sa accepte niciodata o astfel de inselaciune din partea sotului, indiferent cat de mult il iubeste, indiferent cat de mare e va fi durerea. Pt ca modul ei de a fi, caracterul,personalitate nu o va lasa.






Intre ce spui tu acum si a tzipa la aurolaci,sau a fugi cu "sandel"dupa cersetorie diferentza enorma!

Cred ca atzi spus mai mult decit voiatzi!Sau trebuia!(spus)

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ

E aiurea cand ajungi in situatii in care esti vinovat si daca zici, esti vinovat si daca taci.
Sa zicem ca familia Popescu are doi prieteni buni,care-s sot si sotie, adica familia Dinescu. Domnul Dinescu isi gaseste o amanta. E asa de incantat, incat nu poate sa taca (tipic ) si se lauda prietenului sau, Popescu, insa doar lui, nu si doamnei Popescu.
Doamna Popescu insa, buna cititoare de expresii faciale , se prinde, si ii spune dlui Popescu, sotul ei, ca stie ca Dinescu are amanta.
Colac peste pupaza, la o cafenea in oras, familia Popescu da nas in nas cu Dinescu si amanta , acesta prezentand-o ca fiind ´´o amica´´ ( mai ne-inspirat nu exista). Doamna Popescu s-a prefacut ca nu-i nimic neobisnuit, adica a facut pe proasta in fata lui Dinescu.
In tot acest timp, doamna Popescu si doamna Dinescu se vad ba la un pranz, ba la cumparaturi, ba in vizite.

Ce sa faca familia popescu? Este ca orice ar face, pica de fraiera?


--------------------------------------------
´´Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei´´S.F.



f simplu. doamna popescu ar trebui sa si tina gura si sa si vada de viata ei, ca oricand poate pica intr-un ra.hat mai nasol decat doamna dinescu.

in plus, nimeni nu are dreptul sa judece pe nimeni. nu stii ce intorsatura ia viata.


sa va dau un exemplu: lucram cu un dr., ii stiam nevasta, copiii. ma intelegeam f bine cu sotia.
aflu intre timp ca "verisoara" sau "amica" pe care o prezenta altora cand se intalneau intamplator, "verisoara" ceva mai tanara ca sotia, asemanatoare ca fizic, ca deh gusturile raman pana la urma aceleasi,la randul sau o femeie super ok, e de fapt amanta lui de vreo 3 ani.
m-am prins instant ce e cu verisoara respectiva, dar mi-am vazut de treaba mea. am tratat o cu acelasi respect cu care o tratam pe sotie, cu aceeasi amabilitate, fara sa vb cu ea de sotie, sau cu sotia de ea.
mie, in definitiv, imi placeau amandoua. fiecare luata in parte, era o femeie super ok.

evident s-au iscat barfe, sotia a aflat, de la altii...circ, scandal, treaba lor. am continuat sa raman absolut impartiala. sotia stiind ca-s asociata lui a cautat sa ma iscodeasca, i-am zis din start ca nu discut. amanta a cautat sa mi castige increderea si sa se justifice, i-am zis din start ca nu ma intereseaza.

el a cautat sa mi ceara parerea despre ce sa faca, i-am zis din start ca nu ma implic in viata nimanui, ca nu judec si ca nu ma intereseaza.

in prezent, e divortat de sotie, recasatorit cu amanta, are copil cu ea. cu sotia am o relatie ok. cu amanta la fel de ok. iar cu el o relatie foarte buna, pt simplul fapt ca nu l-am judecat, nu m-am purtat straniu, nu am barfit si iata ca afacerile au mers inainte, fara sa fie afectat de chestii intime, care oricum nu ma priveau...

de ce ar fi fost treaba mea sa cert amanta, sa deschid ochii sotiei si sa l judeca pe el ca i s-a luat de nevasta si umbla cu alta?



eu nu pricep excesul de zel al nimanui si faptul ca unora li se pare de datoria lor sa se bage in viata altora.

_

Mami de Iustin-Andrei (18.07.2011)
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

Citat:
citat din mesajul lui mianna

Citat:
citat din mesajul lui babyblue

as vrea sa stiu ca am fost inselata si mi-ar placea sa mi spuna chiar el.



ai grija ce-ti doresti, ca vorba aia, poate se-mplineste?

sigur n-ai vrut sa zici ca ai vrea sa stii DACA ai fost inselata, si nu ca ai vrea sa stii CA ai fost?

on topic: da, as vrea sa stiu daca s-ar intampla. imi amintesc cum i-am zis primului meu prieten: daca se va intampla, sa faca bine sa mi-o spuna. nu sa mi-o tranteasca netam-nesam, ci sa caute un moment in care-s intr-o dispozitie relativ ok, si sa mi-o spuna cu binisorul, ca sa zic asa. oricat de mult m-ar durea ideea ca am fost inselata, nu vreau sa se suprapuna peste ea si faptul ca stiau si altii, care m-au privit cu mila/dispret/compatimire/facut misto de naivitatea mea (si ceea ce-am vazut ulterior mi-a aratat ca-s mult prea rare cazurile - ca sa nu zic ca nu exista daca nu le-am vazut eu - in care sa existe discretie totala, sa nu stie si altii in afara de protagonistii actiunii).


Asculta, priveste si taci!...
Din brate fa-ti aripi de fier
Si zboara cu ele spre cer!...





ca, daca, whatever.
draga mea, dc as sta cu frica ca m-a inselat sau o va face, ar insemna sa joc un rol important in prostia omeneasca si sa mi fie frica ca pica drobul de sare.



ideea era sa aflu, dc aflu,sau dc se intampla, eu singura, sau de la el, in ideea in care consider ca este de bun simt ca aceste prb sa se rezolve in cuplu, de catre cei doi, nu de binevoitori din afara care te avertizeaza.
nu voi intelege niciodata persoanele care se cred atat de importante, incat se baga in viata altora cu forta si din dorinta egosita de a face asa zis, bine cu forta.

_

Mami de Iustin-Andrei (18.07.2011)
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns en_kvinna spune:

In legatura cu puterea femeii...eu consider ca e mai puternica daca isi controleaza furia. Si eu eram furioasa si agresiva si-mi sarea tandura din nimica toata, numai pe ''SAndel'' nu-l aveam...inca... dar dupa cateva iesiri de-astea de ''femeie puternica'' cativa prieteni mi-au zis ca ar trebui sa incep sa ma controlez, ca furia mea nu e justificata, gen aurolacii, ca si eu am avut niste probleme de genul. Acum, dupa ce mi-am revizuit comportamentul sunt mult mai calma, mai linistita, mai cerebrala. Sunt pe filosofia de genul; daca permit cuiva, sau unui eveniment sa ma infurie inseamna ca sunt slaba si ca acei cineva pot sa ma controleze si sa ma determine sa fac ce vor ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Ela04 din nou parca ai vb cu gura mea......
Iar daca aurolacii aia nu se dadeau din calea masinii,in loc sa-i calc i-am pus pe fuga...atata tot.Acu` "sandel"a crescut,e varianta mai mare,din stejar,nu de brad ca ailalta.Iar sotul meu ma iubeste,ca altfel ...eu sunt o persoana greu de suportat,dar foarte corecta si cinstita.Nu mint nici daca ma bate cineva.Asa ca i-am spus dintotdeauna.."sa nu ma minti si sa nu ma inseli".Punct.Iar eu ofer aceleasi chestii.Ca-mi stie de frica sau nu,nu ma intereseaza.Asa cum eu il respect si-l iubesc ca e bland si intelegator si nu mint niciodata si prin urmare astept reciprocitate de la el.Mai ales ca in prima casatorie,a lui,a fost inselat,manipulat si mintit si asta o stiu de la altii,ulterior am ascultat si varianta lui.Deci....
Partea cu furia..asta e.....acum ca sunt mama ,orice ar pune sau mi se pare ca pune in pericol cat de putin copilul meu......ma face sa reactionez de doua ori mai urat daca e cazul,dar nu mai cobor cu bata ci blochez usile si folosesc varianta balansului cu masina...adica o tin din ambreiaj si acceleratie si o tai daca ceva e ciudat sau dubios....nu a fost cazul pana acum...insa de facut urat fac .....mai bine sa planga maica-sa decat sa planga mama....

oricum fain subiect.


Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanti Zavaidoc spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada
oricum fain subiect.


Dar si mai faine raspunsurile

Mergi la inceput