Ati vrea sa stiti daca ati fi inselat/a?

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Tanti si Babyblue, transmit mai departe concluzia: taci!
Desi doamna incornorata incepe sa puna intrebari, incepe sa se planga de una alta...ma gandesc ca nu-i usor sa taci pur si simplu cand tu stii exact care-i baiu.
oricum Popeasca se va certa cu Dineasca cand Dineasca va afla si o va acuza pe Popeasca ca a stiut si nu a zis nimic.

De unde se naste intrebarea inversa: daca prietena ta cea mai bun ar sti ca sotul tau te inseala, ai vrea sa-ti spuna?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

cu cireasa:
"daca prietena ta cea mai bun ar sti ca sotul tau te inseala cu ea, ai vrea sa-ti spuna?"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda2009 spune:

Nu, n-as vrea sa stiu.

Daca e suficient de "neatent" si eu simt ca "domnul" mai paste si pe alte pajisti inseamna ca nu mai da doi bani pe iarba verde de acasa. Daca nici nu stiu si nici nu simt, inseamna ca i-a fost "foame" doar pe moment.

Din punctul meu de vedere sunt multe lucruri care ar trebui sa primeze intr-un cuplu si, din pacate, constat ca unele sotii sunt in stare sa treaca cu vederea multe chestii, dar sar ca arse cand vine vorba de inselat "daca aflu ca m-a inselat, il las!".

Habar n-am ce as face cand chiar as afla...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Da` io la "SANDEL2"nu renunt.Imi place la nebunie,are doua dungi rosii si doua verzi.....e super si fiind stejar e rezistent..... [

Cat e gluma e gluma dar mi se pare normal sa nu placa nimanui ca jumatatea aferenta,in ambele sensuri, sa se satisfaca in alte paturi(masini,lifturi,wc-uri de servici,camere de hotel)etc. ...
Problema e mult mai complexa da`eu sa stiu de exemplu ca un prieten bun isi inseala sotia,iar ea sa afle si sa-mi spuna"de ce nu mi-ai spus,de ce?"....m-as simti oribil....cum oribil m-as simti si sa-i spun...
Asa ca e mai bine sa previi cat poti....

Respectul fata de partener,sinceritatea,iubirea ar trebui sa fie suficient ca sa creeze o relatie frumoasa.
Dar eu,presupunand prin absurd,nu as ierta niciodata si probabil ca "sandel2"s-ar rupe de spinarile impricinatilor.

Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ

Tanti si Babyblue, transmit mai departe concluzia: taci!
Desi doamna incornorata incepe sa puna intrebari, incepe sa se planga de una alta...ma gandesc ca nu-i usor sa taci pur si simplu cand tu stii exact care-i baiu.
oricum Popeasca se va certa cu Dineasca cand Dineasca va afla si o va acuza pe Popeasca ca a stiut si nu a zis nimic.

De unde se naste intrebarea inversa: daca prietena ta cea mai bun ar sti ca sotul tau te inseala, ai vrea sa-ti spuna?


--------------------------------------------
´´Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei´´S.F.


Nici nu pot sa-mi imaginez ca una din prietenele mele apropiate ar sti ca partenerul ma inseala si NU mi-ar spune! M-as supara f f rau!
Dar e drept, eu am prietene bune, barbatii au venit si au plecat, noi am ramas impreuna (vorbesc de prietene de 10-25 de ani).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns victory spune:

Ai scris ca el iti trimite mesaje si face tot felul de aluzii.

Intrebarea mea este de ce nu lamuresti cu el situatia,eu cred ca lui ar trebui sa ii spui sa isi vada de treaba ca are acasa trei copii si o sotie care ii dedica timp,spatiu si sentimente.

Iar in ceea ce priveste subiectul eu nu cred ca nu trebuie sa iti spuna cineva anume situatia in care te afli pentru ca mai devreme sau mai tarziu o afli si decuizia iti apartine in ceea ce priveste consecintele.
Eu am aflat singura si tot singura am luat si decezia sa ii las libertatea de alege pentru el insasi daca pentru noi nu facut-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

Acum cativa ani...chiar la inceputul casatoriei mele....mama mea m-a sunat sa ma intrebe ce mai fac blabla bla. Cand i-am spus ca eram singura ca sotul a ramas peste program la servici a inceput sa planga si sa-mi povesteasca ca sotul meu ma inseala
Cu o saptamana in urma in timpul unei actiuni (sotul meu face niste controale in teren), era in masina cu o bruneta....
Eu il sunasem in ziua respectiva si mi-a zis pe unde e ...ca e cu un coleg...si ca s-a intalnit cu matusa mea.
de aici...o intreaga poveste...
Bineinteles ca seara cand a venit omul meu de la munca ...avea bagajele la usa regulamentar, bani comuni impartiti si asezati pe bagaje.
A incercat sa ma induplece...sa vb ...nimic. Tot ce imi doream era sa plece. Si a plecat...
A doua zi pe la 14 era la mine la usa cu matusa si colega de servici...de ce a spus ca era cu un coleg...pt ca stia ca eu sunt geloasa.
Tipa mi-a demonstrat ca sunt colegi de servici, ca e casatorita si ea...matusa a inceput sa planga...Ingrozitor circ!
Pana la urma ne-am impacat...eu am lasato mai moale cu gelozia iar el numai inventeaza colegi
Daca sotul meu nu credea in casnicia noastra si nu se umilea sa aduca colega de servici, si matusa si tot tacamul...probabil ca azi eram divortata iar bubutza mea nu exista...
Si totul pt ca matusa mea dupa cei 30 de ani de casnicie proprie tot nu stie ca uneori e mai bine sa-ti vezi de treaba ta si a sunato pe maica-mea...a mai inventat si ea ceva, si mama a exagerat un picutz si uite asa a ajuns la mine o poveste ingrazitoare de la niste persoane tare voitoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Noi am avut un asemenea caz in grup: Ana era intr-o relatie cu Doru. fratele ei, Florin, era prieten tare bun cu Doru.
Noi, grupul, eram prieteni cu amandoi. Doru o insela pe Ana peste tot, si de fata cu Florin. Ana a aflat ca noi stiam dupa ce Doru a facut sex cu o amico-prietena de-a ei. S-a enervat doar pe fratele ei, dar nici pe ala serios, i-a spus doar ca a fost un porc, ca ea e sora-sa si trebuia sa ii spuna, si ca daca ajunge sa fie si el inselat de iubita ea nu ii va spune nimic.
Dupa despartire noi am ramas prieteni cu amandoi si chiar am suferit mult ca Doru nu mai putea sa vina cu noi (ne intalneam la Florin acasa).


Daca as stii ca pe prietena mea cea mai buna o inseala iubitul, prima oara i-as spune lui si daca nu s-ar rezolva i-as spune ei.
daca pe o amica o inseala prietenul, nu ma bag.

**Fur is for petting***
http://accesoriisihaine.blogspot.com
http://www.facebook.com/adoptiicaini?ref=ts
http://www.facebook.com/adoptiicaini?ref=ts#!/profile.php?id=100001793812916

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ

Tanti si Babyblue, transmit mai departe concluzia: taci!
Desi doamna incornorata incepe sa puna intrebari, incepe sa se planga de una alta...ma gandesc ca nu-i usor sa taci pur si simplu cand tu stii exact care-i baiu.
oricum Popeasca se va certa cu Dineasca cand Dineasca va afla si o va acuza pe Popeasca ca a stiut si nu a zis nimic.

De unde se naste intrebarea inversa: daca prietena ta cea mai bun ar sti ca sotul tau te inseala, ai vrea sa-ti spuna?


--------------------------------------------
´´Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei´´S.F.


nu.

_

Mami de Iustin-Andrei (18.07.2011)
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

si ca sa si argumentez: nu e treaba nimanui ce mi se intampla mie in viata. nu am nevoie de sfetnici, preoti, psihologi, avocati sau detectivi particulari, pe care nu i solicit eu.

nici nu vreau sa mi imaginez cum m-as simti sa mi se spuna de oricine, fie ea si cea mai buna amica a mea, ca sotul ma inseala.

dc o face, mkr sa aflu singura sau sa mi spuna el ca intr-un fel sau altul i s-a luat de mine si aia e.

pt ca indif ce decizie as lua, nu as vrea sa ma gandesc ca amica mea va gandi ca l-am lasat sau l-am iertat, din motivele stiute de ea si poate si de altii...intalnirile noastre nu ar mai fi niciodata la fel, pt ca eu nu m-as mai simti niciodata ok in prezenta ei.

dc aflu prb mea.
dc nu aflu, spaga mea.
dc mi spune el, prb noastra.
iar ceilalti, sa si vada de gospodariile lor, ca viata e scurta si nu e cazul sa si bata nimeni capul cu prb altora. barfa ieftina imi repugna.

_

Mami de Iustin-Andrei (18.07.2011)
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....


Mergi la inceput