Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***354***

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

floricule... inclusiv amanta patronului

eu nu zic ca sotiile scapa ci ca sotii au parte de distractii maxime

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 2 anisori si jumatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Helau.

Raspundem la strigare: febra ioc, muci galbeni, tuse productiva de tabagist. Il mai tin in casa azi, maine il scot in fata blocului, vineri vreau sa il duc la gradi. Daca m-o lasa.

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citit toate PM

Isabella nu a vrut sa doarma decat o ora...si acum isi cauta de lucru sau ne da de lucru.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!
Razbunarea cea mai cruda este cand dusmanul tau e silit a recunoaste ca esti bun si dansu-i rau.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Monn, stiu ca stati de mult in casa dar uite ce am patit eu (de fapt, Rares) daca am iesit afara pe vant si frig.

Noi nu eram bolnavi grav doar ametiti dar uite ca a revenit tusea. Speram sa nu vina si junghiul.

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Halou.
Iaca, vad ca si Phiphi are febra.
1) cand am mers dupa ea la gradi a zis educatoarea ca a avut un pic de febra mai dimineata (37.6, habar n-am daca masurat rectal au ba, o sa intreb maine). Pe drum mi-a zis Andrei ca in timp ce io o imbracam pe Phiphi lui i-a zis ca i-au dat "un pic de nurofen". Io m-am enervat instantaneu iar vecina care era cu noi (mergem si venim impreuna, v-am mai zis eu de Sofia din vecini) s-a shocat, ca nu i-a trecut prin cap ca astia ar putea da medicamente fara sa intrebe vecinii, ca a ei are alergie tocmai la nurofen, se umple de pete rosii. Si io stiam ca n-ar trebui la gradi sa se dea medicamente fara sa se intrebe parintii, mai ales daca nu e urgenta. Is io exagerata? A procedat bine educatoarea?
2) care aveti la indemana un prospect de nurofen pt. copii, scrie cumva cat se pastreaza dupa deschidere? Ca nu mai am prospectul:((

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

1. Da, normal e sa intrebe, la noi s+au laudat ca te suna inainte de a administra ceva.
2. Nush daca scrie pe prospect, io am un nurofen de la Roro si pe prospect nu scrie nimic de tipul asta. Parca tin minte ca 3 luni...

No, inteleg ca chiuliti si voi de la gradi? Ca prea v-a mers bine pana acum.

Azi am vb cu educatoarea, cica azi i-au lipsit 10 copii deci stim de unde crocobaurul.

Fiu-meu a facut o pasiune pt telenovela coreeana de pe tvr, nu ratam niciun episod

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Halou.


Iaca, vad ca si Phiphi are febra.
1) cand am mers dupa ea la gradi a zis educatoarea ca a avut un pic de febra mai dimineata (37.6, habar n-am daca masurat rectal au ba, o sa intreb maine). Pe drum mi-a zis Andrei ca in timp ce io o imbracam pe Phiphi lui i-a zis ca i-au dat "un pic de nurofen". Io m-am enervat instantaneu iar vecina care era cu noi (mergem si venim impreuna, v-am mai zis eu de Sofia din vecini) s-a shocat, ca nu i-a trecut prin cap ca astia ar putea da medicamente fara sa intrebe vecinii, ca a ei are alergie tocmai la nurofen, se umple de pete rosii. Si io stiam ca n-ar trebui la gradi sa se dea medicamente fara sa se intrebe parintii, mai ales daca nu e urgenta. Is io exagerata? A procedat bine educatoarea?
2) care aveti la indemana un prospect de nurofen pt. copii, scrie cumva cat se pastreaza dupa deschidere? Ca nu mai am prospectul:((

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.




CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Hehe, pai 1 luna si 18 zile continuu e destul record, gata, putem lua o pauza:)))
Ce-i drept inca nu stiu ce sa zic, o supraveghez, ii mai iau temperatura, vad eu in ce stadiu e pana maine dimineata, mai ales ca am ore mai tarziu, nu ne trezim cu noaptea-n cap.
Daca 3 luni e valabil nurofenu' ala e bine, daca numa o luna, nu; mai astept sa vad daca stie cineva sigur, ca numai la 22 ar trebui sa-i dau.

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Ilinca, eu m-am uitat pe prospect si nu scrie nimic ca ar expira dupa o luna de la deschidere. Eu cred ca poti sa ii dai linistita, dar ca sa te convingi, da o cautare pe google dupa prospect nurofen sa te lamuresti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Ilinca, mie doar la Sumetrolim mi+a zis ca e valabil 3 -4 sapt de la deschidere. De Nurofen sau Panadol nu mi+a spus nimeni, nimic. Cautand de curiozitate pe goagal am vazut ca e valabil cat scrie pe sticla daca e pastrat in conditii optime. Acu...nu stiuc are is astea.

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Logica feminina :)

"Merg cu autobuzul catre casa. Autobuzul este plin. Nu vreau sa ma inghesui pana la aparatul de compostat, mai bine rog o doamna sa imi composteze biletul. Dar cum sa ma adresez oare ? Sa o tutuiesc sau sa ma adresez cu Dvs ? La penultima statie nu a coborat, deci merge pana la capatul de linie. Ma uit mai atent la ea, are o sticla de vin, adica sigur merge la un barbat. Vinul nu este cel mai ieftin, deci barbatul arata bine. In satul meu sunt doi barbati care arata bine: sotul meu si amantul meu. La amantul meu sigur nu poate merge deoarece eu acolo ma duc acum. Inseamna ca merge la sotul meu. Sotul meu are doua amante: Claudia si Andreea. Claudia e in delegatie... "Andreea, poti sa-mi compostezi si mie acest bilet, te rog ?" Andreea: "De unde ne cunoastem??????"

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput