Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***354***

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

olguta - ce mult imi place: 22+

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 2 anisori si jumatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Salut!

Raspundem si noi la apel , tot sanatosi si voiosi!
Vremea aici inca e frumoasa , desi s-a racit cu cateva grade (4-5) in ultimele doua zile.
Dam o bere azi si uram "La multi ani, Alexandros Luca, Andrei Luca, si poate burtica Olgai!"
Ei, normal, il pup si pe Brosc de-l albesc !

Ela, azi am ametit de spiralat, sa intri sa ne spui cum a fost! Ca azi a avut si Mimi la pranz un interviu cu niste engleji, abia astept sa vina acasa sa pove!

Multamultamulta sanatate bolnaviorilor!

Novus, sunteti niste frumosi!

Dodo, un mare pt tine, acum trebuie sa dai lectii si dascalilor, cu doctorii te-ai luptat destul! Of!

Chatonel, mai lasa studiatul ala, mai respira (pe-aici pe la noi)!

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

ne alaturam si noi pupacelii generale

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 2 anisori si jumatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Intru rabdea ca face tastatura zgomot si aici doarme un copil-vierme. Apropo, de asta...Oli, eu tot banui ca de la catina e agitatia si energia asta pe copiii nostri. ZAu, nu i-am dat 2 zile si zic ca nu era de agitat. Ma rog, agitat in sensul de zburdalnic excesiv. Ieri si azi i-am dat iar si abia cu chiu cu vai l-am doborat la 3 jumate dar parca mai avea ceva de spus.

Asa...Am fost cu copilul la dr ca sa il asculte la plamani. Daca toate mamici merg noi de ce sa nu ne incadram. Nu are nika la plamani, toate bune. DAr tusea nu ne lasa. I-a prescris vesnicul Sumetrolin si Humex. Nici nu stiu daca sa ii dau Sumetrolinul caci practic el nu are nimic doar preventiv si ulterior mucilor de acum 2 sapt.

Tusea , v-am spus e productiva dupa somn. Si seaca noapte in somn. Atat. Ma gadeam sa incerc grintuss. Bianca, tu foloseai?

L-am intrebat pe d. dr despre vaccin pneumococic si mi-a raspuns cam evaziv dar adevarat dpdv lui. Adica, nu mi-a recomdat nici ul produs in mod special pt a nu fi acuzat de "fidelitatea" unei firme. Si are dreptate dar pe mine ma interesa parerea despre produs, avantajele unuia fata de altul. In fine, mi-a preyentat un pliant pe care il avea cu prevenar 13 dar atat. Chiar a si zis..."ca toti isi lauda produsele".
Nu-mi ramane decat sa studiez eu piata (si la cat ma pricep cred ca va trece perioada de vaccinare si Rares tot nevacc va ramane) si sa astept pareri avizate din partea voastra.

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Dodo, ai PM.

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Eu nu am apucat sa folosesc Grintuss. Gianina ne recomanda.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

da, da eu eram cu grintussul
pentru ca bine-nteles ca am jumatate de farmacie cu siropuri de tuse acasa (din care doar a gustat balerina mea), am inceput sa i le indes sotului ca stiti ca viroza asta noua prefera sotii
pot sa spun ca succcesurile cele mai mari le-a inregistrat cu grintussul pediatric (ca desigur toate siropurile sunt pediatrice)
deci eu una am avut o dubla confirmare ca-i bun (si la tuse uscata si la tuse plina)

floricule - tusea rareselului e cu secretiile care se scurg in gatuc si mai jos si poate totusi ar trebui sa-i fasai si nasul (desi nu-i curge nasul - dar eu sunt patita cu mucisori de astia care nu-i vedeam dar la control imi erau semnatati ca fiind prezenti) si , pe langa sirop, sa-i dai si ceai de cimbrisor

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 2 anisori si jumatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

nu mai stiu daca v-am spus ca duminica am fost la teatru - tom degetel - desigur ca povestea este mult departe de punerea in scena (lucru bun de-altfel ca altfel nu stiu cum i-as fi explicat eu cum e cu hotii, furturile, spartul caselor si alte alea)
bine-nteles ca a fost foarte incantata dar totusi in top ramane mica sirena
dar, concluzia este ca de-acum nu mai mergem fara flori pentru "atori" si nu trebuie sa le cumparam atunci dimineata ci de-cu-seara(ca altfel nu voi mai avea liniste)

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 2 anisori si jumatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Gianina, am uitat sa spun ca ii dau o data pe zi cu Humex rosu (care nu mai e rosu, da!) dar nu mai bag si aspiratorul pt ca nu iese nika,nika. Ce-i drept azi dimi nu am mai facut opratiunea.

Apai, Gianina, eu zic sa te reprofilezi, caci stii si subs activa, dozaj, firma producatoare, cifra de afaceri, nr de la pantof al patronului, etc...

Ieri ne-a mancat undeva unde nu bate vantul sa iesim afara si probabil ca a prins iar vreo ceva, caci parca nu mai facea asa rau. Si oricum am fost cu masina, apoi in casa verisorilor dar eu mai stiu. La cat de delicat e Rare...are atractie la virusi poate.

Si sa stii ca nu doar sotii au parte de boala ci si sotiile caci pe mine m-a luat durerea in gat.

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Of, asa rau imi pare ca atat am stat acasa si vremea nu ne-a ajutat deloc sa mergem si noi la teatru. Rares are stare si nu prea. Vorbaret din gena buna (oare cu cine seamana) comenteaza toata piesa, repeta replicile, si daca uita ceva sau nu intelege ma intreaba insistent.

Ma intreb cu durere cand v-a merge cu gloata la gradi cine o sa mai stea sa ii cante in struna sa ii explice ce si cum pe scena. I se va reteza imediat comentariile. D-aia vreau sa il duc cat mai des sa vb liber.

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput