Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***354***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Fetelor, va multumesc pentru sfaturi.Anaan, este demential Andrei. Eva are o perioada perle-free, iar eu sufar in tacere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Salutare!!!

Ela bafta multa astazi la interviu, te asteptam sa ne zici cum a fost

Novus super pozicile, se vede ca ati petrecut tare fain. Imi place tare mult cum iti sta cu noul look. Poze de la ziua lui Chit inca nu am, caci nu gasesc aparatul

Anamariame eu zic sa nu-ti faci griji cu medicamentul. Si eu as merge pe mana medicilor, mai ales daca sunt 2 cu aceeasi parere

Anaan fa-te bine

Pisigri mi-a adus si mie mama vreo 3 machete din acelea din lemn (neasamblate) din Ukraina, dar stau de ceva timp neatinse. Vad ca esti pasionata tare, asa ca ti le trimit tie. Insa nu sunt chiar asa complexe cum sunt acelea din imaginile aratate de tine. Sunt ceva mai simplute.

Noi suntem bine. David tot acasa, dar cu mai putine crize si ma bucur ca nu mai raceste cum racea inainte. Mie mi-a crescut zilele astea un burtoooooiiiii, de incep sa ma misc din ce in ce mai greu...Dar rezist, caci mai am muuuult.

Olga, mamica lui David iepurasul si 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka
Mie mi-a crescut zilele astea un burtoooooiiiii, de incep sa ma misc din ce in ce mai greu...Dar rezist, caci mai am muuuult.




ce-mi place, ce-mi place
deci ne pregatim de uriasul numarul 2
pupacim fosnitorul din burtica

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 2 anisori si jumatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

PS: fa bine si gaseste aparatul foto ca de-abia asteptam sa va vedem

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 2 anisori si jumatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Aoleu, Olga, esti sigura? Iti multumesc, dar iti las timp sa te razgindesti :). Nasol e ca daca te apuci, nu te mai lasi :)))) Daca nu te razgindesti, iti trimit date de contact




http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Anaan, ma bucur ca Andrei e bine, iar tie iti doresc sa redevii si la voce o lady rapid
Vad ca Andrei e in topul perlelor mai nou


Ela, astept vesti de la tine !!!

Olga, fa bine si gaseste aparatul ala rapid ca abia astept sa vad pozele !!
Multumesc de aprecieri


www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina2008 spune:

Hello, hello

Vesti si de la noi, caci am vizitat iar doctorul aseara. Bronsita lui Calin e usor ameliorata. Am primit tratament in continuare. Tot aerosoli (dar fara antibiotic in) sirop tuse, Isoprinosine, Klacid si picaturi pentru nas (Ciplox si Colargol). Lunea viitoare trebuie sa mergem iar la control si, daca starea e tot asa usor ameliorata doar - vom face o radiografie la plamani. Mi-e groaza!
De gradinita nici vorba. Si saptamana viitoare stam acasa. Gianina m-am gandit la voi ca ziceai ca 1 saptamana la gradi, 3 acasa. Uite ca ne incadram si noi. Asa mi-e ciuda. Ca am vazut clar ca ii placea acolo. Dar asta e. Sa ne facem bine intai.

Daca nu mi-ar spune medicul ca e bolnav (si daca n-ar tusi, evident) as putea sa jur ca e perfect sanatos. Ca altfel e supervioi si cu chef de joaca.

Aseara i-au scos si secretiile din gat/nas. M-am ingrozit cat au putut sa scoata. Desi l-au chinuit rau cu o sonda bagata de ma intrebam daca n-au ajuns naibii in stomac. Dupa aia a si vomitat o tura. Tot secretii... o mana!!! Insa, dupa operatiunea-monstru a respirat copilul pe nas, cu gura inchisa.

Nu stiu ce pana mea sa mai zic de minunata operatie de polipi avand in vedere ca el respira tot pe gura. La raceli e adevarat... Dar...

ELAAAAA tin niste pumni stransi pentru tineeeee!!!! Mai ales ca acolo vrem si noi sa "poposim" candva.

Ma bucur ca si restul ghioceilor prezinta ameliorari. Of, cat imi placea mie iarna... dar am inceput s-o urasc.

Pupam!

Calin, un baietel nazdravan si mamica lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

gina - la operatia i-a scos cativa polipi (civa 2, max 3)ca nu se pot scoate toti asa ca acum cu raceala asta s-au inflamat din cei ramasi
cu aspiratul asta stiu cum e ca am avut o saptamana de prestat zilnic
bine ca nu s-au imbolnavit si urechile

iar cu ciploxul - eu am constatat ca-i muuult mai bun ciloxanul de la alcon - e aceeasi substanta dar nu-i romanesc

iar ca fasuri noua acum ni s-a recomandat nasic in loc de olinth , iarasi aceeasi sunstanta dar nemteasca si cica mai buna, desigur
cu tusea, e greu sa treaca de tot in conditiile ,meteo actuale asa ca bine ca-l poti tine acasa sa-l faci bine-bine si abia apoi sa reluati gradinita



Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 2 anisori si jumatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Pisigri cu David nici o sansa sa ma apuc de asa ceva si oricum am vazut ca da dependenta, asa ca zic nu, caci mi-e frica si am multa treaba de facut Acum sa ma lasi 1 zi, doua sa le caut caci nu stiu pe unde sunt Iti dai seama ce este la mine in casa, daca nu stim unde este aparatul

Gina il pup pe Calinut. Cam asa eram si noi cu gradinita. Cand incepea sa ne placa trebuia sa stam acasa Sper sa nu o tineti toata iarna in "distractii" de acest gen. Sanatate multa va dorim

Of Gianina se vede ca ati trecut prin multe, caci esti as cand vine vorba de medicamente. Va tare si eu pe voi.

Fug sa-mi spal podoaba capilara , de 2 zile tot incerc si nu-mi iese

Olga, mamica lui David iepurasul si 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

gina draga, uitai ce era mai important: la anu' sigur nu veti mai avea asemenea peripetii, veti "raci" nu zic ca nu, DAR veti trece fluierand fara sa mai lipsiti o zi de la gradi

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 2 anisori si jumatate

Mergi la inceput