Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (59)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Alexina, nici fica-mea nu vroia linguritza cat i-au dat dintii...dar daca-i plac borcanelele... pune-i papica facuta de tine in borcanel...am o prietena la care a tinut...

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Morning !

Va trimit ceva soare de la LOndra ca vad ca imi zambeste larg cu toata gura dar cred ca si cu toti dintii, ca e cam inghetat afara in spatele casei vad, pe iarba in gradina si pe acoperisul bucatariei Da o feliuta de chec cu banana de la soacra vreti ? hai ca-i bun, o nebunie eu nu stiu daca l-as putea face asa bun ca ea, desi mi-a dat reteta, eu mereu astept sa mananc de la ea, cand vine ea aici de fiecare data me aduce cate unulsaumergem noi acolo si ne da unul la plecare ...acum mi-am taiat 2 felii, de de alea sanatoase, de 2 dejte` grosime da ce sa-i fac daca- i asa de bunnnnnnnnnnn????

Si acum pot sa ma bucur ?????????? Nu mi-a adus motanul si nici nu mi-l mai aduce!!! URAAAAAAAAAAA!!!!!!! AM scapat si de motan !!!!!!! Sunt toata o bucurie, nu mai pot de ieri continuu zambesc au dat roade muncile mele cred ca i s-a pus pata data trecuta cand am fost la ea , atunci cand am dus motanul la sfarsitul lui august si i-am spus ca nu-l mai suport si imi venea sa ii dau un shut in dos de sa iasa prin usa , deh... atunci eram suparata tare ca avea piscoata bubele alea pe tot corpul... acum vad ca au trecut ca am tot dat-o cu crema aia de mi-a dat-o dr si am spalat-o cu gelul de dus special tot de dr dat si nu mai are nimic, sper sa nici nu mai apara ceva ca innebunesc

Hai ca am vorbit mult deja la asa o ora matinala, ma duc sa imi termin checul si cafeluta de baut si apoi sa ii fac fructele si azi incep si cu supita azi numai morcov servim POt sa spun ca sambata si duminica a mancat exemplat, sambata para si a fost si tati acasa pentru prina data si deschidea cicoul ca randunica, nu apucam eu sa bag inapoi lingurita in pahar ca ea mai voia a laudat-o daddy cred si de aia si ieri a avut mar cu para prima data si la prima lingurita a fost reticentadar apoi tot asa deschidea gurita si voia, de cum i-am pus babetica si tava de la masa in fata ea deschidea gura ca stia ce urmeaza si i-am spus sa astepte sa iau si eu loc pe scaun comod sa pot sa ii dau papa

Va pup, trec mai tarziu pe aici ca am oleak de trebshoara , pus la spalat, pus la uscator... ma mai asteapta si niste camasi de calcat, a se citi un cos mare plin ochi si mai vreau sa scot si piscoata afara deci multe nene, mai trec pe aici in pauze, sper sa fie dese ca doar asta e cheia marilor succese nu ?

O zi buna si cu soare va doresc

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lparpala spune:

Strumph, suna super bine descrierea pe care ai facut-o checului. Ne dai si noua reteta?
Felicitari pentru exportul motanului, dar mai ales pentru piscoata mancacioasa. Bafta astazi cu supita.

Mami fericita de bebe Diana Emilia (20.03.2011)
Diana cea grabita
Poze
Cine?Cu cine?Ce?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Buna ziua!!!
Am revenit si eu dupa un week.foarte aglomerat si obositor dar,extraordinat de frumos ca mi-au venit surorile si cumnatii si ne-am simtit tareee bine.
Trebuie sa pregatesc masa ca imi ajunge sotul in pauza de masa dar promit ca dupa revin ca am mult de citit si sunt tare curioasa si care a fost motivul pentru care s-a schimbat iarasi parola contului de pe Picassa.Banuiesc ca iarasi a avut cineva mancarimi la degete,ce sa-i faci daca atat o duce capul.In fine...pe mai tarziu mamici.
Imi era dor de voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

hello

am avut ieri o zi..dupa masa

iony, ma bucur ca sunteti bine!

somleac cu centrala pe gaz.

strumf...yamiiii...da' ce bine suna... in sfarsit ai scapat de motan!!bravo!!! vezi poate iti aduce nick altul in loc

alexina mica balerina! noi iesim zilnic afara! astazi am inaugurat geaca de iarna

miki, cum se simte vlad??

am sa pun si eu 2 poze de astazi cu juniorul.


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Lidia pozicile voastre nu se pot vedea :(

gata, am pus cateva pozici facute azi ...imbracati de iarna :))


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

merg sa imi intind hainele la uscat...sa pap ceva si revin!!

astazi i-am facut juniorului legumele+sfecla rosie....sa vedem ce parere are iar dimi i-am dat dat compot de gutui+banana+biscuite....ce bunnnnn a fost!!!!


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata fetele

ce faceti? nu ati inghetat? ca tare frig mai este. eu am baut o cafeluta fierbinte cu lapte si cu mama

hai sa ma plang si eu putin , ceee....numai ailed, iony si alexina?

deci: Anastasia se tot trezeste noaptea....si nu inteleg de ce. azi-noapte s-a trezit la 1.30 eu eram chiauna, nici nu stiam cat este ceasul, am crezut ca este sper dimineata . cand vad cate este.....
se tot fataia in patut, mergea in 4 labute cat avea ea loc acolo... o iau, ii dau titi si adoarme. la 6 este cu ochii mari...eu cu ochii mici, mici.
o iau in pat cu mine, ii dau titi da sa adoarma si ma asez si eu bine , trag plapuma si ea se trezeste iar, iar foilala, iar joaca, se dezvelea, dadea din picioruse de sarea plapuma cat colo.... cred ca am tinut-o asa vreo jumatate de ora
intr-un final am adormit si ea si eu si somnul asta bun n-a durat mult ca tati pleca la servici si s-a trezit el si ne-a trezit si pe noi
si acum sunt... asa sunt.

na ce bine ca m-am plans si v-am povestit.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

hello hello,

am aparut si eu, tot dupa un week-end incarcat si frumos.ieri i-am scos pe fini la biserica si apoi am tras un ospat pe cinste...

gogshica mea pap supica destul de bine, sambata i-am dat para si i-a placut...azi incerc mar+banana, sa vedem daca ii place

ma duc sa vad ce ati discutat capitolul trecut



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

yasmy, dar acum esti bine, nu?am observat ca n-ai intrat... eu ma gandeam ca esti in party ceva...
sa stii ca si andrei i-a placut gutuia (cu para la noi)Azi ii dau peste
roxy, o fi un nou trend la fluturasi cu trezitul , mai sti?
ioana , sa va fie de bine!
miki ce faceti?
ma duc ca ma "striga"


mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput