Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (59)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

irinuk, stii ce explicatie i-am dat eu Mariei cand m-a intrebat la 2 ani dc nu dorm cu ea noaptea? ca daca mamicile si taticii nu dorm impreuna se gaseste o tanti dornica sa doarma cu tati si tati pleaca cu respectiva...apoi am intrebat-o ,, nu-i asa ca vrei sa ramana tati cu noi?" si ea a fost de acord ca mami si tati dorm impreuna ca sa fim toti mereu impreuna... am mai auzit de mariaje din astea de nu se poate fara mamica(ei, de obicei)..... si cam cu mamica ramane...iar cu curatenia exagerata am avut si eu un episod in maternitate aici cand faceam baie la comun... nu vrei sa stii cum eram... in rest nici eu / noi nu avem stresuri din astea....toti prietenii se mira dc avem noi fete sociabile si cuminti... raspunsul l-a dat scrish pt mine.... despre cum face ea cu luca

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

miki sa stii ca m-am gandit la tine, sper ca sunteti mai bine dragilor

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

fug la nani!

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IONY_82 spune:


ooo, in sfarsit reusesc si eu sa scriu doua randuri ca sigur m-ati uitat
bombonica mea are un program special si nu mai reusesc sa mai intru in normal
se trezeste in fiecare noapte si sta treaza 2-3 ore,iar in aceste ore are o energie de nedescris
dupa aceea doarme pana la 11-12 ziua(se mai trezeste intre timp o data sau de doua ori sa pape) si dorm si eu cu ea
asa ca tot programul e dat peste cap,astfel incat ajungem sa luam pranzul in jurul orelor 16-17
in schimb pot spune ca a mancat tot ce i-am dat pana acum:legume in diferite combinatii,supita, paste,carne de curcan ,miel,iepure,pui,fructele toate le mananca
i-am dat si aavocado si i-a placut
am inceput si cu ficatelul,deci mananca tot,dar cantitativ nu mult maxim 120g la o masa
laptic inca mai am asa ca ma declar multumita
acum are nasucul infundat,dar speram sa ne treaca repede fara complicatii
fetelor eu pot spune ca bombonica mea e cea mai manechina dintre toate
Sara la 6 luni avea 6,5kg si 64cm
sapt viitoare mergem la pediatra sa vedem cat a mai luat in greutate
sa nu spun ca vrea numai si numai in picioare
se ridica in picioare din patut si sta si se uita la mine asa agatata de patut minute bune,chiar 10 min fara sa oboseasca,chiar nu-mi vine sa cred
mi se pare ca a trecut timpul asa repede
se aseaza singura in fundulet,merge in 4 labe
gata mi-am laudat destul puiul

sa stiti ca va citesc aproape mereu seara tarziu,dar cand termin de citit uit ce si cui voiam sa spun asa ca renunt sa mai scriu



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IONY_82 spune:

aaa sa nu uit
multumesc tuturor care v-ati amintit de ziua Sarei si ne-ati felicitat
multi la puiuti si mamici de puiuti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Neatza si !Avem si expresoo si turceasca(la ibric) si light(capucino, mochacino)
Azi noapte bb s-a trezit la 2 si cum seara bause 30 ml de lapte, i-am bagat laptic si s-a culcat....
Dar eu m-am sculat umflata, cred ca am mancat sarat ierisi nu pot sa tin ochii deschisi.....Oricum: O saptamana minunata sa aveti!

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

neata fetelor
va ofer cafeluta de dimineata, asta daca nu ati baut destula
am disparut de joi ca magarul in ceata ,vorba simonei. am ramas fara net pana vineri seara, deci e scuzabil

sambata am fost la o nunta si oboseala o resimt si acum. cand s-a trezit teea la 8.30 credeam ca e vreo 3 asa si nu intelegeam dc nu maia vrea sa doarma

vineri si sambata am fost taaaaare suparata ca pitica mea nu vrea sa mai manance. de cand i-am introdus supica nu mai vrea nici fructe. cand ma apropii cu lingurita e jale. am incercat sa-i dau cu degetul si accepta cateva guri si apoi se prinde si de smecheria asta
nu stiu ce sa mai fac. joi ma duc la pediatru sa vad ce zice si ea. am primit tot felul de sfaturi, ca sa opresc, ca sa incerc in continuare ca o sa ccepte. eu nu o fortez, daca nu deschide gura nu bag fortat, insa sunt zile in care nu vvrea NIMIC. sambata seara a fost insa un succes si a mancat bine bine. atunci cum sa explic ca acum vrea si maine nu vrea? a fost aceeasi combinatie.
aaa..si daca ii dau borcanel e.

in concluzie, nici fructele nu mai mananca bine nici legumele....suntem in butoi.

in rest am fost sambata in Kiabi si i-am luat niste hainute si niste bentite marca Cata. am luat si un combinezon fff tare si pufos. fusesem inainte si in Auchan si am vazut si acolo un combinezon ff frumos cu 45 lei, dar nu mai aveau decat 68cm si sigur nu ma tinea pana la primavara

sapt asta facem si vaccinul
nu am citit ultimul cap jumatate deci ma bag la lecturat atat cat ma lasa puiuta mea. mai vreau sa pun si la spalat...poate se usuca pana la primavara hainele pe vremea asta.
apropo...voi cat iesit cu bebeii afara pe vremurile astea superbe??

va pup si promit ca revin :))



Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lparpala spune:

Neatza!
O cafelutza vreau si eu. Dau croasante ca sa mearga bine cafeaua.
Galusca mea a dormit bine azinoapte, in sfarsit. Sper sa isi revina la obiceiul ei de a nu se trezi noaptea.
Acum ne pregatim sa papam fructele. face o gura mare la fructe...
Cu legumele cu carnita sunt ceva probleme, dar ne descurcam pana la urma.

Pupici si ne mai citim!

Mami fericita de bebe Diana Emilia (20.03.2011)
Diana cea grabita
Poze
Cine?Cu cine?Ce?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Salut, multumesc Ailed de cafeluta si Lparpala de croisant, am dus copii la scoli si gradinite si m-am bagat la smotru ca m-a sunat prietena mea ca-i trebuie aspiratorul vreo cateva zile.

Vic n-a mai plans azi, ce usurare.Matia e mai bine cu tusea, dar i-am facut si azi dimineata aerosoli.

Lavi de mult vreau sa te intreb si tot uit cu ce veti incalzi casuta.

Miki cum e Vlad?

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Alexina nu stiu ce sa zic de ce nu mai mananca fata, oare nu-i ies dintiZ?

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput