Ghinionul lui Huidu

Raspunsuri - Pagina 69

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Rufus privim lucrurile cu totul diferit: ghinionul lui era daca intra altul pe contrasens si il izbea mortal. Atunci, da, era ghinion si uite asa ar fi fost implicat sau i s-ar fi intamplat fara sa greseasca cu nimic. Dar atata timp cat el iese de pe sensul lui si intra cu acea viteza in alta masina, eu nu il consider ghinion. Consider neatentie, hazard, inconstienta, oricum, dar nu ghinion! Adica le comiti si apoi daca consecintele sunt nasoale spui vai ce ghinion am avut? nu, vezi-ti de treaba si daca asa patesti ceva, da, ai avut ghinion.
si nu contest ca i se poate intampla oricui fara sa aiba vreo vina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Apai daca e asa, si Ramaru a avut ghinion ca tot ii aparea cate o femeie pe contrasens ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia1 spune:

Citat:
Capcaunul said: Apai daca e asa, si Ramaru a avut ghinion ca tot ii aparea cate o femeie pe contrasens ...


Si un si mai mare ghinion ca l-au prins...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui Letitia1

Citat:
Capcaunul said: Apai daca e asa, si Ramaru a avut ghinion ca tot ii aparea cate o femeie pe contrasens ...


Si un si mai mare ghinion ca l-au prins...


ghinionul lui Ramaru a constat in faptul ca nu toate femeile care i-au sarit in fata "pe contrasens" au murit...au fost cateva care au supravietuit si "din cauza" lor a fost prins

Nina, 32s+,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy spune:

din ce in ce mai interesante analogiile...Jibou, Ramaru...cine poate mai mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JuliaSM spune:

Pai da, dupa aproape 70 de pagini de tocat,ros si rumegat pe Huidu, e satula lumea...Da-ne nitel timp sa digeram chestia bine, mai vine-un articol, se mai zvoneste ceva si o ia de la capat subectu' ...

Am citit in diagonala faza cu gradina din Jibou! Nu mai uit pana mor acum ca e botanica, nu zoologica.

Nu-s din Satu Mare, sunt moldovianca ( nu se vede, dar sangele curge-n vine... ).Am locuit in Satu Mare 3 ani, in virtutea inertiei, dupa nunta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Andrei Plesu www.dilemaveche.ro/sectiune/situatiunea/articol/compasiune#" target="_blank">Despre compasiune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui sirimie
Andrei Plesu www.dilemaveche.ro/sectiune/situatiunea/articol/compasiune#" target="_blank">Despre compasiune

S-a mai comentat articolul cu cateva pagini mai in urma. Plesu a intrat pe contrasens si si-a accidentat reputatia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Ioi,da` chiar unii nu au somn...


Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada
Ioi,da` chiar unii nu au somn...

Dar cum iti dai seama? Dupa CNP-ul lor?

Mergi la inceput