Ghinionul lui Huidu

Raspunsuri - Pagina 66

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monabella spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Citat:
citat din mesajul lui OanaRusu
In loganul acela putea fi oricare dintre noi, in locul lui SH (ma refer la clipa de neatentie) tot asa - oricare dintre noi.

Zau? In loganul acela puteam fi oricare dintre noi, corect.
Dar in locul lui SH, NU. Unii dintre noi mai avem respectul legilor si mai ales spirit civic pe sosele.

De acord cu Capcaunul. Nu sint eu soferita fantastica dar nu depasesc in curba si nu am viteza in curba. Mai ales in locuri atit de inguste cum sint pe valea prahovei. Mi se pare common sense pentru cineva care tine la viata lui si a familiei. Acuma ca e trafic si se circula bara la bara... eu m-as fi dus cu trenul.

Iar pledoaria mea pt cruise control era pt cei care iau amenzi de viteza in mod frecvent. 4 pe zi e un record, de ce sa nu recunoastem! pai numai cu banii pt 4 amenzi se putea achita un cruise control fain frumos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JuliaSM spune:

Citat:
citat din mesajul lui monabella

Acuma ca e trafic si se circula bara la bara... eu m-as fi dus cu trenul.


Dupa ce-am citit fraza asta, m-am uitat sa vad de unde scrii...

Stiu ca s-au mai schimbat lucrurile in CFR-ul nostru, insa eu tot nu as urca cu copiii intr-un tren din Romania! Sa nu mai spun ca varianta mers cu trenul + copii mici + bagaje pentru toti numai a weekend relaxant nu-mi suna mie...
Imi amintesc si acum drumurile cu trenul groazei Iasi-Timisoara, si asta la muuulti ani dupa revolutie chiar...pana si mirosurile imi revin in minte, parca ieri am calatorit ultima oara!



"I'd rather walk in the dark with God
Than go alone in the light;
I'd rather walk by faith with Him
Than go alone by sight."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

total off topic: cu trenul bucuresti - sigisoara (279 km pe sosea) am facut anul trecut (2010) - 13 (treisprezece) ore (cu trenul rapid)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui lucialu

Rufus, tu in ce tara traiesti?




Evident, in Romania.
De ce ai avea dubii?

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

probabil ca dubiile sunt de la faptul ca nu esti chiar perfect.

eu ma tot mir cum a ajuns presa punctul nostru de referinta, argumentul suprem intr-o discutie. Daca a zis presa e sfant, nu iti mai trebuie nici o expertiza tehnica, nu iti mai trebuie nici o judecatorie (ca aia sunt corupti deja, presa e dreapta si onesta).

Zau ca ne meritam presa pe care o avem :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui JuliaSM
Imi amintesc si acum drumurile cu trenul groazei Iasi-Timisoara, si asta la muuulti ani dupa revolutie chiar...pana si mirosurile imi revin in minte, parca ieri am calatorit ultima oara!



ei hai, nu zic ca-i lux pe trenurile noastre, dar "foamea" (asa stiu eu ca era numit celebrul accelerat, probabil inca e - daca mai circula, ca n-am habar) n-a fost niciodata reprezentativ pentru CRF-ul romanesc imi amintesc singurul meu drum cu el, in facultate, cu un grup de prietene. nu ma implicasem prea mult in organizare, asa ca in tren m-am trezit intreband candid: "mey, io stiu ca nu ne dau banii afara din casa, da' totusi, chiar trebuia sa mergem cu un tren personal?". mi s-a adus la cunostinta ca ne aflam intr-un accelerat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui JuliaSM
Stiu ca s-au mai schimbat lucrurile in CFR-ul nostru, insa eu tot nu as urca cu copiii intr-un tren din Romania!

Merita incercat. Cel putin pe relatia Bucuresti - Brasov mersul cu trenul este mai rapid, mai comod, mai odihnitor, mai putin poluat decat mersul cu masina personala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Citat:
citat din mesajul lui JuliaSM
Stiu ca s-au mai schimbat lucrurile in CFR-ul nostru, insa eu tot nu as urca cu copiii intr-un tren din Romania!

Merita incercat. Cel putin pe relatia Bucuresti - Brasov mersul cu trenul este mai rapid, mai comod, mai odihnitor, mai putin poluat decat mersul cu masina personala.


SI de cateva ori mai scump

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui Androix
SI de cateva ori mai scump.


170km x 5L/100km x 6lei/L = 51 lei.
Un bilet accelerat = 42 lei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Citat:
citat din mesajul lui Androix
SI de cateva ori mai scump.


170km x 5L/100km x 6lei/L = 51 lei.
Un bilet accelerat = 42 lei


4 bilete la accelerat = 168
168 - 51 = 117 lei economie

eu sunt fan mers cu trenul, dar adevarul-adevarat e ca e mult mai scump (si se poate sa ai intamplari nasoale cu stat in camp cu orele).

Mergi la inceput