Ghinionul lui Huidu

Raspunsuri - Pagina 65

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

Pai mi se pare normal ca politia sa refuze o asemenea 'proba'.E absolut hilar ce-au incercat sa faca ziaristii respectivi,e un fake penibil.

Am condus si eu la un moment dat cu 160 la ora,si sigur sigur nu vedeam masinile din jur atat de bine cum se vad in video-ul respectiv.Pt ca nici nu se mai vad,la viteza aia.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Noh, se pare ca tu esti cea in domeniu. Scuzi, nu i-am cautat la diploma, probabil ca au si una de doctori psihopupu de isi permit sa-i faca pe unii nebuni, cat despre cate si-au mai permis.... Insa da, pe alocuri sunt cam virulenta. Probabil pt ca vad articole si mesajele din subsol in care musiul este mangaiat pe crestet pen ca soarta i-a fost potrivnica, pur ghinion, saracu'!
Si nu, nu sunt streina...cat despre justitie ce ma face sa crez ca de data asta va fi altfelu? caz doar s-au amintit cateva cazuri cu celebri si dotati si pe aici....
iaca si pixelu'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Hai scrie cum trebuie ca stiu ca poti.

Numai un lucru mai spun: iertarea si/sau reabilitarea lui huidu nu este asteptata de la tine (si de la ceilalti care STIU inaintea expertizei tehnice exact ce s-a intamplat acolo si care se bat cu pumnul in piept ca ei niciodata asa si pe dincolo...) deci nu mai fi virulenta degeaba. Intreaba-te la ce-ti foloseste. Eu ma duc sa gatesc


www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligia13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui kawaichan

Pai mi se pare normal ca politia sa refuze o asemenea 'proba'.E absolut hilar ce-au incercat sa faca ziaristii respectivi,e un fake penibil.

Am condus si eu la un moment dat cu 160 la ora,si sigur sigur nu vedeam masinile din jur atat de bine cum se vad in video-ul respectiv.Pt ca nici nu se mai vad,la viteza aia.


Plus ca daca ei mergeau cu 180...(ma rog vitezometrul ala e suspect, ca o data e de la un tip de masina, o data de la altul) inseamna ca masinile de langa mergeau tot cu cam atat...sau macar 150!
Deci dadea ceva amenzi politia in ziua aia daca era pe faza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui lucialu

Dar nici nu am spus ceva despre jurnalistii lui peste care l-au filmat, in sensul ca ar fi frumosi, n-am zis nimic in niciun sens. Daca aia erau tampiti ca doreau sa isi "faca meseria"(Doamne cat e de demonetizata [rofesia asta la noi!), astilalti erau alergati de colegi si remuscari, ne?Nici dc ii gonea Luciferu din spate nu mai au pardon.

inde
"and the song became love and love became the egg" (Happy Feet)
my little sunshine




Citindu-ti mesajul, gandul m-a dus la Printesa Diana.

_
Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

VICTORIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

Citat:
citat din mesajul lui ligia13

Citat:
citat din mesajul lui kawaichan

Pai mi se pare normal ca politia sa refuze o asemenea 'proba'.E absolut hilar ce-au incercat sa faca ziaristii respectivi,e un fake penibil.

Am condus si eu la un moment dat cu 160 la ora,si sigur sigur nu vedeam masinile din jur atat de bine cum se vad in video-ul respectiv.Pt ca nici nu se mai vad,la viteza aia.


Plus ca daca ei mergeau cu 180...(ma rog vitezometrul ala e suspect, ca o data e de la un tip de masina, o data de la altul) inseamna ca masinile de langa mergeau tot cu cam atat...sau macar 150!
Deci dadea ceva amenzi politia in ziua aia daca era pe faza!

Eu si Raducu (22.04.2005)



Mai apare si o curba la un moment dat,aia mi-a sarit imediat in ochi.Sa ridice doua degete cine ia curbe la 180km/h asa de liiin ca in video-ul ala..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina spune:

Cand vad atata cinste, piosenie, intelegere pentru ceilalti, respect pentru lege, lipsa de prejudecati, oameni care nu mint, nu inseala, conduc regulamentar si nu incalca absolut nici o regula, care nu dau spagi, nu barfesc, nu judeca, iubesc muzica buna si cartile, merg la teatru si au masini ieftine, sunt eco- adora natura si animalele, nu vorbesc urat si nu injura, nu poarta pica niciodata, etc etc..asadar cand vad atata lume lipsita de cusur , ma tot intreb de ce naiba este tara asta in mocirla, ca e plin de piosi indaratul usilor si al calculatoarelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligia13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Citat:
citat din mesajul lui ligia13
dintre cei care dau sfaturi pe aici va rog sa ridice mana sus cine a condus macar o data intre Predeal si Brasov iarna ....

Echipat de iarna sau doar asa de-o plimbarica?


LA VOLAN!

ca am asha o impresie ca avem parte aici doar de sfaturile sotiilor unor soferi perfecti sau ale unor doamne care conduc mai multe autostrada!


PS. Am inteles ironia ta...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui ligia13

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Citat:
citat din mesajul lui ligia13
dintre cei care dau sfaturi pe aici va rog sa ridice mana sus cine a condus macar o data intre Predeal si Brasov iarna ....

Echipat de iarna sau doar asa de-o plimbarica?


LA VOLAN!

ca am asha o impresie ca avem parte aici doar de sfaturile sotiilor unor soferi perfecti sau ale unor doamne care conduc mai multe autostrada!


PS. Am inteles ironia ta...


Eu si Raducu (22.04.2005)



Ligia, te-ai simti mai bine daca as spune ca sotul meu e cel mai prost sofer din America de Nord? Nu as putea spune asa ceva, pentru ca nu e adevarat. Are permis de la 16 ani (si-a luat permisul la o saptamana dupa ziua lui), adica de 29 de ani! In 29 de ani a primit 2 amenzi pentru parcare neregulamentara. Peste drum de casa noastra, cand i s-a ocupat locul de parcare. Atat. Vrei sa inventez amenzi si nerespectari de reguli doar sa sa te simti tu mai bine?

_
Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

VICTORIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui ligia13

Sondaj de opinie :
dintre cei care dau sfaturi pe aici va rog sa ridice mana sus cine a condus macar o data intre Predeal si Brasov iarna ....



io, io!!! sa povestesc ce fain o fost, cand o-inceput viscolul fix la iesirea din Brasov (mergand spre Predeal), de nu mai vedeam nimic in fata?

mda, din pacate se pare ca nu ma-ncadrez, sfaturi nu cred c-am dat (sau cel putin nu-mi amintesc s-o fi facut, daca da, sper ca le-ati ingnorat, ca-n ultimele saptamani am realizat c-au fost si cateva momente in care n-am prea compilat ce se intampla-n jurul meu; pot doar sa sper n-au inclus si scrisul pe forum sau prin alte parti )

da' vreau sa stiu, asta-mi confera vreo aura, ceva? imi creste prestanta si ma face apta sa dau sfaturi? (cui? ca nu cred c-am vazut in zecile de pagini de pe topicul asta vreun doritor sa le primeasca)? daca tot mi le confera by default, poi sa precizez ca ala a fost unul din cele 3 drumuri mari si late pe care le-am facut in afara Bucurestiului

un altul a fost pe o ploaie torentiala pe Valea Prahovei, cand jumate din soferi (cu mai multa experienta decat mine, presupun, ca daca aveau mai putina se impunea macar o lamaie de-aia cat o farfurie in geam) trageau pe dreapta sa mai stea ploaia, iar io mi-s mandra de mine ca mi-am continuat drumul si-am ajuns intreaga. deci cand o fi vreun topic care sa implice o vreme in care toarna cu galeata, nu uitati sa ma chemati va rog, m-am calificat la dat sfaturi

Mergi la inceput