Ghinionul lui Huidu

Raspunsuri - Pagina 63

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns OanaRusu spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Citat:
citat din mesajul lui OanaRusu
In loganul acela putea fi oricare dintre noi, in locul lui SH (ma refer la clipa de neatentie) tot asa - oricare dintre noi.

Zau? In loganul acela puteam fi oricare dintre noi, corect.
Dar in locul lui SH, NU. Unii dintre noi mai avem respectul legilor si mai ales spirit civic pe sosele.

Te rog sa recitesti postul meu - ma refer strict la clipa de neatentie.
Cel care a intrat in mine a condus agresiv - si totusi nu il judec (ca are cine), prefer sa ma rog sa nu fiu in locul lui - sau SH.

Faptul ca nu conduc agresiv nu ma fereste de greseala pentru ca sunt om (sau chiar mai rau femeie la volan)
Deci exact in locul lui SH nu pot fi (din multe motive) dar ma rog la Dumnezeu sa nu fac greseli fatale - cum a facut el. Sunt convinsa (ca multi altii) ca e greseala lui - asta nu se pune pb - insa spun in continuare - oricare dintre noi putem gresi. E o lectie a umilintei pe care mai bine ne-o insusim in speranta de a nu trece prin incercari atat de grele




www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=17" target="_blank">Vara 2011 oa1 & oa2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaRusu spune:

Lucialu - am inteles ca e agresiv (sau cel putin era) la volan.
Pentru asta nu am empatie.

Dar omul asta trece printr-o drama - si alaturi de el multi altii.
Empatia/compasiunea mea merge la toti - inclusiv SH pentru clipa de neatentie si pentru stilul agresiv care l-a pedepsit atat de dur.
Nu-l disculp - il compatimesc.
La fel cum l-am compatimit si pe cel care aproape m-a bagat in pamant - pentru ca ura e distructiva indiferent care sunt motivele din spatele ei.
Si nu numai pt ca ura e distructiva - ci pentru ca ma rog la randul meu ca, atunci cand gresesc, sa fiu iertata si consolata (nu zdrobita cu pietre - cam asta face acum media, da cu pietre..)




www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=17" target="_blank">Vara 2011 oa1 & oa2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Marina, antipatie nu am. Mi-s alte lucruri antipatice. Dar nu CC, pur si simplu sunt dezamagita ca ei prefera sa se plafoneze intr-un format preluat de la altii-prea multi ani. Gainusa promitea, dar...Insa legat de SH simt indignare sau o oarecare furie. Nu mai explic inca o data de ce. As vrea sa scrie pe el mare preventie si sa faca ceva daca tot este persoana publica si multi ii sorb cuvintele. Si as vrea sa plateasca atat cat se plateste dpdv legal la noi. Sa fie pe bune UP si nu sa scape basma curata ca atatia altii, conform principiului care zice ca mortii sunt de vina.
Eu zic ca noi discutam aici, chiar nu vaz sa detina careva puterea de a executa pe cineva. Cred ca el doarme la fel indiferent de ce spunem noi si ancheta isi va continua mersul egal de noi vorbim sau nu. E fix fas din pacate ce spun eu sau altii care ii dau bile negre.

Oana, cand a dat cu capul de pom merita compatimire si a primit-o de la ft multa lume. Acum eu zic ca nu, pe mine nu m-a convins ca se caieste. Momentan ce a scris el pe blog sunt cuvinte goale. Avocatul lui s-a demis a da explicatii in cadrul unor emisiuni de scandal, iar SH l-a luat pe nu imi amintesc in brate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Lucialu,dar de ce n-are voie nici in spatele camerei?

Eu asta nu intzeleg!
Ce ar trebui sa faca -in domeniul profesional ma refer,de acum,s aintre in somaj?

Deci ce are accidentul cu viatza profesionala,ceea ce va fi viatza lui profesionala de acum incolo?

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

poi poate chiar nu isi aminteste. nu e ceva sf sa nu-ti amintesti, mai ales in asemenea imprejurari. socul, si de partea lui a fost mare...atat fizic cat si emotional. are si antecedente...deci nu vad de ce e asa imposibil sa nu-si aminteasca. pe mine m-ar fi 'deranjat' daca ar fi sustinut ca e nevinovat, dar nu am auzit asa ceva.
profesional....ei hai, sa nu-l punem pe cruce si sa-i batem cuie acu...ce sa faca? sa isi puna sac in cap, sa se duca sa se calugareasca???? asta e viata lui, e om de televiziune, asta stie sa faca, are o familie de intretinut....totusi. legea il va sanctiona si viata mere mai departe. daca ne place ne uitam la emisiune, daca nu, dam mai departe....cere e problema??!!
de asta s-a ajuns pana la pag 63 cu multa apa batuta in piua....pt ca multi nu tot sa-l detaseze de omul de televiziune si il 'judeca' (fara nici un drept, asta o face Dumnezeu si legea) ca un tot unitar...Serban Huidu om de televiziune si personajul implicat in accident soldat cu victime.
nu-l simpatizez absolut deloc, nici nu mi-e antipatic....mi-e pur si simplu indiferent....nu mi-ar mai fi daca as sti ca se urca iar la volan

mamy....frumoasa, desteapta si modesta...de nazdravana Darius Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Andacos, pt ca este o emisiune de mistocarela ieftina, de-aia. Rar le mai iasa o zisa buna. E un fel de sa radem de toti si de toate, ori dc iti pasa de ce ai facut si ai pe constiinta 3 suflete nu-ti mai arde nici macar daca ar fi fost un fenomen Si oricum nu ii mai coafeaza, Pustiul nu mai este pusti de ceva timp...ca sa exemplific.
Mai, eu nu inteleg cum puteti sa ii luati apararea si sa ziceti ca e un ghinion, blabla...cand el la cateva zile de la accident merge cu frate-sau la volan pe acelasi drum cu 200/h spre parchetul din BV?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

http://www.b1.ro/stiri/monden/vlad-huidu-nu-poate-fi-sanc-ionat-pentru-ca-a-condus-cu-200-km-la-ora-imaginile-nu-constituie-o-proba-valabila-13678.html


http://stirileprotv.ro/stiri/actualitate/filmarea-de-care-politia-nu-tine-cont-fratele-lui-huidu-a-zburat-cu-200km-h-dar-nu-va-fi-amendat.html

doi breji!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bettercy spune:

OanaRusu, eu il condaman si pe cel catre intra in mine din neatentie. :) Nu platesc eu reparatia masinii daca nu e vina mea, platesc asigurarile oricum. Dar la fiecare lovitura pe care o ia masina, valoarea ei scade. Chiar daca este reparata perfect. In US, cumparatorul poate sa verifice istoria masinii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bbea spune:

consider ca din respect pt o emisiune-fie ea prosta sau f reusita -pentru ca, slava domnului, suntem multi si suntem destul de diferiti( deci unora le place, altora deloc), deci din respect pt o munca de multi a unora...si a lui..a trebuit sa se retraga...nu stiu dc el a gandit-o primul..cert este ca se retrage si-l lasam acolo (in spatele emisunii?, in tanguirile si remuscarile lui....) si poate-l lasam im pace definitiv caci are cine sa-l macine...are atatea greseli...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

Cine a depasit vreodata pe linia continua stie ca nu te mai uiti in momentele alea la ce viteza ai. Ii dai tare sa treci repede, sa nu iei vreo groapa, sa nu vina vreunul....

Apoi...eu nu as vrea sa fiu in pielea lui...
cred ca as sta si zi si noapte si l-as intreba pe Dumnezeu de ce s-a mai chinuit sa ma salveze...sa omor 3 vieti?
am impresia ca e genul de persoana care isi pune o astfel de intrebare...

cat despre retragerea lui din viata profesionala...cred ca el avea un contract semnat cu cei de la prima cu o clauza de moralitate...daca nu ma insel...iar un dosar penal chiar si cu suspendare....
cine stie ce conditii se ascund in spatele unui contract privat...

Mergi la inceput