Ghinionul lui Huidu

Raspunsuri - Pagina 62

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Emisiunea aia de hilizeala mie una imi placea si o regret la maxim, daca o face din inchisoare si tot m-as uita asa ca nu generaliza degeaba. Ca banuiesc ca inchisoarea v-ar da ceva satisfactie la cat l-ati judecat si condamnat fara sa aveti nici cea mai mica idee de ce s-a intamplat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Marina, gusturile nu se discuta.
pt mine asta e, fie ca iti place au ba, ceva fumat, rasuflat si usurelu', nicio pierdere, niciun folos. Si asta ti-o zice cinva care s-a uitat niscaiva ani la ei, dar unii mai si cresc. Jurnalismul il poti practica si in alte directii cand esti profi.
Eu nu il vreau la inchisoare, nu mai arunca cu pietre, cat despre faptul ca nu stiu ce s-a intamplat acolo...noh, la ce antecedente are dansul si cum a dat-o cotita ca nu isi mai aminteste viteza cu care rula...nu-i greu sa intuiesti. Le-a luat pe derapat si nu imi amintesc in brate si astepata sa se linisteasca apele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaRusu spune:

si eu am derapat; nici eu nu-mi amintesc nici viteza nici ce a fost (nu-mi amintesc aproape o sapt din viata mea) si mi s-a spus de fff multe ori "ce convenabil ca nu-ti amintesti".
Da, convenabil. Socul a fost ff puternic (spre deosebire de SH, am fost varza si abia am scapat cu viata) dar socul este foarte mare si da, e convenabil sa nu-ti amintesti. Corpul stie ce sa faca sa ramana functional.
Am derapat la viteza mult mai mica, in alte conditii decat la SH, dar nici eu n-am avut nici un accident nici inainte nici dupa. Nu sunt deloc vitezomana, nu am bolid (atunci aveam un opel destul de vechi - in 2002).
Dar totusi ceva am in comun cu SH: a fost accident si la mine. Adica ceva ce nu se poate controla
(instanta mi-a dat mie dreptate, dupa 5 ani cat a durat procesul - cel cu care am intrat in coliziune era in depasire).
Ce vreau sa spun e ca accidentul asta e = fractiunea de timp in care iti scapa de sub control ceva.
Asta a fost la SH.
Am toata compasiunea pt victime - e cumplit - am o revolta puternica fata de smecherii care conduc "sportiv" (eu prefer sa spun Agresiv) dar in acelasi timp nu pot sa nu am compasiune pentru SH si drama prin care trece.
In loganul acela putea fi oricare dintre noi, in locul lui SH (ma refer la clipa de neatentie) tot asa - oricare dintre noi.




www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=17" target="_blank">Vara 2011 oa1 & oa2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui OanaRusu
In loganul acela putea fi oricare dintre noi, in locul lui SH (ma refer la clipa de neatentie) tot asa - oricare dintre noi.

Zau? In loganul acela puteam fi oricare dintre noi, corect.
Dar in locul lui SH, NU. Unii dintre noi mai avem respectul legilor si mai ales spirit civic pe sosele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligia13 spune:

Sondaj de opinie :
dintre cei care dau sfaturi pe aici va rog sa ridice mana sus cine a condus macar o data intre Predeal si Brasov iarna ....




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ch_dana spune:

Sotul meu. Desi e de varsta apropiata cu SH, nu a condus niciodata cu viteza in curba, nici sa intre in depasiri aiurea. Avem o masina destul de puternica (Opel Insignia), dar nevoia de viteza ne-am satisfacut-o in Germania, unde am prins peste 200 la ora, pe autostrada. RO nu e o tara ale carei drumuri sa iti permita "nebunii".

Si inca ceva : de cand s-a nascut fetita, nu mai merge cu mai mult de 60-70 in tara, spre stupefactia co-participantilor la trafic. A fost alegerea lui, nu am discutat despre acest lucru.

Dana & Amelia (21.06.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui ligia13
dintre cei care dau sfaturi pe aici va rog sa ridice mana sus cine a condus macar o data intre Predeal si Brasov iarna ....

Echipat de iarna sau doar asa de-o plimbarica?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

V-am povestit de accidentul sotului meu..ei bine el isi aminteste doar ca a vazut jetta visiniu ca i-a taiat calea..restul nimic.Concluziile si ce v-am povestit sunt ale anchetei...nu-si aminteste nimic.Nimic.

Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Oana, imagineaza-ti ca SH exact asa conduce: agresiv! si nu este o afirmatie a mea bazata pe imaginatie, s-a spus la tv. Chiar acolo a mai avut un "derapaj", aka calcat linie continua in viteza in curba si a fost prins de politie. Asa ca mi-e greu sa-i gasesc circumstante at. La ce accidente a avut deja, stiind ca e tata de copii mici si sotul unei femei carora trebuie sa le ofere siguranta, trebuia sa isi reconfigureze modul de a trai. Ori el ori nu da doi bani pe vietile lor si nici a lui insasi ori se crede nemuritor. Nu stiu, mie imi pare ca ii arde de ironii, de impaunari(asa am luat scuza lui de a continua CC din spatele camerelor- un fenomen, haida de! dincolo de cum vad eu emisiunea, sa fim totusi cu picioarele pe pamant, ca numai fenomen nu e CC). Trateaza lucrurile la nivel de fanii mei si dusmanii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

lucialu, cu tot respectul daca te uiti la postul tau te bazezi pe ce zice TV-ul, amesteci antipatia si opiniile tale despre emisiune, faci asumtia ca daca a condus odata prost va conduce mereu 100% din cazuri si ii pui un verdict.

Despre asta e subiectul asta in final. Un om provoaca o tragedie, il judecam si executam pentru ca e Huidu. Nimic din ce s-a intamplat pana acum nu sugereaza faptul ca inceraca sa eludeze legea buna sau rea din RO, iar ce s-a intamplat acolo habar nu avem, nu exista nici o informatie cat de cat certa despre ce a cauzat acest trist accident

Mergi la inceput