Ghinionul lui Huidu

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daniela_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bettercy
Dar se pare ca a intrat in depasire constiind fiind de ceea ce face, din teribilism... si a omorat alti oameni.


Din pacate, Serban a vrut, sub presiunea media sa arate ca e foarte sanatos, in ciuda acelui accident ( poate existau si niste contracte in derulare, poate exista si o presiune din familie, poate si una interioara -cea mai importanta, nu?-). Nu putem sti ce (mai exista) in mintea lui Serban. De tras la raspundere e mama copiilor ( imi cer scuze pentru duritate, pur si simplu nu inteleg cum sa-ti pui viata copiilor in mina cuiva care a avut un accident grav la cap! in mai putin de 12 luni).
Nu stiu cum era in intimitate dar la radio si la tv era foarte afectat( = abia scotea niste hilizituri+ onomatopee + ce reusea sa citeasca -rar- de pe hirtie).
Imi pare rau de el, dar nu mi-as dori sa am colegi de trafic ( cunoscuti) de care sa-mi para rau, mai ales daca am copil in masina ci mai degraba vreau sa merg pe strada pe linga necunoscuti de care sa-mi para bine, nu rau!
Stiu ca sotia lui e membra a forumului, o rog sa nu se supere, pur si simplu unele lucruri trebuie acceptate la timp si nu acunse ( Serban, inca in RECUPERARE, nu ar trebui sa mai conduca, o vreme, de dragul lui si al celorlalti!).


To live a creative life, we must lose our fear of being wrong - Joseph Clinton Pearce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bettercy spune:

Daniela_d, nu conteaza ce a fost in mintea lui. Conteaza ce s-a intamplat. Putem sa gasim scuze oricarui criminal: saracul, a fost abuzat cand era copil si a devenit criminal in serie. Si cu ce sunt vinovati cei care au murit ca au fost omorati de aceasta persoana abuzata?

Se pare ca nu e prima data cand face asta. Asa arata el ca e sanatos? Facand aceleasi grelesi pe care le facea inainte? In plus, ce exemplu da acelor copii? Ca este in regula sa nu respecti legea? Unde o sa ajunga tara aia daca acesti copii invata ca e ok sa nu raspecti legile? Ma apuca iar anxietatea cand ma gandesc la siguranta familiei mele din Romania. "Ne-educatia" se transmite din generatie in generatie.

Nu vreau sa fiu rea, imi pare rau pentru sotia si copiii lui. Dar imi pare si mai rau de familiile celor care au murit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lo_li_Ta spune:


Nu are scuza indiferent de cauza. Daca a fost din cauza accidentului anterior, nu inteleg ce cauta la volan caci ma indoiesc profund ca daca a avut un black-out a fost primul si singurul moment de confuzie, fix acum. Daca a fost pur si simplu nesimtirea unui sofer care se crede peste fraierii care stau in coloana, cu atat mai rau. Oricum, nu avea cum sa fi derapat masina pt ca depasirea a fost una voluntara, el iesind din coloana ca sa o faca. Si ati vazut cum arata Loganul ala?! E praf, nu se putea intampla asa ceva la viteza mica.
Ghinion au avut oamenii aceia, nu un inconstient care a ales sa riste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AkaManah spune:

judecat-condamnat-executat. Sunteti eficiente fetelor!

Sfarsitul lumii e un rau necesar

Orice adevar trece prin trei faze. Mai întâi este ridiculizat. Apoi i se opune rezistenta înversunata. Abia în faza a treia este acceptat ca fiind de la sine înteles.

"Cred ca acolo unde singura alegere este intre lasitate si violenta, eu as sugera violenta."Mahatma Ghandi

Prea des ne bucuram de confortul unei opinii fara disconfortul cugetarii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramiris

Citat:
citat din mesajul lui XIO

Citat:
citat din mesajul lui saskia

Pentru mine in clipa in care conduci ca nebunul, cu viteza, depasesti cand nu ai voie, etc, este premeditare, adica ti se rupe de altii. Sper din suflet sa se instrumenteze corect cazul, nu ca e Huidu vedeta. Pacat de oamenii aia care au murit nevinovati. Ingrozitor .



se poate sa fie si din cauza loviturii anterioare.

**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro
Nimeni nu ramane virgin, viata tot ne-o trage o data.


Black-out adica... se pare ca prima declaratie a lui Huidu data imediat dupa accident a fost ca nu stie cum a ajuns pe contrasens... probabil a derapat masina...
N-o sa stim niciodata daca intr-adevar e afectat de lovitura anterioara sau considera ca e oportun sa se foloseasca de accidentul de ski pentru a-si usura situatia.



Nu, nu doar asta, poate a fie vorba de inconstienta pura datorita unor leziuni cerebrale.

**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro
Nimeni nu ramane virgin, viata tot ne-o trage o data.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lo_li_Ta


Nu are scuza indiferent de cauza. Daca a fost din cauza accidentului anterior, nu inteleg ce cauta la volan caci ma indoiesc profund ca daca a avut un black-out a fost primul si singurul moment de confuzie, fix acum. Daca a fost pur si simplu nesimtirea unui sofer care se crede peste fraierii care stau in coloana, cu atat mai rau. Oricum, nu avea cum sa fi derapat masina pt ca depasirea a fost una voluntara, el iesind din coloana ca sa o faca. Si ati vazut cum arata Loganul ala?! E praf, nu se putea intampla asa ceva la viteza mica.
Ghinion au avut oamenii aceia, nu un inconstient care a ales sa riste.



Pai daca e (cum s-a spus mai sus) un black-out? Sau o derapare iesea altfel din coloana?



_
Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

VICTORIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raly spune:

Care e starea lui Huidu? Este constient? A dat vreo declaratie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bettercy spune:

AkaManah, esti si tu vreo vedeta prin Romania?
Nu vrem sa-l executam, Serban Huidu este un produs al societatii romanesti si vrem sa-l conservam. Cum mai transmitem noi aceste valori extraordinare de la o generatie la alta? Ce se va intampla cu neamul nostru romanesc daca incepem sa aplicm legea?

O solutie pt teribilistii astia din Ro sa faca accidente prin alte tari mai civilizate.. Asa mai scapa si Romania de ei.

Daca iesise in banda cealalta din greseala, accidentul nu era frontal. In ziarele romanesti, politia declara ca Huidu a intrat in depasire si a facut accident frontal. Asta e declaratia astazi, probabil ca maine se va schimba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui AkaManah

judecat-condamnat-executat. Sunteti eficiente fetelor!

Sfarsitul lumii e un rau necesar

Orice adevar trece prin trei faze. Mai întâi este ridiculizat. Apoi i se opune rezistenta înversunata. Abia în faza a treia este acceptat ca fiind de la sine înteles.

"Cred ca acolo unde singura alegere este intre lasitate si violenta, eu as sugera violenta."Mahatma Ghandi

Prea des ne bucuram de confortul unei opinii fara disconfortul cugetarii.


te cheama Serban Huidu? daca nu, mai scrie un rind la semnatura, scoate-l, pe cautiune s.a.m.d. Eficienta. Sa vorbim despre ea? In situatia asta?

To live a creative life, we must lose our fear of being wrong - Joseph Clinton Pearce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bettercy spune:

Declaratie astazi:

UPDATE Potrivit inspectorului Dan Ivascu, de la Politia rutiera; Brasov, realizatorul TV Serban Huidu s-a lansat într-o depSire si a lovit frontal autoturismul care circula din sens opus. Huidu se afla în masins împreuna cu sotia sa si cei doi copii. Huidu, dar si pasagerii din masina condusa de el nu au fost raniti.

Daca va uitati la masina lui, este lovita frontal. Daca iesi in cealalta banda din greseala, risti sa fii agatat sau sa agati lateral, nu frontal.

http://www.gandul.info/news/imagini-de-la-locul-accidentului-in-care-a-fost-implicat-serban-huidu-8872423

Gata, am incheiat subiectul, din punctul meu de vedere nu are nici o scuza. Dar nu sunt avocat in Romania...: )

Mergi la inceput