Ghinionul lui Huidu

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui saskia

Pentru mine in clipa in care conduci ca nebunul, cu viteza, depasesti cand nu ai voie, etc, este premeditare, adica ti se rupe de altii. Sper din suflet sa se instrumenteze corect cazul, nu ca e Huidu vedeta. Pacat de oamenii aia care au murit nevinovati. Ingrozitor .



se poate sa fie si din cauza loviturii anterioare.

**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro
Nimeni nu ramane virgin, viata tot ne-o trage o data.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saskia spune:

Citat:
citat din mesajul lui XIO

Citat:
citat din mesajul lui saskia

Pentru mine in clipa in care conduci ca nebunul, cu viteza, depasesti cand nu ai voie, etc, este premeditare, adica ti se rupe de altii. Sper din suflet sa se instrumenteze corect cazul, nu ca e Huidu vedeta. Pacat de oamenii aia care au murit nevinovati. Ingrozitor .



se poate sa fie si din cauza loviturii anterioare.

**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro
Nimeni nu ramane virgin, viata tot ne-o trage o data.


La cap? Adica nu mai era in deplinatatea facultatilor mintale? Asta il facea sa nu mai vada ca virgula conduce cu 90 la ora ca e linie continua si sa si depaseasca. Nu exista scuza pentru asa ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Ce carcotasi sunteti cu totii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui XIO

Citat:
citat din mesajul lui saskia

Pentru mine in clipa in care conduci ca nebunul, cu viteza, depasesti cand nu ai voie, etc, este premeditare, adica ti se rupe de altii. Sper din suflet sa se instrumenteze corect cazul, nu ca e Huidu vedeta. Pacat de oamenii aia care au murit nevinovati. Ingrozitor .



se poate sa fie si din cauza loviturii anterioare.

**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro
Nimeni nu ramane virgin, viata tot ne-o trage o data.


Black-out adica... se pare ca prima declaratie a lui Huidu data imediat dupa accident a fost ca nu stie cum a ajuns pe contrasens... probabil a derapat masina...
N-o sa stim niciodata daca intr-adevar e afectat de lovitura anterioara sau considera ca e oportun sa se foloseasca de accidentul de ski pentru a-si usura situatia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_lex82 spune:

E groaznic sa mori/sa iti moara membrii familiei sau cei dragi in accident de masina nevinovati, dar , in acelasi timp e oribil sa traiesti o viata cu 2 morti pe constiinta.
Niciodata nu mi-a placut Huidu, absolut niciodata, mi s-a parut mereu plin de el fara motive de inteligenta/frumusete/cultura..Dar n-as vrea sa fiu in pielea lui...Mie imi pare rau pt toti cei implicati in acest accident..pt ca pt fiecare dintre ei , azi, a murit cineva/ceva!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diuna spune:

Saracu' Huidu, tocmai a omorat cel putin doi oameni, a intrat in depasirea coloanei de pe DN1, saracu', era vedeta, cu masina tare, nu era sa astepte la rand cu skodistii, loganistii si alte categorii defavorizate...Imi pare rau ca nu impartasesc compasiunea celei ce a deschis topicul, oamenii aceia chiar au murit iar Huidu va fi liber, nevatamat, ba chiar il vom avea coleg de trafic, ca sofer, in doi-trei ani.
Chiar asa, ce ghinion are omu' asta...Saracu'...

"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raly spune:

Lasand la o parte tendinta de a arata cu degetul vinovatul, ce tragedie pentru cei ce au murit sau sunt raniti si nu in ultimul rand pentru Huidu si familia lui.

Fereasca Dumnezeu si ar trbui ca fiecare din noi sa invatam din evenimentele astea si sa fim ai buni si mai corecti in trafic.

Eu cand merg la munca trec pe langa o micuta intersectie unde un baietel de 5 ani ce mergea cu clasa la teatru si-a pierdut viata. Credeti-ma ca zilnic imi amintesc de el si imi impun sa fiu corecta si sa respect toate regulile de circulatie. Este ca un semnal de alarma in fiecare zi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariuk_18 spune:

Probabil ca am sa torn gaz pe foc la un subiect dureros insa ati observat ca mai toti soferii sunt cu telefonul la ureche in timpul traficului?Asta se intampla in Romania !!!Voi tot asa faceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_lex82 spune:

Corect!!! Ar trebui cu totii sa luam aminte...E groaznic pt ambii participanti la trafic..pt ca nici Huidu nu cred ca e vre-un criminal in serie..Sa ne fereasca Dumnezeu de asa incidente!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bettercy spune:


Mie mi s-a oprit inima in loc cand am citit acest subiect. Pt ca familia mea merge pe acel traseu deseori.

Cred ca mai corect e sa ne indreptam compasiunea catre familiile celor care au murit fara nici o vina. Permiteti-mi sa cred ca ceea ce s-a intamplat astazi nu are nici o legatura cu precedentul accident. Daca mergea pe banda lui si a intrat pe linia opusa brusc din cauza unei ameteli, putea sa fie din cauza a ceea ce s-a intamplat in trecut. Dar se pare ca a intrat in depasire constiind fiind de ceea ce face, din teribilism... si a omorat alti oameni.

Mergi la inceput