Ghinionul lui Huidu

Raspunsuri - Pagina 48

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BlackCat4evR spune:

Uite, de curiozitate aruncati un ochi pe statisticile alea, daca adunati viteza, cu conducerea imprudenta si cu depasirea neregulamentara (lucrurile de care este acuzat h) se ajunge la un procent de 40-50%. Adica, din totalul victimelor, 40-50% sunt accidentate de jmekeri. DESPRE CARE NU SE SCRIU ZECI DE PAGINI, desi ar trebui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Desi imi doresc sa nu mai existe "jmekeri"la volan,cu asemena consecintze mai ales,data viitoare deschide tu subiect despre "jmekerii"astia si vedem noi daca se scrie sau nu!

Nu e vorba de Huidu,vedeta la nu#s ce program tv,e vorba despre exact ce am scris intrr-un mesaj anterior!Un "jmeker"ce nu a respectat regulile de circulatzie!

Desire,ceva se bate cap in cap cu statul la pat si condusul zilnic a 400 de km!!!!!

dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BlackCat4evR spune:

Uite, promit ca daca nu-l deschide corap (pentru ca a fost ideea ei), il deschid eu. Oricum mi se pare mai util decat sa-l descoasem pe h.

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

nina, la mine is doar 23 de saptamani si tot, merge

dana, stau la pat de duminica seara dupa un wek in care am facut 1300 de km, plus alti 450 ieri, si la indicatiile ginecoloagei, ce zici pot sa stau linistita sau bat campii?

si inca ceva, te-am mai rugat deja de cateva ori,chiar asa greu este sa intelegi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui olim


dana, stau la pat de duminica seara dupa un wek in care am facut 1300 de km, plus alti 450 ieri, si la indicatiile ginecoloagei, ce zici pot sa stau linistita sau bat campii?




Pai imi pare rau ca trebuie sa stai la pat...de duminica,si chiar ar fi bine sa staiu linistita decit sa te agitzi pe aici!

Cred ca tu ai facut o obsesie si iei mai mult decit personal tot ce se discuta!

Sanatate si vezi ca cine nu-i de acord cu tine nu inseamna ca si are ceva cu tine!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui olim

nina, la mine is doar 23 de saptamani si tot, merge

dana, stau la pat de duminica seara dupa un wek in care am facut 1300 de km, plus alti 450 ieri, si la indicatiile ginecoloagei, ce zici pot sa stau linistita sau bat campii?

si inca ceva, te-am mai rugat deja de cateva ori,chiar asa greu este sa intelegi?



Mai bine te abtineai sa postezi asta.

_
Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

VICTORIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

dana, sa stii ca nu am nici o obsesie cu nimeni, dar de la castravetele spaniol incoace, relatia noastra s-a deteriorat la cam toate subiectele pe unde ne-am crutat!cred ca obsesia mai degraba era a ta cu salata mea la subiecte!Oricum multumesc de urari, sanatate si tie!

Nu trebuie sa fie nimeni de acord cu mine, dar imi place sa fiu realista, chiar daca uneori adevarul doare!Si nu este usor sa vezi lucrurile real, farasa te lasi influentat de anumite circumstante!

Si in acest caz, ce ma deranjeaza ca se condamna acest om din perspectiva pamfletistului sau carcotasului Huidu, nu din prisma omului , tatalui, sotului Serban Huidu.Da, a gresit, a recunoscut, a ajutat financiar o familie si se pare ca si pe celalalte doua, de inviat nu are puteri sa o faca si nici sa dea timpul inapoi, cum a spus, asteapta frumos sentinta, vrea sa plateasca conform legii, dar nici nu trebuie sa il omoram acum ca a gresit, sau sa il condamnam prin prisma prietenilor pe care ii are, a cluburilor ce le frecventeaza, a contului bancar, si a ce spun tembeliziunile si ziarele de scandal din tara!Prezumtia de inocenta exista pana de dovedeste contrariu, si asta o face o sentinta judecatoareasca ferma, nu carcotasii societatii romane, indiferent de pe ce pozitii o fac.Si pana la urma sunt si ei victime ale accidentului respectiv, el, sotia sa, bona copiilor sa nu mai vorbim ce greu trebuie sa le fie copiilor de 2si 4 ani sa isi vada tatal in asemenea situatie.Dar pe ei nu ii pomeneste nimeni.Cateodata in asemenea situatii, nici nu stii pentru cine este mai bine, pentru cei ce pleaca su pentru cei ce raman!

A GRESI E OMENESC, A IERTA DUMNEZEIESC! asa spun batranii nostrii!

si cu asta sa ne auzim cu bine si cu multa sanatate ca-i mai buna decat toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui olim
...
copiilor de 2si 4 ani sa isi vada tatal in asemenea situatie.Dar pe ei nu ii pomeneste nimeni.Cateodata in asemenea situatii, nici nu stii pentru cine este mai bine, pentru cei ce pleaca su pentru cei ce raman!

A GRESI E OMENESC, A IERTA DUMNEZEIESC! asa spun batranii nostrii!

si cu asta sa ne auzim cu bine si cu multa sanatate ca-i mai buna decat toate!



Eu i-am piomenit pe copii, acum multe pagini, dar se pare ca citesti selectiv.

Asa e, aici ai dreptate: norocosii aia 3 au murit si bietul SOFER Huidu a ramas in viata sa-si vada copiii crescand. Saracul. Eu propun sa-l omoram in piata publica, sa-i schimbam si lui norocul!

_
Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

VICTORIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui olim

Nu trebuie sa fie nimeni de acord cu mine, dar imi place sa fiu realista, chiar daca uneori adevarul doare!Si nu este usor sa vezi lucrurile real, farasa te lasi influentat de anumite circumstante!

Si in acest caz, ce ma deranjeaza ca se condamna acest om din perspectiva pamfletistului sau carcotasului Huidu, nu din prisma omului , tatalui, sotului Serban Huidu.Da, a gresit, a recunoscut, a ajutat financiar o familie si se pare ca si pe celalalte doua, de inviat nu are puteri sa o faca si nici sa dea timpul inapoi, cum a spus, asteapta frumos sentinta, vrea sa plateasca conform legii, dar nici nu trebuie sa il omoram acum ca a gresit, sau sa il condamnam prin prisma prietenilor pe care ii are, a cluburilor ce le frecventeaza, a contului bancar, si a ce spun tembeliziunile si ziarele de scandal din tara!Prezumtia de inocenta exista pana de dovedeste contrariu, si asta o face o sentinta judecatoareasca ferma, nu carcotasii societatii romane, indiferent de pe ce pozitii o fac.Si pana la urma sunt si ei victime ale accidentului respectiv, el, sotia sa, bona copiilor sa nu mai vorbim ce greu trebuie sa le fie copiilor de 2si 4 ani sa isi vada tatal in asemenea situatie.Dar pe ei nu ii pomeneste nimeni.Cateodata in asemenea situatii, nici nu stii pentru cine este mai bine, pentru cei ce pleaca su pentru cei ce raman!

A GRESI E OMENESC, A IERTA DUMNEZEIESC! asa spun batranii nostrii!

si cu asta sa ne auzim cu bine si cu multa sanatate ca-i mai buna decat toate!


Las deja pe altzii sa comenteze ceea ce ai scris tu!

Ce nu intzeleg eu,e de unde esti tu asa sigura ca oamenii il condamna pentru ceea ce a facut din prisma ziarelor,tv-urilor de scandal etc!

eu n-am citit nimic si nu ascult televiziunile romanesti,ceea ce stiu e ca a uscis nerespectind norme de circulatzie!Tu l-ai scos din culpa si cind ai aflat ca medicii i-ar fi interzis sa conduca in urma accidentului la ski,.asa ca imi pun intrebarea,care e realitatea aia care op vezi tu,care e adevaraul ala care doare?

opinia publica il condamna prin prisma faptelor facute,acum si in trecut si nimic mai mult!Daca nu calca pe bec si in trecut,poate avea mai multe sanse,asa insa...traieste cu ce a semanat!

Normal ca-i pare rau de ce s-a intimplat ca e om ,doar nu-i monstru,normal ca nu mai poate aduce oamenii aia inapoi,insa nu era mai bine sa fi cugetat de doua ori inainte de-a apasa acceleratzia?

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput