Ghinionul lui Huidu

Raspunsuri - Pagina 43

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

oricine nu e pro Huidu e posibil sa fie etichetata matracuca....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

lucialu, e normal ca la volan sa ne atragem atentia unul altuia cand gresim, mai ales ca stand in dreapta si sofer fiind, ai aproape aceleasi reflexe ca la volan, adica daca soferul pune frana, e normal ca si tu sa reactionezi la fel.
dar de aici si pana la a spune ca nevasta lui Huidu e si ea co-vinovata pentru accident cum afirma stockholm mi se pare absurd, sincer!

si nu este singura persoana care a provocat un accident de acest tip, si multi ca el au fost achitati cu suspendara, si nu vorbim de nume sonore, cunosc caz la Baia Mare de o persoana simpla, fara mari posibilitati financiare sa musamalizeze cazul sau.Se pare ca legea ajuta,insa aici apar mai multi factori care trebuie luati in seama pentru a ajunge la acest verdict gen prima abatere, cazier existent, expertize tehnice si medicale, etc.

Dorsilla, il cunosti personal pe Huidu sa spui ca este fanfaron, neglijent si cum il mai numesti tu?Poate este o imagine pe care ne-am creat-o toti despre el, joaca un rol intr-o emisiune pe care, tot voi cei care il vedeti de 10 ani ati recunoscut ca este cea mai tare din Romania de multi ani.Pana duminica dimineata ,era cel care va ajuta sa stati in traficul infernal de dimineata mai usor, ascultand glumele lui si balacareala lui.Iar acum daca a cazut, nu mai este bun, e fanfaron, si lipsit de scrupule!
Spun asta, pentru ca nu am avut pana acum acces la canalele romanesti.De 10 ani nu prea cunosc grila programelor si nici tv-urile din tara, dar tot timpul am auzit ca Cronicaera cea mai buna emisiune de divertisment.Asta tot datorita telespectatorilor, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

first of all, nu am nevoie sa cunosc personal un om cu atatea contraventii la activ. ma pot pronunta avand deja oferite public de politie problemele lui anterioare intr-ale sofatului, plus ca si-a rupt gatul si pe doua schiuri tot din cauza vitezei, in fine.... nu ma intereseaza in special jobul si imaginea lui tv.

la volan nu e star tv ci sofer si a dat dovada de imprudenta (cine e imprudent si neglijent la volan da dovada si de aroganta, simtindu-se ce nu e, adica schumacher al soselelor)

pana acum nu sunt nici un fel de dubii: au murit oameni, din cauza ca el a condus neglijent....cat de orb trebuie sa fii ca sa ii mai sustii cauza


asa ca da, sa dispara din media, sa nu mai fie angajat de nici o televiziune si de nici un post de radio; cred ca asta a vrut si "matracuca" sa spuna

edit: emisiunea lui nu ma ajuta in nici un fel si in mod sigur n-a salvat pe nimeni de la nimic; de plictiseala nu se moare in mod sigur. cine are ceva materie cenusie nu se plictiseste in primul rand sau isi gaseste ceva mai bun decat cloncanelile lui huidu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Olim era printre cele mai bune. Ei nu mai sunt demult baietii care cutreierau Europa si ne trimiteau imagini, impresii, info din tari la care multi nu aveam acces. Li s-a urcat la cap vizibil.
Mai, eu nu dau din clanta cand conduce sotul ca stiu ca nu e coser. Dar dc stii ca sotul conduce imprudent, ca asta il caracterizeaza, ca a avut un accident care l-a afectat intr-un anume fel, il tragi de maneca: e sot, e responsabil pt viata lui si a acelora pe care ii are in masina, macar pt ei. Refuzi sa mergi cu el, faci ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Pentru ca suntem totusi pe DC eu o sa-mi spun parerea ca mama.
Daca as avea cel mai mic dubiu ca sotul meu nu este recuperat integral as refuza sa-mi pun copii in pericol si sa-mi pun propria viata in pericol acceptand sa ma urc intr-o masina pe care insista sa o conduca. As avea aceeasi asteptare de la sotul meu, tatal copiilor mei: sa fie matur si responsabil si sa nu puna propriul ego mai presus de riscurile la care isi supune familia.
Nu mi-as dori ca sotul meu sa se afle in situatia de a se recupera dupa un accident grav, dupa o coma indusa foarte lunga, dupa probleme neurologice severe insa stiu cu siguranta ca as pune inaintea suportului moral de care ar avea el nevoie siguranta copiilor. Daca pe el l-ar ajuta sa se simta mai sanatos si mai intreg condusul as incerca sa-l fac sa constientizeze riscul insa daca ar tine mortis sa conduca nu m-as urca langa el si nici copii nu i-as lasa.
O suna egoist sau lipsit de empatie dar astea sunt prioritatile pe cere le vad eu normale.
Nu spun ca sotia lui Huidu este vinovata de ceva, e posbil ca el sa fie 100% recuperat si sa fie pure speculatii cele referitoare la sechelele cu care se lupta inca dupa accidentul de ski. Dar daca are inca probleme cei din jur, familia in primul rand, aveau obligatia sa-l traga de maneca si sa-i dea perspectiva corecta asupra lucrurilor. Oamenii vor avea intotdeauna o perceptie suviectiva despre ei insisi si despre propriile limite, de aceea cei care ne iubesc trebuie sa ne fie aproape mai ales la rau.

Daca e sa tragem totusi concluzii constructive din cazul asta nefericit asta ar fi lectia pe care am invatat-o eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Daca Huidu nu era vedetatvhuidu, deja treburile erau musamalizate demult si scapa fara condamnare, ca doar are bani si cu banii in Romania rezolvi absolut totul.
Imi vine in minte tanarul de 35 de ani calcat pe trecerea de pietoni in Timisoara, acu cativa ani, vinovatul nu a patit nimic. Si asta e doar un caz, din multe.
Insa Huidu nu poate scapa chiar asa, ca e cunoscut si cand e vorba de moartea a 3 oameni !!! deci 3 oameni au murit in acest accident si ar trebui sa aflam exact cauzele accidentului, nu poti scapa cu pieile intacte.

Si btw, titlul subiectului e aiurea, ghinion au avut cei care au murit, au avut un mare ghinion in ziua respectiva, condoleante familiilor lor

_
Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Vara 2011 amintiri de vacanta&page=8" target="_blank">Concurs-Vara2011-mag1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

da, asa este Mamagiuliei. Circula un zvon ca perespectivul l-a costat 1 milion de coco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui lucialu

da, asa este Mamagiuliei. Circula un zvon ca perespectivul l-a costat 1 milion de coco

inde
"and the song became love and love became the egg" (Happy Feet)
my little sunshine



off topic: coco e valuta europeana sau americana?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

ieuro, noh!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

andacos, nu trebuie sa ma citesti daca bat campii, nici aici nici la alte subiecte
si inca ceva, ataca raspunsul nu persoana, caci asa spune regulamentul,nu ma cunosti personal, asa ca te rog, nu te mai lega de persoana mea, ci de parerea mea personala.Am dreptul, la fel ca tine la o parere personala pe acest forum, si daca Mirela si Florin considera ca nu isi dorect un user ca mine, astept sa imi spuna, dar sincer m-am saturat sa apari tu, la multe subiecte la care scriu si sa ma judeci.Si nu e prima data cand ma acuzi ca fac salata subiectele.
Draga mea, nu mai citi ce scriu si e mult mai usor.Nu toata lumea se poate ridica la nivelul tau, sau poate tu nu poti sa te cobori la nivelul tuturor, dar suntem un forum cu mii de useri de toate felurile, si trebuie sa ne acceptam asa cum suntem, cu bune si rele, mai ales ca nu ne cunoastem multi personal.Ca doar asta a fost DC intodeauna!

Scuzati de off topic!

matracuca Dorsila, sunt de acord cu tine sa nu mai apara la nici un tv sau in media, dar nu sunt de acord sa il condamnam pe ce se spune la tv, in ziare sau pe net.Presa speculeaza, traiasca ratingul, nici despre accidentul de schii nu stim care a fost cauza reala, si nici nu cred ca o sa o stim niciodata! Si inca ceva, noi nu suntem nimeni sa il judecam, pentru asta exista judecatori, procurori , care se ocupa de acest caz.

Mergi la inceput