Ghinionul lui Huidu

Raspunsuri - Pagina 42

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Olim, asa zici de parca le-a rupt niste unghii victimelor, nu ca sunt la 2 m sub pamantPe fruntea lui scrie iresponsabil! dc spuneau doar ca sunt ravasiti sau ceva de genul fara sa adauge ca nu mai pot face nimic...(asta e ca si cum s-ar spala pe maini, autoconsolare chiar imediat dupa eveniment).Faptul ca au afirmat multi ca era un agresiv si avea antecedente nu mai are cum sa il scuze, au contraire. Din pacate e un personaj de notorietate, nu are cum sa nu iste tambalau, mai ales ca notorietatea si-a construit-o aratand cu degetul si batand obrazul.
Il stim cu totii pe dl CV Tudor. De fiecare data cand il faceau nebun ma gandeam la copiii mnealui cum se simt si dc scapa de repercusiuni la scoli, sa nu fie luati la misto de colegi. Huidu numai pamfletar nu (mai)era.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stockholm spune:

In primul rand olim mea culpa pt greseala de scriere , nu am timp sa corectez asa ac probabil voi mai face greseli nu te oripila

In al 2 lea rand faptul ca nu am copii e irelevant in discutie , copii poate face si un academician si o cersetoare , si un ucigas de profesie si o fosta calugarita ;permite -mi insa sa nu am amre admiratie pentru domnul Huidu senior care a plusat si a marsat cat de multa putut sa- si urce copii pe colo si pe dincolo ; mie asta mi se pare o chestie scarboasa , daca tu ai potenta si copilul e fraier sau prost lasa-l sa se descurce ajuta -l cat poti insa fii corect pana al capat ; mai imp in chestiunea de fata nu e ca domnul Huidu senior are copii ci felul cum i - a crescut

Nu nu - l cunosc personal pe Huidu insa ii cunosc multi colegi , stiu barfele de rigoare , stiu ce stil de viata au colegii si colegele in timpul liber , stiu ce idei despre viata au , stiu si ce idei transmit si cum au devenit din neica niemni (unii fara facultati sau fara cun. elementare )mari vedete , stiu si pe ce porcarii isi cheltuie banii

Eh cu acesti oamenii domnul Huidu junior este prieten , se regaseste in ideile lor , in mistocareala lor , in modul lor de a accede in viata asa ca asta spune f multe despre el

Cat despre sotie , sincer Olim imi pare ca scri mult incrcand sa aperi un om despre care tu ti - ai creat o impresie .Tu esti mama nu ? Si daca sotul tau ar avea o treaba cu teribilismul exagerat l - ai incuraja nu ? l -ai mangaia pe crestet si i - ai gasi si scuze nu ?Ca vorba aia e domnul SOT .Nu te supara da asta nu e normal . Daca doamana Huidu nu s-a gandit al siguranta copiilor lor in momentul cand s-a bazat pe jumatatea dansei e o problema .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

ramiris, chiar l-am citit
dar nu pot sa inteleg atitudinea lui stockholm la adresa lui Huidu, nici macar nu il cunoaste, si nici pe nevasta sa, dar o face co-vinovata de accident.Si ca pe Huidu il intereseaza imaginea sa si masina sa, si nimic altceva.Ca nu are bani de cauciucuri de iarna, oare ALL SEASON ce insemana?Uite vezi, aici e problema, ca isi dau cu parerea despre detalii tehnice multi care sunt copiloti, nu si posesori de permise de conducere.Poti comenta atitudinea si ce se intampla dupa, dar nu poti da detalii tehnice despre o masina pe care o stii decat din reviste, sau nici atat.Sunt curioasa din cate comentarii au fost aici legata de aceasta masina, cati au avut ocazia sa conduca un ML, ca sa poate afirma ca acea masina nu derapeaza, sau ca nu acvaplaneaza?Oare cati stiu ce inseamna termenul pana la urma? Eu chiar cred ca e atat de marcat de acest accident Huidu, incat omul nu se poate reculege sa dea o declaratie.Orice om puternic este doborat de asa un eveniment!

lucialu, intr-adevar sunt 3 morti, toate lumea stie acest lucru, dar ce mai poti face?
Eu mi-am pierdut mama la 41 de ani, aveam 22, a fost o situatie stupida, dar ce puteam sa mai fac, decat sa incerc sa accept aceasta situatie si sa traiesc o viata intreaga cu acest cosmar?Indiferent de cat ar plati Huidu si cati ani de inchisoare ar face, tot nu ii mai poti invia, sincer.
Important e ca el sa constientizeze acest lucru, si normal este sa ajute familiie celor 3, ceea ce se pare ca a si facut-o.Dar ce mai poate face altceva, sincer ca nu inteleg?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligia13 spune:

olim, ce n-ai inteles..trebuie alungat de pe scena...

DAR el a cazut deja...si s-a si impiedicat de niste fire de pe scena, astfel tragand dupa el pe altii!
El e jos, cazut ...dar ei , soferii perfecti, cei care nu au facut niciodata misto de nimeni...ce fac acum?! Dau cu pietre si bolovani...ca sa fie siguri ca nu se mai ridica , niciodata!
Asha sunt ei perfectii...nu iarta niciodata...dar sunt crestini...

Inca nu stim motivul pentru care s-a impiedicat , daca de jmecher, de bolnav, de inconstient ...dar conteaza?
Avem pietre la indemana si aruncam..multe...multe ...

Olim iti pierzi vremea pe aici printre perfecti!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Sa dispara! E timpul sa dispara!

http://www.cancan.ro/showbiz/showbiz-intern/oana-zavoranu-il-distruge-pe-huidu-sa-dispara-dreptatea-divina-este-cosmarul-pe-care-trebuie-sa-l-indure-188612.html

Doamne, mare e gradina Ta!

Imi cer scuze, dar daca vedeti oarece asemanari in spusele matracucii cu ceva scrieri de aici, va reamintesc ca citatul e din Cancan. Ce naiba...

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

sa suporte consecintele atat cat sunt la ora actuala in legislatia noastra. E cel mai barbatesc, in special in cazul lui. Sa nu faca valuri ca sa fie scos basma curata, ceea ce cam se intampla deja. Fomahaulti a zis ceva cateva pagini mai in spate. Si asa nu va face inchisoare e aproape o certitudine, la fel ca multi altii indiferent de ce grade au sau n-au. Asa ca pierderile lui efective vor fi mai mult materiale: masina si un ceva rudelor victimelor...Drept e ca va ramane cu suspendarea atarnata de codita, iar la a doua dc nu se trezeste va fi pasibil si de inchisoare.
Sotia...cat de greu i-ar fi fost trebuia sa il scuture, sa il opreasca, sa il convinga, sa, sa ...eu am tras cu al meu cateva certuri pe bune pana si-a repliat stilul de a sofa, conduce excelent, dar mie mi-e frica de altii si de multe...asa ca a priceput ca am devenit o superfricoasa, de fapt mama, si tine cont.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

Sau poate era mai echitabil dar murea si Huidu si familia lui in acest accident, ca sa se faca dreptate tuturor posesorilor de dacii Logan, viitoare posibile victime nevinovate ale posesorilor de masini sigure si confortabile?

cata cruzime din partea unora, doar pentru ca e Huidu si ca are bani!
cati alti romani au fost implicati in asemenea accidente din pacate, si nu au fost pusi la zid si nici judecati de o tara intreaga, inainte ca expertizele medicale si tehnice sa fie terminate


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Olim chiar ca devii deplasata cu faza cu loganurile...si cu ce ai mai spus: Slava Domnului ca sunt si teferi de acolo, nevinovati de altfel!si nu, nu am logan...

Ligeea, eu am mai spus mai in fata: sa ne fereasca DD pe toti de asa experiente indiferent de care parte ar fi! sa ne dea minte si intelpciune si considetie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

ba nu, nu pt ca e Huidu e infierat, intamplator a balacarit o groaza de oameni la TV, de aia il stie lumea; nu e vb sa se faca dreptate logabelor, nu o lua asa simplist;

ideea e ca pana si HUIDU, ca orice muritor de rand, trebuie sa suporte pedeapsa pt omor comis din imprudenta, din neglijenta; deci nu pentru ca e Huidu ci pt ca inainte de a fi mighty Huidu vedeta TV este doar un om care trebuie obligat sa se supuna legilor ca toti muritorii de pe lumea asta; nu e mai presus de lege doar pt ca e huidu si ca e bogat, sau are masina bengoasa. momentan e un ucigas ca toti ucigasii, concret a ucis oameni nu intentionat, insa daca nu era imprudent, neglijent si fanfaron, ar fi insemnat sa-i pese, sa se gandeasca si la ceilalti, asa ca ...au murit oameni din cauza lui


puteti sa cosmetizati cat vreti, realitatea e asta...au murit oameni din cauza indiferentei, neglijentei, imprudentei lui.
Nu din cauza masinii lui bengoase, nu din cauza bogatiei lui, nici a drumului, nici a copiilor, nici a loganului cu tabla moale, ci strict din cauza felului lui fanfaron de a fi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Olim,batzi cimpii cu succes ca la foarte multe subiecte!

Tu daca esti in masina cu sotzul si calca adinc acceleratzia,mai mult decit trebuie si unde nu trebuie,tu taci melc?

Eu nu,chiar daca el are volanul in mina!

Eu i-am spus sotzului cind e singur e liber sa fie Schumacher daca asta isi doreste ,cind sunt eu si copiulul sau doar unul dintre noi,n-are voie!N-o face din principiu,ca nemtzi-s mai fraierisi respecta legea in general,dar eu ma simt datoare sa spun ceva(in calitate de sotzie si copilot)daca nu respecta legea rutiera!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput