Ghinionul lui Huidu

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olim spune:

scuze ca iti spun, dar am scris ca in 97 am condus timp de 3 luni un golf 3 automat in Germania.Poate ti-a scapat mesajul de mai sus!
uite AICI
Am condus masina automata, un golf 3 in 97, faceam stagiu de vara la ferma unui ministru german al agriculturii pe un land si era singura masina disponibila pentru a ne deplasa, si de obicei faceam pe soferul pentru copii lor cand aveau nevoie si aveam timp.A fost interesanta experienta, dar sincer un sofer bun asculta motorul si stie ce vrea masina.
O masina automata te duce ea pe tine, nu tu pe ea.Ca sa simti intr-adevar placerea de a conduce, trebuie sa ai o masina manuala, sa o poti stapani tu pe ea.

Cred ca ar fii bine sa citesti toate mesajele si tot ce am scris in mesaje nu doar pasaje din ele, si apoi sa vii sa ma acuzi ! Cred ca asa ar fii frumos!

Si nu ma simt deloc sofer prost, bonus malus o dovedeste.Ca pana la urma cand imi asigur o masina mi se cere aceasta hartie de compania de asigurari, nu opinia ta sau a altora!
Si da am prins 4 radare ca am facut kilometrii in 28 de zile pe care peste 50 la suta din romani ii fac in 2 ani in tara, e o diferenta nu, sansele sa prin eu radarele e mult mai mare decat ei, statistic vorbind.Si da, fara sa se simta nimeni jignit, orice sofer bun are masina manuala, si asta nu o spun eu, o spun altii mai buni ca mine in ale sofatului.E un domeniu unde ai tot timpul ceva de invatat!

Eu am spus ca Vadim a avut curajul sa recunoasca ca este un antitalent in ale condusului si ca nu si-a luat masina automata, cu senzori de parcare, cu senzori se stat in panta si cu alti senzori care sa ii acopere stangacia de a sofa. A recunoscut omul ca nu le are in ale sofatului si unde e problema? Nu toti trebuie sa avem permise de conducere, chiar daca ne palc masinile, nu toti suntem soferi chiar daca avem permise.

Despre Huidu am spus ca nu mi se pare corect atitudinea cu care este judecat, ipocrizia unora care se declara cei mai buni soferi din romania, ca nu au nimic la activ, aici pot declara orice, ca doar nu ii cauta nimeni in realitate.Ma doare ca pentru unii romani, daca alti romani au masini sigure si fiabile care costa peste 40.000 de euro si daca si le permit si noi inseamana ca sunt golanii si impresionistii drumurilor, si ca au bolizi sa ii sfideze pe ceilalti care nu isi permit mai mult de un logan.Si toti au furat sa isi cumpere masini scumpe. si sa se dea in spectacol cu ele.Asta e mentalitatea anumitor romani din pacate. Nu spun ca nu exista si astfel de cazuri, dar nu toti sunt la fel!Nu am spus ca Huidu nu e vinovat, ca a fost implicat intr-un accident in care in primul rand au fost 3 morti, apoi familia lui a fost victima al aceluiasi accident.Dar mi se pare nedrept sa il condamnam, avand ca suport doar niste poze, comentarii si asa zisi martori atata timp cat nici unul de pe forum nu a participat in direct la eveniment, nici nu avem competente profesionale in rezolvarea acestui caz.Asta am afirmat tot timpul in mesajele mele, si niciodata nu am spus ca nu este vinovat de producerea accidentului, dar acest om nu s-a trezit duminica dimineata ca merge la pranz la Brasov, dar nu poate manca daca nu ucide vreo 3 oameni.
Nu cred ca, avand familia in masina, cei 2 copii minori si trecand la un pas de moarte nu demult, a vrut sa faca pe grozavul!

Dar cum este un personaj controversat, imi aduca aminte cata lume de pe forum s-a bucurat in iarna de accidentul pe care l-a avutFoarte bine ca i se intampal lui, ca tot are bani si isi permitea oricum cam multe.Poate chiar a muncit acei bani, inclusiv cei de Mercedes, ca la un moment dat se punea si problema de unde are banii petnru o asemenea masina?.Usurinta cu care il declaram vinovat si achitat, fara ca macar politia, ancheta si cei in masura sa isi dea cu parerea, aici deja a fost judecat, condamnat si achitat.Si daca a avut radare si amenzi il declaram pericol public numaru 1.Oare cati dintre cei ce au scris aici nu au scapta de radere prin semnele facute de altii sau prin noroc, sau cati au dat mita politistilor sa scape de amenda?Dar asta nu recunoaste nimeni, ci ne batem cu pumnul in piept ca suntem cei mai buni si ceilalti cei mai prosti soferi.

Si poate pentru noi cei care nu stam in Romania e mai greu de inteles anumite comportamente in trafic ale romanilor din tara.Dar ma gandesc ca eu fac 600 de km in 6 ore pe autostrada, ori un roman face in vreo 14 ore acest traseu
Si nici nu am auzit aici sa se lase panourile din timpul lucrarilor doar de dragul de a aduna mai multi bani in conturile firmelor posesoare de radare!Asta a recunoscut chiar Politia Romana.

bettercy, cam asta este sinteza mesajelor, daca ai rabdare sa o citesti toata inainte sa ma acuzi!
noapte buna si tie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui olim

desiree, se pare ca nimeni nu a a sesizat acest lucru, sau ca nu ar fii fost supus unor controale amanuntite cu privire la aceasta problema oftalmologica.
Iar daca eu ma duc la medic, si imi spune ca acuitatea mea vizuala e buna chiar daca am dioptrii mari, de unde sa stiu ca nu vad cu ochiul stang decat intr-o anumita proportie.
Asta trebuie sa iti spuna medicii, mai ales ca Huidu a fost supus la o gramada de investigatii atat aici cat si in Austria, dar se pare ca nici unii nu au pus aceasta problema.In acest caz e clar vina medicilor.

In schimbm daca Huidu a stiut acest lucru si a refuzat sa se priveze de sofat, atunci clar e iresponsabil!Poate medicii ce l-au consultat ar fii bine luati la intrebari in aceasta ideee!



Vai de mine, dar vorbim de copii sugari? Nu poti compara intre ochiul drept si cel stang? Hai sa fim seriosi... cum poti sa sustii ca cineva nu stie ca nu vede?

_
Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

VICTORIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui olim

desiree, nu sunt de acord cu tine in privinta libertatii indivizilor in Romania.
Sa stii ca si in alte tari se practica din pacate.



Si asta e... ce? Scuza romanilor? Tipic romanesc! Las' ca si la altii e mai rau! (Sau tot asa rau).
Atunci hai sa-i copiem si pe japonezi la corectitudine si pe nemti la eficienta si pe... restul lumii cu ce face Bine!

_
Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

VICTORIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy spune:

buna.Nu cred ca discutia ar fi asa aprinsa daca ar fi vorba de alta persoana.Dar atunci cand tu razi si iti bati joc de dimineata pana seara de toti si ii faci de rasu lumii (chiar si sub titulatura de pamflet ), iar apoi mai faci si pe interesantul in trafic ca vezi doamne ai masina super tare ca ai bani , nu poti sa te astepti sa fie lumea empatica cu tine.Ti-o faci cum se spune cu mana ta.
Nu neg ca sunt multi carora le placea cum radea el de oricine si cum toti sunt prosti si el le gaseste la toti buba.Na acum cand dupa accidentul de la ski nu si-a schimbat optica si nu a incercat macar sa nu mai fie asa plin de sine, posibil sa mai fi primit o atentionare (de data asta cu durerea nu a lui ci a altora nevinovati ).
Prima data a suferit copacul, acum 3 oameni stau sub pamant.
Ar fi culmea tupeului ca dupa un timp sa reapara la aceeasi emisiune de balacarit oamenii (ca asta le place la romani, asta are cautare)...

Apropo zilele trecute radea de Sfanta Paraschiva ...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

un ML nu derapeaza asa de usor, in special la viteza mica si daca este condus corect; nu era intr-o SOlenza sau in MAtiz sa zici ca a ajuns la 4o km/h pe sosea umeda si vai a derapat; de-aia e Mercedes, de-aia e ML, de-aia are tractiune 4 x 4
my 2 cents

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

si mie imi pare sincer rau de Serban si de tragedia prin care trec el si familia lui, insa imi pare si mai rau de oamenii care au murit nevinovati
in fiecare zi plec de acasa -la volan- cu speranta sa nu intre vreun inconstient in noi
cat despre 8 ani in inchisoare- la ce folosesc? carnetul suspendat for life mi s-ar parea mult mai corect, chiar daca nicio pedeapsa nu le va consola familiile celor care au murit


daca ar fi fost invers, daca el si fam lui ar fi fost victime, cred ca subiectul asta ar fi aratat cu totul altfel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Un taximetrist bucurestean se afla duminica dimineata, pe DN 1, în spatele masinii conduse de Serban Huidu. Acesta a declarat în exclusivitate pentru adevarul.ro ca realizatorul TV nu a derapat. Dimpotriva, s-a angajat într-o depasire fara sa semnalizeze!

Bucuresteanul se afla în spatele masinii lui Serban Huidu si a vazut întreaga scena a accidentului de duminica de la doar cativa metri. "Eram în masina dupa Huidu. Nu a derapat nimeni, o sa se vada asta si la expertiza. A intrat în depasire fara sa semnalizeze. S-a izbit nimicitor! A început sa urle femeia care se afla pe bancheta din spate. Au inceput sa urle toti oamenii de pe strada. A coborat si el din masina, s-a luat cu mainile de cap si a urlat: "Sunt distrus! Ce-am facut?". S-au adunat zeci de oameni intre timp", a declarat taximetristul. Acesta a mai povestit cum Loganul s-a dat peste cap si apoi a vazut cum victimele erau prinse printre fiarele masinii.
Taximetristul bucurestean a mai declarat în exclusivitate pentru bucuresti.adevarul.ro ca masina condusa de vedeta Prima Tv avea o viteza mare in momentul impactului. "Am auzit si eu pe la televizor ca nu ar fi avut viteza. Cum dracu sa nu aiba daca l-am vazut cu ochii mei. Avea mult, peste 80-90 de kilometri la ora. S-a izbit în Logan si s-a rostogolit masina parca era de jucarie!", a spus martorul|

De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_lex82 spune:

Mama ce ma enerveaza martorii oculari care dau declaratii la presa (presupun ca o fac contra cost)..apar cu spatele si cu cagule pe fata..dar de ce nu merg ei la politie?? Eu asa stiu, daca esti martor la o infractiune, de orice fel trebuie sa te adresezi in primul rand organelor de ancheta..asta daca esti un cetatean onest si vrei sa se infaptuiasca corect actul justitiei..dar daca tu apari prima data (sau numai) la TV...atunci eu consider ca esti un manelist otv-ist care nu vrea decat sa arunce bombe de presa, care vrea sa incite mai mult la violenta verbala (pt ca asta am auzit in ultimile 48 ore)...
Eu nu-i tin partea lui Huidu, nici nu mi-a placut de el vreodata..dar papagalii astia care apar in diverse emisiuni, cu spatele, cu glugi pe cap sau cu cagule pe ochi eu ii vad doar ca pe niste "incurca-lume"...Mi-e sila de presa care se face in Romania!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

O alta declaratie a unui alt martor, de aceasta data in favoarea lui Serban Huidu: http://www.adevarul.ro/actualitate/eveniment/web-VIDEO_Alt_martor_la_accidentul_lui_Huidu-alte_informatii-_-Loganul_avea_viteza_mai_mare_0_574742530.html
http://videonews.antena3.ro/action/viewvideo/820500/un-alt-martor-al-accidentului-de-la-timisul-de-jos-domnii-cu-loganul-puteau-sa-evite

Pe cine sa mai crezi??

Dumnezeu sa-i odihneasca pe cei trei oameni care si-au pierdut viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns terry spune:

heeeeiii! voi nu aveti treaba pe la serviciu sau acasa?a devenit un sport national "datu' cu parerea". ne pricepem la tot...de la fotbal la politica. Nu v-a fost invatatura de minte subiectul userului eumada?
care sa nu zic ca acum ne cere sa nu judecam (cautati voi mesajul ei). voi cititi ceea ce scrieti?nu aveti rabdare sa asteptati rezultatele anchetei?atat pot sa spun la subiect: Condoleante familiilor care isi pierd apropiatii in accidente.Ghinionul nu este al lui Huidu. Este ghinionul celor decedati.
Si apropo's au murit 3 oameni care au si nume: Ioan Garbis, Magda Draghici, Stefan Lungu Balog.e clar...e epidemie de scenarita in Romania. subiectul ar trebui mutat la barfe.o zi linisita

Mergi la inceput