Ghinionul lui Huidu

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Tot citindu-va am tras concluzia ca marea noastra problema si pana la urma SINGURA este ca avem certitudinea ca noua nu ni se poate intampla niciodata asa ceva. Indiferent din ce ipostaza. Si asta e o betie care distruge familii si vieti. Si cand se intampla ceva despicam firul in patru dar in final nu invatam nimic!

Akamanah, pentru ca nu ai oprit sa intrebi pe prostul satului daca e bine. Un gest la fel de egoist ca al lui. Sa te fereasca Dumnezeu sa patesti ceva, cat de marunt pe drum si sa nu te intrebe nimeni daca ai nevoie de ajutor.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saskia spune:

Citat:
citat din mesajul lui JuliaSM

Lasa ca am vazut eu destui si aici, care, in situatii de blocaj pe autostrada, depasesc coloanele pe banda din dreapta, care e oricum separata de benzile propriu-zise prin linie continua... Si,vezi-Doamne, nu aveau numere de strainezia, ci erau masini tari conduse de localnici, cel mai probabil.



"I'd rather walk in the dark with God
Than go alone in the light;
I'd rather walk by faith with Him
Than go alone by sight."



Si asta il scuza in ochii tai pe Huidu ? Esti incredibila, si aia tot niste dementi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Doamne fereste...nu trebuie nici sa judecam nici sa condamnam.....sa ne rugam sa nu treaca nimeni prin asa ceva...de nici una din parti.....e ingrozitor....si hai sa fim drepti..aia care a schilodit batranul conducand BMW-UL,A LU` ALA DE LA GARDA FINANCIARA...SAU ALTII...cine e fara pacat sa arunce primul piatra..Dumnezeu sa aiba mila de oamenii aia si de Serban si de familia lui....




Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui alice2004

.......

Haideti saiî oferim lui Serban Huidu suportul nostru si toata energia pozitiva/constructiva de care are acum nevoie! Dumnezeu sa îi ierte ai sa ne ierte pe toti!"


......


Ii acord lui Huidu tot suportul si empatia necesare sa poata raspunde in fata legii ca si in fata lui Dumnezeu pentru ceea ce a provocat, daca e vinovat si exista o lege. sa se aplice legea, nu sunt de acord sa fie absolvit in numele iertarii si pioseniei populare sau a soliaritatii intre soferii cu aceleasi obiceiuri. E vorba mare: Dati lui Dumnezeu ce apartine lui Dumnezeu si Cezarului ce-i al Cezarului!



Nina, 31s+,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

eu zic sa fim mai constienti si mai raspunzatori pt vietile noastre si ale altora si sa nu fim nevoiti sa ajungem sa cersim mila de la Dumnezeu.

mamy....frumoasa, desteapta si modesta...de nazdravana Darius Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teomax spune:

Pacat de cei care au murit si Huidu va duce povara asta pana cand Dumnezeu. il va tine pe acest pamant.cert este ca legislatia ar trebui sa interzica defintiv acestor oamnei ca el sa mai conduca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JuliaSM spune:

Gand la gand, Mada! Ne erijam usor in judecatori carora nu li s-ar putea intampla niciodata asa ceva, cand de fapt nu stim ce/cine ne asteapta la urmatorul colt de strada... In definitiv, nu felul in care gandesc sau se poarta altii ne defineste pe noi ca oameni, ci modul in care vedem noi lumea.
Mi-e mila de Huidu si de familia lui, cu atat mai mult cu cat faptul ca sunt persoane publice aduce asupra lor o si mai mare presiune si o piatra aruncata mai cu furie din publicul spectator. Nu spun ca nu e vinovat, nici nu stiu cum se va termina istoria asta, cert e ca eu nu-mi doresc sa ajung vreodata intr-o asemenea situatie, nici in locul celor din ML, nici din Logan.



"I'd rather walk in the dark with God
Than go alone in the light;
I'd rather walk by faith with Him
Than go alone by sight."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raly spune:

Si mie mi-e mila de Huidu. Pentru ca traieste, si va duce cosmarul asta pana la sfarsitul zilelor. Si el si familia lui. In situatia asta moartea era ca o izbavire, Dumnezeu a decis sa traiasca pentru ca sa plateasca.

Pacat de cei ce si-au pierdut viata, sa le fie tarana usoara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Am uitat sa adaug www.evz.ro/detalii/stiri/astrologul-cristina-demetrescu-serban-huidu-are-un-destin-al-mortii-si-al-renasterii-9499.html" target="_blank">Luna pe lista lunga a vinovatilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui alice2004

Ramiris, departe de mine gindul acesta, nici o clipa nu m-am gindit la ce ai scris tu !
Si ca sa imi inchei "contributia" la acest trist subiect, am sa citez niste rinduri care ii apartin actritei Maria Dinulescu, pe care le-am citit adineauri :
"Avem nevoie sa fim împreuna; atunci când primim adevarate încercari în viata. Dumnezeu este mereu cu noi si ne ajuta, dar important este sa nu uitam ca Dumnezeu este în fiecare dintre noi. Condoleante membrilor familiilor celor decedati în accidentul provocat, fara intentie, de Serban Huidu. Si Cristian Nemescu a fost ucis de un tânar care nu si-ar fi dorit sa faca acest lucru niciodata. Nu avem dreptul sa judeca;m. Nu ura este cea de care avem nevoie, ci întelegere si curaj ca sa putem trai aceasta perioada din viata. Haideti saiî oferim lui Serban Huidu suportul nostru si toata energia pozitiva/constructiva de care are acum nevoie! Dumnezeu sa îi ierte ai sa ne ierte pe toti!"


Alice si Andrei
"Seen it all. Done it all. Can't remember most of it"
www.youtube.com/watch?v=DybPQjeBQF0" target="_blank">By an ion



Eu nu pot sa inteleg de ce aveti mai multa empatie pentru cauzatorul accidentului, decat pentru victime?! Nu zic ca nu-mi pare rau si de Huidu, dar familiile victimelor? Dar oamenii aia care si-au pierdut viata??? De astia cui ii pasa? Astia unde raman? Eu zic ca sprijinul trebuie oferit in primul rand familiilor ramase in urma victimelor si abia apoi lui Huidu, oricat de victima e si el. Ca e, eu nu neg si imi pare tare rau pentru el si familia lui. Dumnezeu sa ii ajute pe toti.

_
Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

VICTORIA

Mergi la inceput