Ghinionul lui Huidu

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui avenirv
...
ce ar fi zis huidu daca prietenul lui badea ar fi ucis 3 oameni ?




Eu ma intreb ce ar fi zis Huidu daca un inamic de-al lui ar fi ucis 3 oameni?!

_
Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

VICTORIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui olim
...


avenirv, Huidu nu ucis pe nimeni din fericire.In accidentul in care a fost implicat s-a produs decesul a 3 persoane.


Asa si alea 3 persoane nu sunt decedate, fac pe mortii sa-i strice imaginea lu' Huidu... Singura diferenta este lipsa intentiei, concluzia este aceeasi: 3 oameni morti de mana pardon, masina lu' Huidu.

_
Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

VICTORIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui kariguld

sa-l citez pe preot "rugati-va (fiecare dupa credinta lui) sa nu vi se intample voua"

Cei mai fericiti oameni nu au parte de lucrurile cele mai bune, dar obtin totul din cele pe care le au!




Am tot citit si :"Doamne fereste!". Da, Doamne fereste, dar pana te fereste Dumnezeu, te mai feresti si singur. Nu te bagi singur in gura lupului ca vine Dumnezeu si te scoate.

_
Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

VICTORIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JuliaSM spune:

Desiree,cu o moarte toti suntem datori, sansa asta nu ne-o ia nimeni.Nu toti vom muri in pat de batranete,din pacate.
In schimb, o viata traita in umbra unor asemenea evenimente, ca vinovat, nu as vrea sa experimentez niciodata!

Noua ni s-a rupt nu demult o bara de la directie, din vina nimanui ( a ruginei,o da! e un vinovat,totusi...pe langa nenea de la inspectia tehnica, ce nu si-a facut treaba cum trebuie!), si am ajuns cu botul masinii pe asfalt, cand eram toti 5 in masina (noi si 3 copii).Norocul nostru (Thanks,God!) a fost ca aveam 30 km/h si eram pe un drum putin circulat, ca sigur ar fi fost mai rau, cu un context usor diferit.
Chiar si asa, mi-a fost foarte greu sa urc in masina apoi ( nici acum nu-s confortabila cu gandul la ce s-a intamplat si mai ales la ce s-ar fi putut intamplat atunci!), si asta in cazul unui incident auto minor de tot, daramite sa fi fost zguduiti bine, ba sa mai fi facut si victime omenesti!
Din perspectiva unei asemenea intamplari,ii compatimesc pe cei care au supravietuit coliziunii.





"I'd rather walk in the dark with God
Than go alone in the light;
I'd rather walk by faith with Him
Than go alone by sight."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui JuliaSM

Desiree,cu o moarte toti suntem datori, sansa asta nu ne-o ia nimeni.Nu toti vom muri in pat de batranete,din pacate.
In schimb, o viata traita in umbra unor asemenea evenimente, ca vinovat, nu as vrea sa experimentez niciodata!




"I'd rather walk in the dark with God
Than go alone in the light;
I'd rather walk by faith with Him
Than go alone by sight."




Nu, dar nici nu as vrea sa intalnesc un nesabuit in trafic si sa-mi ia el viata inainte de vreme.

_
Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

VICTORIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Am condus astazi in Bucuresti, ca in fiecare zi. Am remarcat ca mi-e putin mai teama decat ieri. Am remarcat in acelasi timp ca nimic nu s-a schimbat, aceleasi masini depasesc coloanele de fraieri catepdata chiar pe a doua linie de tramvai ca prima e devenita deja banda de circulatie semi-regulamentara. Aceiasi descreierati care trec pe rosu sau intra de pe strazi fara prioritate in viteza sperand sa-i eviti. Aceiasi pietoni inconsitenti care infig capul intre umeri si trec... fara sa se uite daca se apropie o masina, daca poate opri...
Parca azi am vazut mai multi smecheri cu prioritate de jeep/masina smechera decat de obicei. Sau poate ca doar am fost putin mai atenta...
Concluzia? Putini invata ceva din lectiile pe care viata le da altora.
Cred ca a spus drept cine a spus ca din pacate cu totii parem sa ne imaginam ca si cum suntem deasupra oricarui risc, noua nu ni se poate intampla.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

Am toata compasiunea pentru rudele celor decedati, cat si pentru familia lui Huidu.Sa ne fereasca Bunul Dumnezeu de asa nenorocire
Atat!

uneori gandesc prea mult....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex_andra spune:

Celor care-l compatimesc pe Huidu, le zic doar atat: parintii mei mai pleaca impreuna cu nepoata lor, fata mea, la tara.
De fiecare data stau cu frica in san sa nu dea peste vreun smecher, ca Huidu.

Si ieri si azi m-am tot gandit: puteau fi ei in masina aia.
Asa ca ala care a provocat accidentul sa faca bine sa sufere drastic toata viata lui, ca el are o viata, ailalti care au murit de mana lui, din pacate nu mai au.

Deci, cei care-l compatimiti pe Huidu: la fel l-ati compatimi daca ati fi direct implicati? Sunt convinsa ca nu.


La Huidu nu a fost un accident, ci a fost inca o data cand a incalcat regulile si legea si uite na, ca de data asta a omorat niste oameni.
In celelalte dati a avut noroc, ba cu o amenda, ba cu un accident personal.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


Analize de alcoolemie i s-au facut lui Huidu dupa accidentul asta?

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex_andra spune:

Cica da si era zero.

Mergi la inceput