Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Discutii generale

Ghinionul lui Huidu

(8 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 71

Victoria_mami

5511 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Victoria_mami un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui avenirv
...
ce ar fi zis huidu daca prietenul lui badea ar fi ucis 3 oameni ?

Eu ma intreb ce ar fi zis Huidu daca un inamic de-al lui ar fi ucis 3 oameni?!

VICTORIA
Mergi la inceput

Victoria_mami

5511 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Victoria_mami un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui olim
...

avenirv, Huidu nu ucis pe nimeni din fericire.In accidentul in care a fost implicat s-a produs decesul a 3 persoane.

Asa si alea 3 persoane nu sunt decedate, fac pe mortii sa-i strice imaginea lu' Huidu... Singura diferenta este lipsa intentiei, concluzia este aceeasi: 3 oameni morti de mana pardon, masina lu' Huidu.

VICTORIA
Mergi la inceput

Victoria_mami

5511 Mesaje
Citat:
citat din mesajul lui kariguld

sa-l citez pe preot "rugati-va (fiecare dupa credinta lui) sa nu vi se intample voua"

Cei mai fericiti oameni nu au parte de lucrurile cele mai bune, dar obtin totul din cele pe care le au!

Am tot citit si :"Doamne fereste!". Da, Doamne fereste, dar pana te fereste Dumnezeu, te mai feresti si singur. Nu te bagi singur in gura lupului ca vine Dumnezeu si te scoate.

VICTORIA
Mergi la inceput

JuliaSM

1223 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiJuliaSM Adauga semn de carte la raspuns Trimite JuliaSM un Mesaj Privat  Reply with Quote
Desiree,cu o moarte toti suntem datori, sansa asta nu ne-o ia nimeni.Nu toti vom muri in pat de batranete,din pacate.
In schimb, o viata traita in umbra unor asemenea evenimente, ca vinovat, nu as vrea sa experimentez niciodata!

Noua ni s-a rupt nu demult o bara de la directie, din vina nimanui ( a ruginei,o da! e un vinovat,totusi...pe langa nenea de la inspectia tehnica, ce nu si-a facut treaba cum trebuie!), si am ajuns cu botul masinii pe asfalt, cand eram toti 5 in masina (noi si 3 copii).Norocul nostru (Thanks,God!) a fost ca aveam 30 km/h si eram pe un drum putin circulat, ca sigur ar fi fost mai rau, cu un context usor diferit.
Chiar si asa, mi-a fost foarte greu sa urc in masina apoi ( nici acum nu-s confortabila cu gandul la ce s-a intamplat si mai ales la ce s-ar fi putut intamplat atunci!), si asta in cazul unui incident auto minor de tot, daramite sa fi fost zguduiti bine, ba sa mai fi facut si victime omenesti!
Din perspectiva unei asemenea intamplari,ii compatimesc pe cei care au supravietuit coliziunii.

"I'd rather walk in the dark with God
Than go alone in the light;
I'd rather walk by faith with Him
Than go alone by sight."

Mergi la inceput

Victoria_mami

5511 Mesaje
Citat:
citat din mesajul lui JuliaSM

Desiree,cu o moarte toti suntem datori, sansa asta nu ne-o ia nimeni.Nu toti vom muri in pat de batranete,din pacate.
In schimb, o viata traita in umbra unor asemenea evenimente, ca vinovat, nu as vrea sa experimentez niciodata!

"I'd rather walk in the dark with God
Than go alone in the light;
I'd rather walk by faith with Him
Than go alone by sight."

Nu, dar nici nu as vrea sa intalnesc un nesabuit in trafic si sa-mi ia el viata inainte de vreme.

VICTORIA
Mergi la inceput

ramiris

1474 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ramiris un Mesaj Privat  Reply with Quote
Am condus astazi in Bucuresti, ca in fiecare zi. Am remarcat ca mi-e putin mai teama decat ieri. Am remarcat in acelasi timp ca nimic nu s-a schimbat, aceleasi masini depasesc coloanele de fraieri catepdata chiar pe a doua linie de tramvai ca prima e devenita deja banda de circulatie semi-regulamentara. Aceiasi descreierati care trec pe rosu sau intra de pe strazi fara prioritate in viteza sperand sa-i eviti. Aceiasi pietoni inconsitenti care infig capul intre umeri si trec... fara sa se uite daca se apropie o masina, daca poate opri...
Parca azi am vazut mai multi smecheri cu prioritate de jeep/masina smechera decat de obicei. Sau poate ca doar am fost putin mai atenta...
Concluzia? Putini invata ceva din lectiile pe care viata le da altora.
Cred ca a spus drept cine a spus ca din pacate cu totii parem sa ne imaginam ca si cum suntem deasupra oricarui risc, noua nu ni se poate intampla.

Mergi la inceput

giulia71

2738 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite giulia71 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Am toata compasiunea pentru rudele celor decedati, cat si pentru familia lui Huidu.Sa ne fereasca Bunul Dumnezeu de asa nenorocire
Atat!

uneori gandesc prea mult....
Mergi la inceput
alex_andra
alex_andra

4202 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luialex_andra Adauga semn de carte la raspuns Trimite alex_andra un Mesaj Privat  Reply with Quote
Celor care-l compatimesc pe Huidu, le zic doar atat: parintii mei mai pleaca impreuna cu nepoata lor, fata mea, la tara.
De fiecare data stau cu frica in san sa nu dea peste vreun smecher, ca Huidu.

Si ieri si azi m-am tot gandit: puteau fi ei in masina aia.
Asa ca ala care a provocat accidentul sa faca bine sa sufere drastic toata viata lui, ca el are o viata, ailalti care au murit de mana lui, din pacate nu mai au.

Deci, cei care-l compatimiti pe Huidu: la fel l-ati compatimi daca ati fi direct implicati? Sunt convinsa ca nu.

La Huidu nu a fost un accident, ci a fost inca o data cand a incalcat regulile si legea si uite na, ca de data asta a omorat niste oameni.
In celelalte dati a avut noroc, ba cu o amenda, ba cu un accident personal.

BAZAR UMANITAR

Editat de - alex_andra on 17/10/2011 22:13:18
Mergi la inceput

columbiana

5146 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite columbiana un Mesaj Privat  Reply with Quote

Analize de alcoolemie i s-au facut lui Huidu dupa accidentul asta?

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759
Mergi la inceput
alex_andra
alex_andra

4202 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luialex_andra Adauga semn de carte la raspuns Trimite alex_andra un Mesaj Privat  Reply with Quote
Cica da si era zero.

BAZAR UMANITAR
Mergi la inceput
Pag. din 71 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com