Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (58)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

mada, eu acum am sosit....eu nu i-as da ca are lapte de vaca.... yasmy a zis ca i-a dat lui lucutza... eu nu -i dau ca-l am pe sot cu intolerantza la lactoza si cum e Andra leita ta-su..... imi e frica

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)




Pai nu ai spus ca pot face brinza din lapte? faptul ca il fierb cu orez nu e acelasi lucru? Am inteles ca nu ii poti da sa pape in loc de lapte formula. Dar asa preparat nu e ok? ca nu mai inteleg...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

in branza in amestec cu acidul : lactic, citric(din lamaie) ce det aparitiei intolerantei isi modifica formula... pisuc!HELP![help], la fel si in iaurt ca doar se acreste(acidifica) laptele...

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

fetele, i-am dat putin evident, si l-a mancat asa nepasat
Yasmi am facut reteta lui miki. Am facut orez cu lapte..mai moale, l-am pus intr-un vas termorezistent, deasupra am pus mere rase amestecate cu scortisoara si zahar brun, apoi la cuptor 20 de min delicios
deschidea cata o gura mareee, dar i-am dat cate putin in gurita si l-a mancat f bine

delia, te astept la o portie

cristi mi-a facut capul mareeee...deja nu mai pot vorbeste , tipa, canta in continuuuuuuuuuuuuuuu si nu inteleg nimic din ce zice..sau mai bine zis..nu spune nimic


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

yasmy eu am facut ieri, pt mine paine neagra cu ulei de masline cu rosii, ciuperci,ceapa si usturoi.. pt restul si cu sunca si cascaval

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

mada m-am spalat pe cap...ca as veni ,mi-ai raspuns si la intrebarea cu scortisoara..

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

in branza in amestec cu acidul : lactic, citric(din lamaie) ce det aparitiei intolerantei isi modifica formula... pisuc!HELP![help], la fel si in iaurt ca doar se acreste(acidifica) laptele...

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)




am inteles acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

madutza, eu i-as da cu lapte vaca preparat..eu mai adaug si la piureuri cateodata..eu nu vad diferenta fata de smantana, unt, iaurt, lactate..eu banuiam ca nu e bine zilnic in loc de lp pt ca e gras pt ei sa bea zilnic 500 ml l vaca..de aceea pe vremuri de dilua, nu ? asta e presupunerea mea..
asa ocazional n-are ce sa-i faca rau daca nu sunt motive medicale de intoleranta..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

da se dilua inainte si se punea zahar in el... in Capraru scrie cum...sa fim seriosi ca la tara , daca n-are mami lm... ii se da laptic de vaca

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

l-am vazut si eu pe lucuta cel scum[p si pe frumusica de mariasi pe okioasa de dodo si o grasunica de ioana16..
apropo, mie nu cred ca-mi lipseste vreo poza..dar e bine sa schimbam parola..se intampla multe pe net, nu cred ca trebuie sa fie neaparat cineva dintre noi..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

zic si eu...poate ar fi bine sa schimbam si contul...nu numai parola...

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput