Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (58)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

madutza, mi-a placut de cristi cu rasul la al meu daca i-as explica frumos ca n-are voie pai mi-as face-o cu mana mea sa zic asa ca tot ce e "nu" e atractia nr 1..dar chestia asta cu barbieritul habar n-am de ce-i fascineaza asa pe baietei..al meu sta cu gura cascata cand se barbiereste tacsu..iar in farmacia de langa noi de fiecare data cand mergem pt ca le au expuse chiar langa casa la nivelul lui de fiecare data imi atrage atentia sa-i iau si lui ca nu mai are, i s-au consumat asa se distreaza farmacistele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

madutza, mi-a placut de cristi cu rasul la al meu daca i-as explica frumos ca n-are voie pai mi-as face-o cu mana mea sa zic asa ca tot ce e "nu" e atractia nr 1..dar chestia asta cu barbieritul habar n-am de ce-i fascineaza asa pe baietei..al meu sta cu gura cascata cand se barbiereste tacsu..iar in farmacia de langa noi de fiecare data cand mergem pt ca le au expuse chiar langa casa la nivelul lui de fiecare data imi atrage atentia sa-i iau si lui ca nu mai are, i s-au consumat asa se distreaza farmacistele...

mami de 2 prichindei

mai tineti minte scena din home alone? cu aftershave-ul?

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna seara

Scuze ca am plecat fara sa mai spun nika, se trezise maimuta si ne-am dus la supermarket ca si eu si nick eram gata de iesit de mult dar piscoata era somnoroasa si a dormit vreo 30 min si am luat-o de cum s-a trezit si am fost la shopping ca maine ne vin socrii si deh, gatesc pranzul plus ca mai aveam multe chestii de curatenie de cumparata ca azi am frecat si lustruit podelele si casa tot ca nah, imi vine soacra si sa fie "luna" sa nu avem discutii eh pe naiba, ea nu spune nika, am facut ca am vrut eu ca se si cerea

Cat despre poze, naiba stie care n-a avut de treaba aseara ca se plictisea vineri seara si si-a bagat nasu unde nu trebuia, pai cum de la sine putere a sters atatea poze? credea ca nu mai e loc si s-a gandit sa faca "un bine"?? Cine vrea sa vada ce vorbesc sa dea un RSS, se gaseste sub "Followers of your photos" in dreapta pe la mijloc, eu acolo verific mereu, ca RSS ul asta iti arata ce s-a mai intamplta intre timp de cand nu ai mai fost pe pagina respectiva... adica te tine la curent cu noutatile...si azi cand alaptam piscoata v-am citit si am vazut ca Scrish a pus poze cu luca si am zis sa intru sa le vad si cand colo vad chiar sub albumul ei , modificari in albumul lui Georgyiuly, si zic, hopa... a aparut georgy, ia sa vad ce poze noi a pus, si cand ma duc in album nika, ma duc inapoi in RSS si vad mai jos de albumul ei , alte albume modificate, si mi-am dat seama ca cineva a umblat si a sters poze ca din cate imi aduc eu aminte felicitas avea vreo 20 poze, bulinta vreo 40 si asa mai departe si acum sunt cam la jumatate si m-am dus sa vad la ce ora a inceput operatiunea si la ce ora a terminat cu ultimul album, nu i-a luat prea mult, nici juma de ora am facut-o un pic pe detectivu sa spunem, dar sincer nu-mi dau seama cine nu are treaba si se tine de chestii de genu asta de 2 lei... urat si mizerabil si rusine sa-ti fie , cea/cel care a sters poze/albume!!

Ma duc sa pun maimuta la somn ca se maraie de vreo ora, cand am venit de la cumparaturi i-am dat bibe ca imi era cam rau si imi era foame si i l-am facut si i l-a dat Nick si apoi m-am dus sa o pun la san sa doarma ca tot se maraia si nu a vrut , acum iar se maraie la mine si isi scoate si analizeaza suzeta e pe burta si a intors capu intr-o parte, sa speram ca adoarme repede... ehh ti-ai gasit, a incepu iar scandalul sunt rupta in 2 de oboseala, ma doare rau spatele de la curatenia de azi, am facut eu tot smotru ca nick a stat cu fata mda... urla, am plecat... poate mai trec mai tarziu pe aici

Va pup, o seara buna



_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

am schimbat parola si am sa o trimit numai la cine mai este activ aici si o cere , nu la toata lumea care are album sau nu in picasa acum ...

yasmi o sa ti-o trimit tie si lui roxy si daca nu-s eu pe faza cine o mai cere si e activ trimiteti voi PM ok?

maimuta mea cred ca are furnici in chiloti nu vrea deloc, da deloc sa doarma , numa sa se maraie si sa urle

hai ca trimit alea 2 PM uri si incerc sa o pun la san poate asa vrea sa doarma

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

am trimsi pm cu noua parola lui yasmi, roxy, madutza, miki si happiness... mai multe mai tarziu , acum chiar ca ma duc sa ii dau sa suga sa o pun la culcare ca mi-a facut capul calendar

cand revin mai trimit la cele ce au scris azi pe forum , ok ?

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

vaaai ce multumiri marunte tre sa ai sa stergi poze dintr-un cont...

Multumesc fetelor de laude la adresa livingului. Eu sunt multumita de el una peste alta...chiar azi ma gandeam si eu la brad...ca am doar globuri rosii si aurii...si mi-ar trebui culorile Mariei de Delia in alta ordine de idei au venit azi si ne-au facut centrala -13 mil toata afacerea sa vedem cand, de unde si cum vom recupera banii.
Delia, in cautarile mele am vzt camere super pe turcoaz(imi place si mie muuuuuult) si cafeniu...eu asa am vrut sa fac la noi in camera, dar am ramas pe alb negru, poate cand ne vom apuca de facut livingul la mansarda...nu stiu.
Lavi, mobila noi am gandit-o, in proiect era din geamuri sablate, pal lucios...dar ar fi fost mult mai scumpa si ne-am limitat si noi. Miri ne-a spus insa cam ce dimensiuni ar merge pt mobila la spatiul nostru si ne-a organizat spatiul, ne-a spus ce si unde sa punem. Culorile au fost alegerea noastra.
Mada, ce ghinioane si la voi...sa dea DUmnezeu sa rezolvati repede...vreau si eu budinca dintr-aia
Scrish, sunteti frumosi amandoi....si livingul vostru imi place de multa vreme....
Miki sa stii ca la enterocolite dintr-astea nu prea vor sa pape nimic, nici regim nici altceva, deci sa nu-l fortzezi. o sa fie bine cu antibioticul...asta e uneori e nevoie si de el...
Ally, ce-ai mai trebaluit azi
Roxy ai reusit sa iesi azi un pic afara sau v-a tinut intr-un frig toata ziua???Al meu a dormit vreo 2 ore afara, imbracat ca un ursulet. ce bine i-a prins ..
Catank, sa stii ca si al meu a avut la inceput un start bun cu diversificarea si acum vad ca s-a intors la tzitzi a lui....Vorba lui Someleac, sa nu ne raneasca in mandria noastra de laptarese. Apropos, eu am observat ca stie cuvantul tzitzicutza...si dc ii zic: da mami tzitzicutze la baiat?? are o expresie de-a lui pe care doar atunci o are, un ras-plans asa de-mi vine sa-l mananc...e clar ca stie despre ce vorbesc...Mai e careva care a observat asta?sunt curioasa..
Strumpfule, si eu sunt de acord sa schimbam parola...si eu am cam mancat in ultima vreme si mi-e ciuda de mor...vreau sa-mi revin si sa capat apucaturi mai sanatoase..o salata de varza un mar acrisor...acum am innebunit cu lipia libaneza cu unt...
SOmeleac, sa-ti fie de bine iesirea...cred ca ti-a prins tare bine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

gata, am trimis PM cu noua parola la toate fetele care au fost active azi pe forum restu care mai sunt active si apar zilele urmatoare sa ceara, da ?

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumphitza

gata, am trimis PM cu noua parola la toate fetele care au fost active azi pe forum restu care mai sunt active si apar zilele urmatoare sa ceara, da ?

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)


Mersi Strumfi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

madutza, eu i-as da cu lapte vaca preparat..eu mai adaug si la piureuri cateodata..eu nu vad diferenta fata de smantana, unt, iaurt, lactate..eu banuiam ca nu e bine zilnic in loc de lp pt ca e gras pt ei sa bea zilnic 500 ml l vaca..de aceea pe vremuri de dilua, nu ? asta e presupunerea mea..
asa ocazional n-are ce sa-i faca rau daca nu sunt motive medicale de intoleranta..

mami de 2 prichindei


la fel spun si eu!


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

strumf, simo, mada


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput