Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(88)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

pufoaso nu cred ca e rotavirus, mai ales ca face caca doar moale,nu apa, si nici febra nu a facut. si cum zice si mada, firele negre apar , de obicei, cand papa bebe banana.si mucozitatile alea sunt din cauza ca virusul ii distruge flora intestinala . presupun ca ti-a dat niste probiotice, nu ? offffff,multa sanatate.
roxx sper ca o sa suni maine la dr sa ii spui ce s-a intamplat nu ? nu o lasa asa ! in ceea ce priveste sistemul nostru medical de stat....de rahat...si exact cum spui tu, este pur si simplu incredibil ca ne este frica sa ne ducem cu copiii la spital ! sub orice critica frate. si pe mine m-a trimis dr de fam la grigore alex la o tipa , am sunat la spital si mi-a zis ca o gasesc si la sanador daca vreau. prefer sa dau 150ron pe consultatie, decat s ama duc pana la gr alex sa vin cu cine stie ce virus inapoi. tot ce e mai bun pt copiii nostri. din pacate nu toata lumea isi permite si uite asa multi copii primesc tratamente necorespunzatoare si se aleg si cu alte minuni.offffffffffff


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

MADA, noua intr-adevar ni l-a recomandat pt sistemul imunitar. Nu ca ar fi fost ea bolnava pana acum, de unde ar rezulta ca are sis imunitar slabit, ca doar n-a avut absolut nimic. Asa, profilactic, ca sa ne aflam in treaba. Dar cica e bun si la alte chestii - vezi www.secom.ro/colostru--probiotice--imunitate-copii--refacere-flora-intestinala--antiviral-copii--antiba-0" target="_blank">aici.

CARMEN, oscilez intre a o suna si a ma duce la cabinet sa fac ca trenul live. Ma mai gandesc.

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Vreau sa ii dau ceva pentru imunitate, sa nu mai raceasca, ca nici nu a venit iarna si noi taram raceala dupa noi de 2 saptamani. Cred ca e bun pt asa ceva, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Of, greu la deal cu boii mici... Aveti o samanta de vorba de nu ai recupereaza omul.

Sa vedem...

maimutzica, nici al meu n-a avut febra sau muci

tunde, cu mancarea - gandeste-te daca o sa-i poti proteja toata viata, si ce-o sa se intample daca tu ii hranesti doar eco si ei scapa intr-un fast-food. Si eu vreau ce-i mai bun pentru copilul meu, sa nu ma intelegi gresit, dar, din pacate, trebuie sa-i pregatim si pentru viata... Poate gresesc eu, cine stie?
Despre domnul...

mada, noi vedem filmele de pe calculator pe televizor. Cu un cablu hdmi


Gata... ca nu mai stiu.

Aaaa, ba da. Simo, felicitari, sa va fie de bine.

Ma duc sa va citesc blogurile, ca n-am chef de nici un proiect azi.
(scriu de o ora jumate la mesajul asta... dar vbad ca nu se inghesuie nimeni la povesti )







World all details Wallpapers on view

"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:


imi vine sa mor si nu alta
masina e praf
s a gripiat motorul
abia maine seara daca e gata reparatia, ca azi ciuciu piese
toate pistoanele motorului sunt terminate......

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Fetelor eu i-am dat lui Vlad colostrum cu probiotice si am fost multumita, nu stiu daca a fost coincidenta sau chiar si-a facut efectul.

Irina este cu muci, dar si Vlad.

Irina este o agitata, o energica, misuna peste tot, nu are stare deloc.

Eu azi am gatit bunatati:paste cu branza de vaci, conopida cu maioneza si usturoi si pentru ca mi-a mai ramas conopida vreau sa fac si o salata

Maine pleaca mircea in turneu la Cluj, cu teatrul si raman singura cu copiii 2 zile , iar o sa fie greu, mai ales ca sunt muciosi amandoi

Eu ii dau irinei tot Vitamina D3, doar ca i-am marit nr de picaturi la 6, pentru o luna. Eu nu ii dau Vigantolette, stiu ca a fost destul de controversat acum vreo 2-3 ani

PATRICIA, mama puiutului Vlad Mihai 05.02.2009 si printesa Irina Ana 29.12.2010

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

cum naiba Mirelus?ala nu se gripeaza asa usor..sigur cum ati ramas fara ulei si a fost fortat ,motorul..imi pare rau pt voi..cum te descurci cu motanii in deplasare?ai Lp si chestii..scutece destule?

Saracul Serban Huidu..mie mila de ei toti..moama ce accident,ce ghinion poa sa aiba ..Doamne fereste p toata lumea

Mayane;nu-i dau numai eco..dar am citit numai prostii despre ficatul de gaina..Iaurt iau din magazin,carne din magazin,legume -fructe tot din magazin..rar merg la piata..odat p saptamana.N-am gradina unde sa cultiv..soacra-mea imi da cartofi si lapte!restul sunt de cumparat



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Mayane noi avem un televizor care desi e Sony si a costat o gramajoara de bani acum 5 ani NU are mufa pt cablu hdmi .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Buna seara!

Roxx..doamne ce mai patiti si voi,bine ca sunteti ok. cat despre doctorita..no comment (adica i-as comenta in fata la greu),din pacate astia sunt,cu astia defilam.
si eu sunt patita cu ei, ii analizez deja singura pe copii,imi dau seama ce ar putea avea..daca e de mers la dr sau nu..daca imi zice altceva,intervin si pun intrebari,cer mai multe explicatii,din pacate nu o data a fost asa cum am zis eu.
dar..ramane mereu intrebarea sau dubiul ''daca ma insel,daca tin coada sus si nu intreb un dr..daca,daca'' . nici nu stiu ce sa mai zic.
multa sanatate
Multam de link-ul cu aparatorile de prize,nu am luat de la Ikea ca nu am ajuns,dar am avut macar idee ce sa caut si am gasit la Hornbach,niste chestii misto,tot asa rotunde din plastic,dar care nu pot fi scoase din prize decat cu un stecher prin rotire. mi s-au parut safe,am astupat deja ''gaurile''.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Tunde..eu in general le dau copiilor numai carne,oua,legume de tzara,100% eco.
dar daca nu am atunci ceva proaspat,iau la fel de bine si din piata sau magazin.
ficat ii dau numai de pui de la tara lui Edi,daca nu as avea,probabil as lua din magazin.
Vorba lui Mayane,nu ii vom putea proteja la nesfarsit,vor ajunge sa pape la fel ca noi,mai bine sa fie organismul cat de cat pregatit sa proceseze ceva anume,decat sa ii ''loveasca'' dintr-o data si sa fie mai rau. e adevarat ca atunci cand sunt mici,facem tot pisibilul sa ii protejam.

Laura..multa sanatate si voua,eu cred ca este o enterocolita din ce spui.




Mergi la inceput