Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(88)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Patricia..multumesc de mesaj pe mess,l-am vazut tarziu de tot si nu am apucat sa raspund.
Da,stiu ca Vigantolete a fost controversat la un mom dat,din cauza unui lot care a fost retras de pe piata. a fost o problema cu unul din excipientii produsului,dar nimic toxic care sa dauneze,era ceva ma degraba despre absortia deficitara a vitaminei in organism.
s-a rezolvat,nu cred ca mai sunt probleme.
eu am luat decizia sa schimb vigantolul,sa trecem pe vigantolete.


Mada ..si noi tot pe tv ne uitam la filme,vedem desktopul pe ecran.eu ma enervez ca e prea mare magaoaia de tv si ma ia somnul.
sigur nu are iesire/intrare de hdmi ?
cred ca ai putea sa vezi filmele pe el si cu cablu video,tras de la pc. sau daca are port usb pentru stick,le poti vedea de pe el.
noi mai avem si un hard disk extern pe care tinem filmele si e legat la tv. vedem filmele direct de pe el. singura prob e ca nu pot ajusta subtritarea si e scrisul prea mic.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Hai ca am vb aci,nu m-am jucat

noi am avut zi linistita,am dormit si 3 ore la amiaz,greu de crezut dar a dormit Edi atat
am papat,am jucat carti,am exersat engleza si tabla inmultirii.
pe urma am iesit cu Cami la cumparaturi,am inghetat de mi-a venit rau(desi ma imbracasem gros),era foarte frig si batea vantul rau,de aia am lasat baietii acasa.
pana la urma am gasit cizmulite pt Cami la leonardo,foarte frumoase..eu am pus ochii pe niste cizme suuper misto,dar normal ca nu aveau nr 35
pt Edi am gasit ghetute in Carrefour.

Tunde..da,Huidu a avut numai ghinioane in ultimul timp.
din pacate,ce a facut el nu se face, nu poti fi inconstient tocmai cand ai proprii copii in masina,sotia..etc.
dzeu sa ii ajute pe toti..si sa ii ierte.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielaromt spune:

Trebuie sa vedeti asta http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=J7Wqzpk1tN8 . :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Shines asa e, ai dreptate in ceea ce il priveste pe Huidu, dar nu stiu ce sa zic, nimeni nu stie ce s-a intamplat de fapt, ce a gandit, eu cred ca se putea intampla oricui, chiar daca facea prima depasire neregulamentara din viata lui sau poate a 100 a. Nici nu vreau sa ma gandesc ce o fi in sufletul lor. Dumnezeu sa-i odihneasca pe cei morti

PATRICIA, mama puiutului Vlad Mihai 05.02.2009 si printesa Irina Ana 29.12.2010

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabrielaromt

Trebuie sa vedeti asta http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=J7Wqzpk1tN8 . :))

Gabriela
Mami fericita de Tudor (21.01.2011)

Da aripi unui copil, dar lasa-l sa invete singur sa zboare. Gabriel Garcia Marquez


Daca ar vedea si protectia copilului...
si-au facut jucarie noua..




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lili_g spune:

Fetele, please help, bebele meu a facut infectie urinara. Am citit asa de multe lucruri ca m-am speriat tare...cine stie mai multe despre infectia urinara la baieti? E pe antibiotic acum pt inca o saptamana.

Multumesc mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufoasalaura spune:

Mada,ilinca o noapte a varsat din sfert in sfert de ora si ziua urm/1data...intr-adevar kk nu e fff/moale ,se imprastie...
care e faza cu bazarul,fetelor!!!!de shoppinguiala vrem si noi...
pupici si va tinem la curent!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Neata!




Lili,daca este pe antibiotic va trece,nu te speria. e destul de frecventa la copii.
in general cedeaza la antib in 6-7 zile. dupa trat e bine sa ii faci o urocultura si vezi cum sta. ce ti-a zis dr ?
este bine sa bea cat mai multe lichide si sa faca pipi des.
nu mai citii pe net ca te sperii mai rau,asculta dr,da-i trat si va fi bine.
In rest ce mai faceti ? cum sunteti ?


mai vreau o ora de somn!!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

neata, si ru cu cafeluta.....sunt racita cobza, Irina la fel si Vlad bineinteles.Irina e plina de muci, sforaie ingrozitr mititica de ea, imi e o mila de ea....iar Vlad tuseste sec, a tusit toata noaptea, desi ii dau ambroxol nu i se rupe deloc. uff, fir ar sa fie de imbolnaviri....

PATRICIA, mama puiutului Vlad Mihai 05.02.2009 si printesa Irina Ana 29.12.2010

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

Neata
multumim de cafea simomi-e somn..cred ca de la vremea astaploua si suiera un vant la mine la et7 de zici ca vine uraganul....Abia astept sa se faca joi..sa plecam la munteeeee
o saptamana frumoasa va doresc!!!!!!!!!

poze Tudor



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput