Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(88)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

lorich iti trimit si tie pm-ul cu bazarul multa sanatate la puiuti. si asa este...cand e sa doarma, doarme frate, indiferent de zgomotele din jur.
tunde leu + berbec=dragoste cu nabadai !
lucia dintoasa mica. 185 ron ? wow, scump, dar ce sa
facem..luam ce este mai bun pt copii !

ma bag la un grey

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Neata!

Catalina e bine, a adormit linistita aseara si a avut o singura trezire. A fost ok pana la urma, nu am mai sunat nicaieri. Mi se pare de tot rahatul tot sistemul asta sanitar - cu medici, cu spitale, cu tot. Aseara ne-am framantat ca prostii ce sa facem - daca sa nu facem nimic, sa o urmarim noi, sa vedem daca e bine sau sa sunam la ambulanta / sa o ducem la vreun spital. Ne-a fost groaza de ideea ca o vor indopa de cine stie ce injectii inutile sau vor debita ca are cine stie ce... dar NU E NORMAL ASA. Nu e normal sa iti fie groaza de spitale pt ca sunt pline de incompetenti. Si sa stai in cumpana daca sa-ti duci copilul sau nu cand e totusi o urgenta. Acum a fost ok, dar sa ocolesti spitalul nu e intotdeauna cea mai buna solutie...

Mai, treaba e ca eu am citit ca rahatul ala contine proteine din lapte, v-am zis si aseara ca m-am si gandit inainte sa i-l dau. Dar in acelasi timp m-am gandit ca am discutat si cu tuta pe tema alergiei chiar in timp ce mi-l prescria si ca stie ea ce stie, cu siguranta. Si asa incepusem sa ma gandesc ca am luat-o un pic razna, incercand sa iau eu decizii cand e nevoie de un sfat medical si ignorand dr. Dar se pare ca nu gresesc, din pacate....Mama lor de dr!!!

RALU, alergia la lapte nu e totuna cu intoleranta la lactoza, din fericire. Cu intolerantele cam ramai, alergiile sunt sanse sa treaca. In plus, cu lactoza e mai nasoala treaba - pana si oscilococcinum contine lactoza!!!

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

LORI, de unde ati luat Karvol? Am cautat si eu, dar citisem ca nu se mai produce.

Aaaaa - vand colostrul minune. L-a desfacut aseara si am consumat un sfert de lingurita. L-am luat cu 140 lei. Il dau cu 80. Daca intereseaza pe cineva (nealergic) sa-mi spuna...

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

karvol[/b] din UK, dar e ff bun la noi pulmex baby.
Eu as lua colostrumul ala, insa nu stiu cat ai voie sa-l tii, odata deschisa cutia, pt ca noi avem acum o cutie din care luam!

[red]carmen misi,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciact spune:

asta e pag , daca intereseaza pe cineva.
www.dr.mymi.comtr

se mai pune un punct intre com si tr

sunt suuuuuper si au multe multe modele


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

LUCIA, nu merge pagina nici cu punctul ala intre com si tr...


_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciact spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxx26

LUCIA, nu merge pagina nici cu punctul ala intre com si tr...

site ul scris de mine e de pe cutia de pantofi


scrii adresa aia, iti apare primul site pe pagina care de fapt e babybonbon...si alegi traducerea acestei pagini ca e in rusa vad,si ti apare......, e un magazin online dar au toate modelele vad

sper sa reusesti


_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Roxx vreau eu colostrul ala, dar ziceti-mi si mie pt ce se da si cum se da.

Edit: am vazut cum se da, dar e pentru cresterea imunitatii? Dr cand l-a recomandat pt ce a zis ca e?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufoasalaura spune:

buna fetele!!
nu am apucat sa mai citesc din urma ca noi am patit-o...
de o sapt.ilinca face kk moale, intr-o noapte si 1data ziua mi-a varsat...
se pare ca ar fi enterocolita...dr.mi-a dat nan fara lactoza+mucilagiu in loc de apa +biotics si regim...ce regim,frate,ca nu manca nimic...abia acum papa lapte destul de bine,dar nu ne reglam cu kk.altceva nu-i mai dau...
colac peste pupaza am luat toata casa virusul+am dat su la neamuri.
maine mergem la pediatra ca fuse in concediu si nu deschide tel.neam!!!
kk e cam ciudat,are niste chestii ca niste firisoare negre,unele sunt invelite in niste mucozitati...o sa-i fac si o copro...
sanatate tuturor!!!sa speram ca nu e rotavirus...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Laura firicele negre pot aparea si de la banana.
Nu am inteles prea bine din mesajul tau: de o sapt face kk moale si varsa sau s-a intamplat o singura data?
Oricum, din cate am auzit, Rotavirusul e mult mai rau: kk ff apos (nu ramane nimic la suprafata pampersului, totul e absorbit) de 5-10 ori/zi + varsaturi.
Sanatate!

Mergi la inceput