Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(88)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

Neata

Roxx imi pare ff rau pt Catalina. chiar aseara am citit pe net ca nu se administreaza copiilor cu intoleranta la lactoza.imi pare rau canu mi0a trecut prin cap sa intru sa va zic si voua.. cum mai e acu? si-a revenit?

Mirelus numai peripetii mama. hai sa veniti cu bine acasa

Tunde o maare pt tine

Simo felicitari pt taierea panglicii.

nati s-a trezit cu ceva mucisori. sper sa nu o ia mai rau.
ne pregatim saplecam la biserica.
asa ca ne auzim mai tarziu
o zi frumoasa




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocsanica80 spune:

neata si de la noi, dupa o noapte plina de peripetii ca ne-au spart masina, mare lucru nu aveau ce sa ia decat detectorul de radar si gps-ul, dar du-te la politie la 1 noaptea stai, fa reclamatie si ne spunea nenea de la politie ca de la 6 de dimineata se ocupa doar de spargeri de masini, de locuinte ;
offff Roxx saraca Catalina ;
Tunde mami, imi pare rau ca te supara d-nul B , dar lasa ca trec toate;
ma duc sa bag cafea ca sunt zombi...

Roxana mami de Maria-Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

fetelor..o rugaminte
cine are anunt pe bazar si cu poza sa-mi dea un PM..nu ma descurc deloc..cu anuntul meu de weleda


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciact spune:


neata


Tunde , cum o putea dl B sa te supere, mie mi se pare ca nu are ce sa ti reproseze, dar ma rog...

Roxx, off ce rau imi pare, saracuta Cata, chiar dr astia sunt de groaza

Mirela, ocsanica, ce peripetii

revin




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

neata

woooooooow roxx nu pot sa cred ... si asta e dr aia care ziceai tu ca e buna nu ? si pe placul tau...mama lor de dr !!!!!!!!! sunt curioasa ce o sa iti raspunda cand o sa ii ceri socoteala ! va , mai ales pe motzata !
tunde o mare si un mare ! esti o femeie minunata , dar numai voi stiti ce se petrece acolo in cibusorul vostru. lasa ca va impacati voi, sunteti voi genul mai certaret ! iti scriu acum pm cu detalii despre cum sa postezi la bazar .
mirelush drum bun spre casa aventurierilor !
ocsanica ce peripetii si pe voi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciact spune:

despre Eva...
a iesit al 3 lea dintisor azi, tre' sa sparga gingia si al 4 lea
suge toata noaptea,nu adoarme la loc altfel daca se trezeste si cred ca se trezeste de 5 ori pe putin, doarme cu noi in pat de mai mult de o luna, eu dorm super naspa, cu grija, sa nu o loveasca sotul sau sa nu cada din pat, sa nu o acoperim cu pilota, ma trezesc intepenita, off

ziua doarme de 2 ori, o data 1/2 h si o data cam 1 1/2 h timp in care o pazesc sa nu cada din pat, avem deja 3 cazaturi la activ, ultima cu mine langa ea

se ridica si ea daca are de ce sa se prinda, cam de 3 sapt o pun si in premergator ziua cate un pic

am stat afara cate 5 ore pe zi cat a fost cald, acum naspa cu vremea asta

a avut si ea muci si pe urma a si tusit cateva zile, acum a trecut, dar pb e ca face super urat daca ma apropii de nasul ei, e teroare cu pus ser, scos muci, pus picaturi, e traumatizata deja

i am luat aseara ghetute ortopedice, nush daca the best...dar am dat 185 ron pe ele, am cautat pe net brandul si nu l gasesc,in fine
doar ca desculta vrea sa mearga, incaltata nu

e atrasa de cabluri, prize, sertare, imi trage jos hainele care sunt intinse pe stander la uscat, si tipaaaaaa

cu mancarea face la fitzeeeee, mai ales la pranzcand papam legume cu carne
duminica trecuta i am dat prima data peste( cod), ieri i am dat kiwi
cu lactatele le am lasat deoparte de atunci, abia face 3 luni de cand a avut reactiie alea, mai astept pana la 4 luni si dupa aia incerc din nou sa i dau, desi din ce vad la Catalina sunt descurajata, mi e teama

avem 20 gr in casa, cam rece, vrem calduraaaaaaa

nush ce sa mai zic
pupici


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Neata!

Roxx am citit cu pielea de gaina pe mine! Mah, dar si noi suntem gashte...eu cand i-am luat Anei, m-am gandit la Catalina ("la ea nu ar merge"), am mai vb noi si pe acii, cu Fragrant, dar uite, cand ti-a zis dr. ta sa-i cumperi, eu una, lobotomizata am uitat sa te mai intreb de faza cu alewrgia...si totusi dr. ta a stiut! Incredibil, tre sa ne facem si doctori!
Si ce severa pare reacytia ei de data asta!!!!

Tunde cu bazarul si pe mine ma intereseaza un "curs", ca as vrea s apun niste hainute.

si cred ca as vrea s avand si centrul de joaca, ala de tzinshpe' meleoane, , cand o pun pe Ana zici ca o pun la pedeapsa!!!!

Eu am avut o noapte alba, dar din cauza de Robert, se ineca cu secretii rau de tot. se infunda, i-am pus si olinth, nimic, karvol, nimic, a tusit oribil, a plans.... dimineata s-a trezit fres, a papat bine, insa e super mucos si tusitor. Cred ca am gresit cu iesirea de aseara, desi am parcat la subsol, nu am avut treaba cu "exteriorul" si inc ao greseala cu baia, nici aia nu trebuia facuta!
Ana are si ea in cointinuare muci, ea a dormit dusa, cu toate tuselile lui Robert si plansul lui, de unde concluzia - daca e sa doarma un copil doarme frate, daca nu se trezeste d e1000 de ori, indiferent cata linsite e!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

neata
offf ce vreme aiurea ..plouasi eu vreau afara..
fig...5 grade..brrrr...noroc ca sotul meu drag a instalat centrala acum o saptamanaparca a presimtit vremea,ca ao aveam cumparata de o luna si ma impiedicam de ea in balcon
acum avem 25-26grade in casuta...cine vrea caldura ii primesc cu drag
Simo..ce emotii,fundatia..imi amintesc si eu cand ma duceam sa ud placala casuta noastra..ce frumos

poze Tudor



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Carmen;vazut..citit..executat!esti demilioaneeeeeee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Lori;Vick nightflue..asta am folosit noi cu mare mare succes..dar numai din America daca iti trimite http://www.vicks.ca/en/nyquil-cold-flu.php

Carmen;nu sunt multe de povestit din cuibusor..decat "una bukata leu cu unu bukat de berbec..se ciondanesc mereu"..

Mergi la inceput