Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(88)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

tunde..o sa treaca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

mersi fetelor

A venit acasa..momentan il urasc din tot sufletul!..il ignor pur si simplu pana imi revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

manduca merge si pt bebei f mici, are un suport special
are o gluga pt cap integrata
e mai groasa, de si vara...
merge pana la f.multe kg, nu mai stiu exact cate,vreo 20
merge pusa in 3 pozitii diferite
e mai teapana,sisteme de siguranta la catarame etc

zic si eu, pt ca mai tai nu am

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Fir-ar ai dracului de medici cu mama lor si cu cine i-a facut medici! Toti, ca nu-i mai suport!!!!

Ne-a dat asta la ultimul control colostrum cu probiotice dupa cum se cunoaste una din ultimele fite in domeniu. Nu i l-am luat imediat ca nu am avut bani, stiti si voi ca e scumpicel. Luam banii ieri si azi ii luam copilului maretul tratament. Citesc pe el ca, contine proteine din lapte. Totusi ma gandesc (PROST!!!) ca dr o sti ea ceva, ca o fi o cantitate infima, pt ca discutasem despre asta. Pe fisa ei scrie mare cu rosu ALERGICA LA LAPTE. In plus, dr imi spusese sa i-l administrez in putin lapte, eu ii reamintesc ca e alergica, ea zice - ok, atunci in putina apa! Deci nu se pune pb ca a omis alergia. Pur si simplu a fost o tampita!!
II dau copilului un sfer de lingurita in putina apa. Cand i-au aparut primele pete rosii in jurul gurii mi-am dat seama....Apoi i s-a umflat buza de jos. Ne invarteam ca prostii in jurul ei, incercand sa aprecim corect cat o fi de grav. Ne-am sucit pe toate partile daca sa mergem la un spital, ceva. Cu umflatul gurii nu prea e de gluma. In plus, vocea ii devenise ragusita si ne-am gandit sa nu fie ceva ob cu caile respiratorii. Am incercat sa o sunam pe pediatra, tel inchis, evident. Ne-am linistit oarecum pt ca era f vioaie. Apoi s-a pus pe vomitat. Mult... Acum miorlaie prin patut, Nu vreau sa o culc inca, vreau sa o mai las un pic sa vad ca e ok.

mama lor de medici de doi bani...bai, imi vine sa nu mai merg la nici un medic! niciodata!!!

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

Doamne saracutza..eu stiam (nu stiu de unde, poate gresesc) ca acest colostrum e cel de vaca. Dar de la asa putin sa aiba asa reactii

era un numar de urgenta la grigore alexandrescu, unde sunau parintii ai cararor copii inghitisera ceva toxic; nu stiu dc merge in situatia vostra, dar poate dai de el pe net si suni ca n-are ce sa strice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

http://spitaluldecopii.ro/toxapel/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Neata!avem frig ..un pic de zapaduta..dar asa frumos miroase afara!!!!!!am scos nasucul pe geam

cafea la fete..mai ales pt ROXX


Roxx;subscriu..avem o tarisoara plinnaaaaa de medici pediatri han-di-ca-pati!..ce e fff trist..se ocupa de sanatatea copiilor nostrii!
Mai ce sperieteura..nici nu stiu cum as fi reactionat...

Sophic mic!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Neata!
Mama, Roxx ce sperietura!!!!!! Da-ne vesti ca e bine Catalina! Ai mare dreptate, toti medicii astia niste imbecili. Merita sa te duci sa ii faci un scandal monstru si sa ii dai cu colostru in cap! Ea chiar nu stie ca minunea asta contine lapte????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

neata

noi suntem la mamaie
trebuie sa ne intoarcem aseara, dar pe drum aproape de pitesti am ramas fara ulei la motor si mai ca s a calat motorul
fugi repede si cauta service.....intr un final am gasit, pus alt ulei
motorul bate de zici ca i masina de cusut
ajuns la mama
dus la mecanic......aventuri
faza e ca am ramas peste noapte aici si astia nu s obisnuiti sa doarma in patul mare
Razvi a dormit cum a dormit, dar robia plans de jale...
of, ma duc ca plans
pupi si ne vedem la bucu, sper sa ajungem azi inapoi

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Mirelus';va aventurati nu gluma
Doamne ajuta!aveti grija pe drum


Mergi la inceput