Nu imi mai suport socrela

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns msilvy spune:



anne : sunt 17 ani de cand locuim in italia si am avut de-a face cu multe prejudecati ; acum, dupa atatia ani , suntem prieteni cu o multime de familii italiene , am invatat cum sunt mamele italiene de baieti ; cordonul ombilical intre ei nu dispare niciodata ;

dupa parerea mea , faptul ca-i stai soacrei in gat , poate fi din simplu motiv ca acum tu si copilul sunteti universul lui iar ea este pe locul doi ; nu-ti fa complexe ca soacra este asa din cauza ca esti romanca , probabil ar fi la fel si daca ai fi italianca ;evident , asta daca nu aveti alte conflicte de alta natura ;

de aici si "proverbul" ca intr-o familie de italieni cand apare un baiat in casa el mai iese la 50 de ani .

superb ingerasul tau .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catiushor spune:

Citat:
citat din mesajul lui luisa1983

Da , este semnatura mea, n-are nicio legatura cu subiectul !Citeste si-aici , sunt niste informatii exacte din orasul tau http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=165659&nm=Transport-Brasov-Bran ,unde este prezenta si semnatura.

N-o schimb , fie ca-ti place ,fie ca nu! Si daca te-a deranjat postarea mea sa stii ca este prima oara cand fac compliment unei forumiste, mi-au ,,sarit " in ochi postarile ei (in general imi ramane in minte doar ce este frumos)si am simtit ca trebuie sa-i ofer o floricica.



,,Mintile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente, iar mintile reduse ii discuta pe altii. " Necunoscut


mai, eu nu am zis cu rautate. Imi pare rau ca m-am facut gresit inteleasa!
cat de musca pe caciula...toata lumea mai discuta si pe altii, asa ca luati pietre si aruncati....

gravidutza 27+ de bebitza Gruitza

A invata sa ne iubim pe noi insine este primul pas crucial in a invata sa iubim pe altii !!!

http://designartizan.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

scuzati ca dau buzna peste discutia voastra pasnica, dar autoarea subiectului emineasca9 a mai aparut? sau a plecat cu rachetii lui Edip?


dati prea multa importanta unei persoane, in cele mai multe cazuri incomoda. soacra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Edip spune:

Citat:
citat din mesajul lui kariguld

scuzati ca dau buzna peste discutia voastra pasnica, dar autoarea subiectului emineasca9 a mai aparut? sau a plecat cu rachetii lui Edip?


dati prea multa importanta unei persoane, in cele mai multe cazuri incomoda. soacra

Cei mai fericiti oameni nu au parte de lucrurile cele mai bune, dar obtin totul din cele pe care le au!



kariguld, daca ai nevoie servim la pachet... se pare ca merge daca emineasca9 nu a mai aparut:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui Edip

Citat:
citat din mesajul lui kariguld

scuzati ca dau buzna peste discutia voastra pasnica, dar autoarea subiectului emineasca9 a mai aparut? sau a plecat cu rachetii lui Edip?


dati prea multa importanta unei persoane, in cele mai multe cazuri incomoda. soacra




kariguld, daca ai nevoie servim la pachet... se pare ca merge daca emineasca9 nu a mai aparut:))



pe mine ma crescut bine mama, adik'm-a invatat ca pot rezolva singura orice problema apare in viata. sa intelegi de aici socrosenia traieste bine mersi in RO, dar suntem la distanta de ani lumina in relatie. am atata respect ptr ea, ca de un an si ceva s-a asternut tacerea intre noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

eheeeeeeee, kari, ce mi-ar placea sa stea si soacra mea departe de mine; macar in alt oras, si tot as fi multumita!!! Insa locuieste la doar cativa km .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

mai fetelor, vreti sa va vand ponturi de a va intelege cu soacrele????

_

Mami de Iustin-Andrei (18.07.2011)
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Babyblue, sunt soacre care isi urasc nurorile doar pt ca au indraznit sa le ia baietelul de langa sufletul lor. Nu le intri in voie cu nimic, asa cum nu ti-ar intra tie in voie un dusman care ti-a facut cel mai mare rau.




allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

Citat:
citat din mesajul lui babyblue

mai fetelor, vreti sa va vand ponturi de a va intelege cu soacrele????

_

Mami de Iustin-Andrei (18.07.2011)
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....





In afara de a le ignora si a ne preface ca nu auzim anumite replici de-alea lor, exista alte posibilitati?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Fetelor nici eu nu ma inteleg cu soacra deloc dar ne acceptam de dragul sotului meu(adica al fiului ei) pe mine m-a facut c..va,nesimtita,imputita,lenesa,vaca si tot ce este mai rau.
Cand am nascut ia spus sotului citez"esti sigur ca este copilul tau",dupa aceea i-a spus sotului citez"Delia si Alina nu au cauta la mine in casa,usa apartamentului meu e deschiswa doar ptr tine nu si pentru ele".
Acum am invatat sa vorbesc cu dansa doar strictul necesar sunt de parere ca "cel mai destept cedeaza".
O respect pentru ca daca nu ar fi fost dansa eu nu aveam un copil cu sotul meu,ii multumesc ca de la o vremke incoace(dupa ce i-am specificat clar si raspicat)ca numai vreau sa se bage intre noi si dupa ce i-am spus sotului sa aleaga familia lui(o parte,adica eu si copilul)sau mama lui.

P.S Noi stam cu parintii mei la 10 minute de soacra mea care staq singura intr-un apartament de 3 camere.Dar prefer sa stau inghesuita si cat de cat linistita

Mergi la inceput