Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***353***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Ah, nush daca am pupat-o pe KEA La noi mai merg, pt raceli, homeopatele de la Boiron, tre' sa fie si in Deutchland: Oscilococcinum, Coryzalia (pt muci), Homeovox (pt raguseli).

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

Buna!

Din pacate n-am mai avut timp de la munca decat sa va citesc in etape.

La multi ani Andrei!

La multi ani Micsunica Balerina!

Multa sanatate tuturor bolnaviorilor

Kea:ceapa stiam ca stimuleaza lactatia, ca medicamente cele din plante si homeopate, depinde de simptome.

Simply:ma bucur ca ai aparut, Luca a crescut mult si eu un frumusel

Din pacate nu am putut sa vad cantarea Anei, ca la munca nu am sonor.

Eu sunt pe jumatate in butoi, datorita oboselei si timpului foarte scurt petrecut cu copiii, stau cate 12 ore plecata, a sotului singur in spital, sper sa treaca cat mai repede perioada asta

o seara frumoasa!

Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Salut!

Multumim de primire si complimente!

Kea, eu nu m-am ferit de ceapa sau usturoi cand alaptam, cand mancam usturoi, se modifica mirosul laptelui asa de tare, ca-l simteam si eu, dar pe copil nu-l deranja. Ma bucur ca ai intrat cu vesti si ca e asa armonie intre Keutzi! Sa te refaci repejor!

Anamariame, eu n-am urmarit serialele de care zici, dar stiu ca Anaan se uita la Lie To Me, poate face ea o recenzie. Eu am vazut de curand si mi-a placut maxim Breaking Bad. Asta cred ca i-ar placea lui Aris, ca parca si ea era cu Dexter, numai ca s-ar putea sa prezinte un context neindicat pt ea acum (personajul principal are cancer, eu am bocit la cateva episoade de m-am spart).

Ieri a fost fiesta aici, ziua lui Pilar, au plimbat-o (statuia ei) astia pe la geamul nostru in ditai procesiunea, ca are o capela dedicata la coltul blocului nostru, si ce mi s-a parut remarcabil a fost faptul ca procesiunea incepea cu steagul Spaniei, mare si lat cat strada !

Urez acum si Micsunica , si Iepurasul!

Si zic inca o data SANATATE celor bolnaviori!

Gianina si Andiaroro, m-ati terminat cu prajiturile voastre !

Si eu folosesc mierea pe arsuri, ajuta mult sa nu se basicheze prea tare, adica impiedica lichidul sa se stranga sub piele.

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Era sa uit: Ana Bianca cantareata m-a lasat masca!

Simonapro, , refacere grabnica sotului, e singur-singur in spital? Trebie sa fie groaznic!

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:


Simply: din fericire se mai duce cumnata mea(sora sotului) pe la el, ca altfel cred ca-mi dadeam demisia daca nu puteam sa plec de la munca.


Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela78 spune:

Buna!

Ma scuzati ca dau buzna asa...


Are cineva nr. de telefon al lui Kea? In lista de pe mailul comun nu-l gasesc:( Daca poate cineva sa-mi dea PM, va multumesc!


Andiaroro, Magdyi, Anca, Gigelica, multumesc frumos pentru suport






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gianina34

floricule - la ce experienta am eu, am pus mana pe telefon si am sunat sa intreb la tei de decongestionantul in ambalaj rosu: ia ghici raspunsul? nu mai exista rosu, pe site e o poza mai veche

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 2 anisori





Doamne, cat de operativa poti fi. Eu chiar nu m-am gandit sa sun ci am avut incredere in ce spun ei pe site (ca mai au 18 buc). Multumesc tare mult. Deci,raman cu ce am cumparat.

Sa il folosesc cat mai rar. Asta imi doresc.

Multumesc inca o data.

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Problema mare:

Unde gasesc un Thomas mai mare? sa plimb copilul cu el. Am fost cu trenul weekendul trecut, dar mi-a explicat Vladimir ca nu are carbuni asa ca e diesel (avea dreptate ca io credeam ca merge cu curent ca troleibuzul).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Adica nu va imaginati ca am nevoie de o locomotiva cu aburi. Am nevoie de un tren-Thomas care poate sa mearga si cu fise, dar sa fie Thomas.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Bianca, te referi la trenulete d-alea cu fise care se gasesc pe langa magazinele mari, gen Kaufland, Car4, etc? Sau vrei pentru tine un trenulet acasa? Poate de dimensiuni mai mici.

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput