Floricele de liliac mai-iun 2010 (6)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Catalina

Murica : ce bine ca ai trecut pe la noi . Ma bucur ca sunteti bine.
Ioana : noi ne uitam pe geam cand taiem unghiutele, are in camera ei un fotoliu in fata ferestrei si o asez pe spatarul lui si ne uitam dupa copii pisici, caini si masini . Cand e bine dispusa pot sa i le tai oriunde doar ca trebuie sa ma misc repede pentru ca isi pierde rapid rabdarea.
Catalina : cum a iesit prajitura , ca mi-ai facut pofta ???

La capitolul olita treburile stau in felul urmator : pipi dimineata cand se trezeste ( dupa cateva zile in care se cerea la olita dupa ce se trezea si bine-nteles ca ajungeam prea tarziu, primul lucru pe care il facem cand ne dam jos di pat e sa stam pe olita ), kk cand se cere ( nu am mai facut demult in pampers ). La capitolul pipi e mai greu, imi arata exact cand face fara posibilitate de a da fuga la olita ... de exemplu in seara asta mi-a zis ca vrea la olita, stam vreo 20 de minute degeaba, o ridic, nu-i mai pun pampersul ca mi-am zis ca in 10 minute intram la baie, nu trec 2 minute de cand s-a ridicat si face pipi pe ea dupa care spune "hahaha" ( am ras noi odata de ea cand s-a udat toata si a inregistrat, partea proasta e ca am impresia ca "hahaha"-ul ei e un fel de lauda ceva de genul "uite ce am facut " ca ni s-a intamplat frecvent in ultimul timp chestia asta ) .

R_ocsy , mami de Ana Sofia ( 19.05.2010 )

"Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Va doresc !



R_ocsy , mami de Ana Sofia ( 19.05.2010 )

"Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Neata!
Va astept la cafea!



Cris,mami de Sebi,copil poznas,din www.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">14.05.2010


Vreau si eu parintii mei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Neata !

Multumim de cafea Cris ! Foarte buna, foarte buna !!!

R_ocsy , mami de Ana Sofia ( 19.05.2010 )

"Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Buna!

cris multumim pt !

La multi ani, tuturor celor care poarta numele Sfintei Cuvioasei Parascheva!

r_ocsy tb sa avem grija cum ne exprimam, pt ca ei inregistreaza' si inteleg tot.
Incercati sa-i explicati ca pipi se face la olita, sau m bine sa vada pe cineva cum face la olita apoi aplaudat.
Succes!


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
Blogul fetelor!
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Cris : ne-ai dat cafeluta si ai disparut ? Cum este la scarbici ?

Ioana : face pipi si la olita dar cred ca ii place sa faca si pe ea .

Iar e liniste pe aici ...



R_ocsy , mami de Ana Sofia ( 19.05.2010 )

"Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:


www.desprecopii.com/info.asp?id=3570" target="_blank">Ciocolata cu E-uri

si uite cum ciocolata mea preferata nu mai este in top ... Schogetten ... mai ales ca imi placea cea simpla cu lapte, cine s-ar fi gandit ca poate contine E-uri ???
Trebuie sa ma reprofilez si sa citesc etichetele sau ... revin la ciocolata de casa ( am o reteta delicioasa, ultima data am facut-o cand eram gravida ).

R_ocsy , mami de Ana Sofia ( 19.05.2010 )

"Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Nu am "fugeat"!
M-am culcat/trezit tot cu durere de cap.
Dimineata am luat un nurofen si Doamneeeeee ce bine ma simt,am si chef de munca daca va vine sa credeti
Sebi e mult mai cumintel(spre uimirea mea) de cand sta cu mai multe persoane
A invatat si limbi straine,cred ca chineza,ca toata ziua vb/canta :"ting,bang,ping,pang,papion,"
Rocsy misto ca face macar caca,bravo ei



Cris,mami de Sebi,copil poznas,din www.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">14.05.2010


Vreau si eu parintii mei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R.Cata spune:

Rocsy, prajitura a iesit buna. Putin sfaramicioasa, dar gustoasa.
Fug sa ma fac frumoasa...pt ieri :-))

www.mirunailinca.blogspot.com/" target="_blank">Miruna-Ilinca www.eticker.co.za/tickers/0d3lbs4fa7l4py2f.png" target="_blank">28.04.2010
13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris_09

Nu am "fugeat"!
M-am culcat/trezit tot cu durere de cap.
Dimineata am luat un nurofen si Doamneeeeee ce bine ma simt,am si chef de munca daca va vine sa credeti
Sebi e mult mai cumintel(spre uimirea mea) de cand sta cu mai multe persoane
A invatat si limbi straine,cred ca chineza,ca toata ziua vb/canta :"ting,bang,ping,pang,papion,"
Rocsy misto ca face macar caca,bravo ei



Cris,mami de Sebi,copil poznas,din www.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">14.05.2010


Vreau si eu parintii mei!


Urasc sa ma doara capul, bine ca ti-a trecut.
Eu zic ca ti se pare tie ca e mai cumintel, cred ca ai mai multa rabdare si ii mai treci cu vederea una alta

R_ocsy , mami de Ana Sofia ( 19.05.2010 )

"Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."

Mergi la inceput