Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (24)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

ma bucur Olgutza ca este asha fericita...ca in final ai gasit si patutzul...spor la treburi prin casa
-mai vroiam sa spun ceva si am uitataa...si la mine placenta e grad I..mie nu mi-a zis nimic..decat ca totul se prezinta f bine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Multumesc Mady

Legat de problemuta ta...te-as ajuta, dar n-am nici un sfat, caci nu ma pricep deloc. Ai de la mine doar un si sper sa iei decizia cea mai buna.

Olga, mamica lui David iepurasul si 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ica7 spune:

buna tuturor,

mady, eu am facut transaminazele si mi-au iesit marite. limita maxima era de 35 si eu am 107. dr mi-a dat sa iau o essentiale forte care protejeaza ficatul si mi-a zis sa tin un pic de regim.
eu iti recomand sa faci analiza. costa in jur de 10 lei-eu am facut-o la synevo si eu sunt de parere ca mai bine e sa stii si sa previi decat sa inaintezi nepasator.
dar tu faci cum crezi ca e mai bine pentru tine.

olga se pare ca la tine toata familia e in plina actiune si e fericita. felicitari pentru patut!

mylady si eu am avut un inceput de umflaturi, dar l-am tratat cu crema de galbenele. era tot ce aveam in casa si puteam folosi, asa ca am zis ca nu strica sa incerc. a fost cu succes.

bulinuta insanatosire grabnica.

matzaila nici mie nu mi-a mai dat nimic de facut- adica analize sau ecografii, decat control din 3 in 3 saptamani...se vede ca de la inceput ne-au tinut in priza ba fa aia, ba fa cealalta, acum ca nu mai avem nimic parca ni se pare anormal

aproape ca m-am hotarat cu celulele stem, adica cu cine sa recoltez caci pana la urma nu ma lasa inima.
alegerea era intre stem sure -pentru ca separa celulele stem de sange si pentru ca depoziteaza in 2 recipiente si cord blood center- pentru ca sunt din romania, dar nu-mi conveneau pt ca depoziteaza celulele cu tot cu sange si intr-un singur recipient.
drept pt care am gasit calea de mijloc care corespunde criteriilor mele de selectie. regina maria - sunt din romania, separa celulele stem de sange, depoziteaza in 2 recipiente, iar preturile sunt mai romanesti. am discutat cu cineva de acolo si m-au invitat sa ma duc sa-i vizitez. am primit si contractul pe email, dar n-am apucat sa-l citesc f atent. oricum in linii mari e cam la fel cu celelalte.

hai ca v-am zapacit...cand ma apuc sa scriu nu ma mai opresc.



23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

aham..Ica....pai o sa fac si eu...atunci...la synevo deci..asta pe unde e?o sa ma uit pe net..
fetelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

Transaminazele ies marite in sarcina incepand din trim 2. In trim 3 vor fi si mai varza. Nu necesita tratament pentru ca sunt cauzate de sarcina si revin la normal dupa nastere. Doar in cazuri grave sau acolo unde exista antecedente se recomanda tratament. Eu nu le-as face. Mai rau te stresezi.


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010, mandra posesoare a 8 dintisori si 2 maselute si un colt
22+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danezza spune:

asa stiam si eu ca ies marite in sarcina dar daca vrei tu neaparat sa le faci, fa-le pt "linistea" ta
nioci noi nu avem analize de facut acum. Le-am facut pe alea din semestrul I (ce e drept le-am facut mai tz .. prin sem 2) si acum vedem ce ne mai zice la urmatorul ctrl peste aproape 2 sapt

in 22+
Doamne ajuta!
MTHFR C677 Homozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

fetelor saptamana asta trebuie sa-mi vina rezultatele la analize eu am avut asa HLG.creatinina serica,acid uric, glicemie,calcemie,transaminaze,sumar de urina,urocultura,toxoplasma,test de toleranta la glucoza,listerya,si streptocicul hemolitic.

Sper sa vina pana vineri.

27+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi23 spune:

multumesc Lexi si Cati pentru ca m-ati scos din ceata cu contul comun, abea astept sa intru sa vad si eu pozele cu burticute dragute...
vad ca va masurati in placente pe aici, pai si eu ca si Matza am grad de maturitate 2 din sapt 21 si mi s-a zis ca e bine la momentul respectiv...acum nu mai stiu...
fetelor e la brasov o vreme asa urata,ploua marunt si e si ceata,brrrr cred ca vine iarna...
Of un balansoar imi doresc si eu pentru alaptat sau adormit bebe dar ce am gasit sunt chiar scumpe, stie cineva ceva dragut si mai ieftin pe undeva??? as fi interesata...
pe toatele...

+26 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi23 spune:

sa nu-mi spuneti ca urmeaza un nou val de analize, doar ce ziceam ca ne linistim cu emotiile si vad ca voi vorbiti de altele...of parca e prea mult
vroiam sa va intreb cum a fost la voi la morfo, aveti filmulet cu miscarile bebelusului sau doar masuratorile???am o prietena care are cam 15 min de filmulet cu bebe 3D si e asa fruuuu, eu am putin poate un min doua si doar cu fetisoara, mi-a zis ca bebe statea cu fata lipita de placenta si nu se vede bine...si de-aia nu a mai insistat, imi pare asa rau...dar sunt multumita ca e bine si bebe e sanatos.

+26 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ica7 spune:

silvi eu am cerut filmulet cand am facut morfo, dar sa stii ca mi-a dat un dvd cu 4 filmulete de cateva secunde fiecare. doar 1 e mai interesant pentru ca se misca bebe, isi duce manuta la gura si intoarce capul spre ecograf.
lamuriti-ma si pe mine cu contul comun, va rog.


24+

Mergi la inceput