Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (24)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

ica, referitor la placenta, conteaza unitatea de masurare; unii medici pronesc de la 0 pana la 3, altii de la 1 la 4.

Matzaila, daca ai deja grad 2 nu inseamna neaparat nastere prematura, ci doar ca trebuie tinuta sub observatie. Gradul de maturitate e dat si de tensiunea la arterele uterine: cu cat mai mare, cu atat se maturizeaza mai repede placenta. Dar spre finele trim 3 chiar si o tensiune mare mai scade.


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010, mandra posesoare a 8 dintisori si 2 maselute si un colt
22+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Evident..."multora" nu inseamna "tuturor"...Doar remarcam ca medicii fac greseli fara sa le ceri in mod deosebit sa le faca...Asa cum am mai spus...sa ne fie copiii sanatosi, indiferent de sexul lor...

Citat:
citat din mesajul lui My_Lady0091

Citat:
citat din mesajul lui aerlilian

Vad ca din ce in ce mai multora dintre noi s-a intamplat sa schimbam culoarea carucioarelor din roz in bleu..




nu tuturor...



*Blackmoon Lady 23+cu un omuletz colocatar si lipistocul meu iubitRebecca
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biancabia spune:

Ce rasturnari de situatie aici cu schimbarea de sex
Sper la mine sa ramana asa

Bianca ALEXIS-ARIAN (5/01/2009) si cu 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biancabia spune:

Imi plac si mie numele Vanesa si Alysa. sunt pe lista dar se pare ca pe sot nu il multumeste nimic
Sunt la vanatoare de nume in continuare

Bianca ALEXIS-ARIAN (5/01/2009) si cu 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Adriana, tensiunea mea e mica de obicei dar cred ca e ceva complet diferit intre tensiunea tensiune si aia la nivelul placentei
Eu nu-mi mai fac griji, doctorita mea a fost foarte linistita si am mare incredere in ea. Poate a inceput numaratoarea de la 1 cum ai precizat tu. Intr-o luna ma duc la spital la control si o sa o intreb atunci mai multe.
Timpul trece asa repede, plus ca puiul meu va fi ca mine, lenes, nu exista nici cea mai mica sansa sa se grabeasca sa vina pe lume. O sa vedeti.....

Acum, am uitat sa va spun ieri dar draga noastra Ylari e insarcinata, am vazut la aspirante ca a anunta cele doua liniute.
Eu una m-am bucurat din tot sufletul caci am suferit alaturi de fiecare fata in parte.
Si vroiam sa va mai rog sa-i scriem si lui Elenusht si lui Chri si Porumbitei, fetelor care au fost langa noi si acum din triste motive nu mai sunt colegele noastre de odisee. Sa le tinem pumnii sa-si rezolve problemele si supararile si sa ne dea vesti bune.

+23

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

da, Matzaila, sunt lucruri diferite. Pe eco de morfologie ar trebui sa ai masurata tensiunea in cele 2 artere care iriga uterul. E foarte bine ca nu iti faci probleme, asa si trebuie.


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010, mandra posesoare a 8 dintisori si 2 maselute si un colt
22+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

neata fetele

eu sunt iar bocna...racita praf...nu stiu de unde si cum, acasa e cald caci am dat drumul al caldura de sambata, la servici e ok...offf

my lady te inteleg ca sie u sunt cu o fisura de la constipatie si parca zici ca nasc zilnic

alice-elena m-ai omorat cu suberek si ce mai povestesti tu...am inghitit in sec...de unde sa iau io suberek acu?

annisia ce tare sa fie tot baietel sa fie sanatos si papacios

chiar ca zilele astea au avut loc ceva schimbari de culoare a carucioarelor

bulinuta mamica de bulinel dragutel (19.07.2006 - 9:37) si

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Pai nu-mi intinereste placenta brusc daca imi fac griji
O sa mananc sanatos, o sa ma odihnesc si in rest va fi ce va dori Doamne Doamne.

Fetele, voi exceptand ecografiile mai aveti ceva analize de facut?
Mie nu mi-a mai dat nimic.

+23

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Salutare!!!

Iaura multumesc frumos O iubesc tare mult pe surioara mea, de fapt cu totii o iubim (David intra in depresie daca lipseste mai multe zile) si este cuminte asa ca am cu mare drag grija de ea. ma mai supara ea cateodata, dar ce copil nu o face...

Bulinuta sanatate multa

Matza eu din primul trimestru nu am mai facut nici o analiza si am intrebat dr, dar a zis ca deocamdata nu este necesar.

Ce tari sunteti cu schimbarea sexului Felicitari la toate Abia astept si eu ziua de maine sa-l vad pe bebe

Eu la intalnire nu ma cum sa vin fara copii, caci nu am cu cine sa-i las. Daca ma primiti asa, vin Abia astept sa va cunosc

Am fost ieri la Ikea si de o zi nu mai aveau patul cel mult dorit pe stoc. Asa de trista am fost, dar mai ales Chitibus, caci abia astepta sa instalam patutul. Am luat insa un raft mare pt noul dresing si unul pt jucarii. Foarte faine si la super preturi caci le-am luat de la "asa cum sunt", insa intr-o stare excelenta. Si mai spre seara mi-a facut sotul o surpriza...a gasit patul acela pe net, la mana a doua, dar cu tot cu saltele la 850 RON In magazin numai cadrul era 1000 RON. Tare fericiti am fost cu totii. Acum fac schimbari, amenajari prin casa, caci diseara ne vine patul. Mare dezastru...Mai arunc un ochi pe-aici caci obosesc cam repede.

Olga, mamica lui David iepurasul si 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

off..My lady-ce rau imi pare ca ai probleme de astea..sper sa se mai diminueze...stiu ca exista si creme..cu care sa te dai local...Hemorzom parca, nu mai stiu...io inca nu am probleme, desi ma mai constip asha cateodata..mi-a dat doctorita sa iau fier...nu inteleg cum se numesc pastilele, tre sa ma duc la farmacie, ca are un scris..pff..nu inteleg aproape nimic
= da ce schimbari de situatie..felicitari fetelor care ati mai aflat de bebei..sa fie sanatosi....la mine sper sa ramana asha..ca doar s-a vazut la morfologie, nu cred ca a gresit aia
- Alina, as vrea si eu sa ies cu voi, dar nu promit nimic...o sa urmaresc sa stiu pe unde va intalniti....si cand...si va anunt...la mine cum sunt cu starile si durerile astea e mai greu..
- fetelor..va cer o parere...mi-a dat doctorita sa mai fac Transaminazele.nu stiu ce sa fac...nu le-as face, ca mi-e ca cine stie ce rezultate ies..si iarasi alte batai de cap...dar in ac timp le-as face sa stiu ca le=am facut si pe astea...voi ati facut?parca una din fete a facut...chiar nu mai tin minte..

in 25+ cu

Mergi la inceput