Strengari de Martie - Aprilie 2012 - 6

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

buna fetele

dia_tm felicitari pt vestile bune de la eco! s-o tineti tot asa . am rezolvat listuta, poate vrei sa ne dai si data ta de nastere sa te trecem acolo
oana_pdv cand primesti rezultatele de la amnio? v-ati mai linistit?
lelu si eu as zice sa-ti schimbi medicul si asta numai pt ca nu se zice asa ceva la niste parinti care au facut tot ce se putea pt a obtine o sarcina. apoi de DT eu am mai zis ca nu l-am facut, nu am facut nici TT si asta pt ca sunt doar niste statistici. ca si celelalte fete cunosc si eu destule cazuri in care rezultatele erau dezastru si bebeii sunt sanatosi. eu sper ca bebe al tau sa fie sanatos si asa cum ai zis tu ca v-ati chinuit atat si nimeni nu va dadea nici o sansa, uite ca totusi s-a intamplat deci e clar ca e o minune data de Dumnezeu. sa fie totul bine
chitosenia imi pare rau ca a trebuit sa treci prin asa ceva. sa speram ca nu va mai fi cazul de spitalizare si vei duce sarcina pana la capat fara incidente neplacute

pup burticile si strengareii

Monica, fericita 17+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lelu spune:

Neata`
O sa intreb si medicul la care merg diseara daca a fost problema ca a trecut aproape o luna de la recoltare (in 15.09.11 am recoltat si in 11.10.11 am facut eco)dar ideea doctorului meu a fost ca asa trebuie sa fie, pentru ca in saptam.9 sunt valorile cele mai reale.
As reface DT dar nu stiu daca mai pot acum, se termina sapt.13 oare TT nu e asa concludent? am cam citit ca aici e si mai multa statistica.
Translucenta nucala a masurat-o bine, de cateva ori, si a facut media care e 1,4mm si a spus ca e bine, deasemenea osul naza era vizibil bine, eu chiar am zis ca are copilul nasul cam mare problema e in sange cred.

oana_pdv am vazut ca ai spus ca amniocenteza se face de la 16-20 sapt. mie dr. mi-a spus sa o facem cam peste 2 saptam adica as avea 16 saptam, am mai citit pe aici si undeva scria ca la varsta asa e prea putin ichid amniotic in placenta si bb nu ar rezista, tu la cate saptamani ai facut? La tine era ceva dubios si la eco? sau tot sangele a fost devina?

dia_tm la Romeo Muntean am mers, dar nu merg de mult timp la el, mi-a fost recomandat de o prietena care a nasut cu el si alta care s-a operat la el si au spus ca e profi :) dar au recunoscut si ele ca au acest stil detasat de a-ti prezenta lucrurile iar explicatii primesti doar daca intrebi, daca nu face dupa cum stie el.
E clat ca e important sa ai orel. buna cu dr. tau asa ca voi cauta unul pe placul meu

Va multumesc ca sunteti alaturi de mine , cum zicea si oana_pdv e placut sa sti ca poti primi incurajari si sfaturi de la niste prietene virtuale

13+ Doamne, ajuta-ne sa fie bine pana la capat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lelu spune:

vreau sa va pun si un link pe care l-am studiat http://www.fetalmedicine.com/fmc/ultrasound/11-13-weeks-scan/

13+ Doamne, ajuta-ne sa fie bine pana la capat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_tm spune:

Citat:
citat din mesajul lui monna3
dia_tm felicitari pt vestile bune de la eco! s-o tineti tot asa . am rezolvat listuta, poate vrei sa ne dai si data ta de nastere sa te trecem acolo

Monica, fericita 17+


Merci mult!
Pt mine, 23.07.1977

O zi frumoasa dragi burtici!


Diana - mami de Adriana(n.14.02.2006) si (DNP.12.04.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_bi spune:

salutare fetelor ce mai faceti/n-am mai intrat de mult ,sunt cam ocupata,cu servici copil si alte treburi
vineri iii tin ziua lu bianca,iar intre timp cautam sala pt botez vrem sa-l facem la anu in aprilie,stiti cum e cu salile ca treb din timp cautat
bb meu a inceput sa miste cam la 18 sapt

DIA-mami de bianca-andreea(19.10.2006)


13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy25 spune:

Buna dimineata! va invit la o

Multumesc Bunului Dumnezeu!
14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_bi spune:

vin eu la una mica

DIA-mami de bianca-andreea(19.10.2006)


18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralutzy_che spune:

Vin si eu, dar la o cacao. nu ma inteleg bine cu cafeaua, dar de cand sunt parca am devenit dependenta de cacao si castraveti murati


Iaiu, mami de Alex (25.11.2009) si 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelli spune:

ajutor am incercat sa ma inscriu in lista si am fct cu totul altceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfy_12 spune:

Nelli nu vad ce ai facut la lista...adik nu ma prind

Mami fericita de strumfita si 19+ cu Motzata

Mergi la inceput