Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (11)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

'neata
Dau si eu facuta de sot, taaare si amaaaara.

Hm, pustiu pe aici. Si noi am profitat de ultima zi calduroasa din plin. Aseara la 7.30 eram intr-un parc de cartier dar nu am stat mult ca nu bateau becurile din strada pana in parc si era prea intuneric.

rodyka, m-am dus la banca cu cardul, dna de la consultante m-a rugat sa mai bag inca o data pin-ul si a mers. A zis ca 2-ul ala (scris intre paranteze) insemna ca mai am doua incercari de a baga codul. A mers asa ca mi-am rezolvat treburile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Neata si de la noi

va invit si eu la un capucino si o ciocolatica

pe cantar nu ne mai urcam

nu am mai apucat sa intru, la munca treaba multa, desi acum bona sta pana la 6 si ma gandeam ca poate reusesc sa ajung mai repede acasa, tot alergand intru pe usa, la 6 fix sau chiar si cateva minute oricum, acum cand citesc programul Rodicai ma gandesc ca la mine e mai bine...mai ales ca daca nu termin ce am de facut, mai intru de acasa si lucrez si il trimit pe tati jumate de ora afara cu andrei...si dimineata plec dupa 9, asa ca apuc sa ii dau micul dejun,sa ne jucam....bine, se si scoala cu noaptea-n cap copilul meu

weekendul asta chiar trebuie sa lucrez, dar serios, pentru ca am multe de terminat luni si nu am cand....am fost si avansata intr-un fel, ceea ce inseamna multe alte responsabilitati....dar gata despre munca

RODI sa iti fie bine la serviciu, acum vremurile sunt cum sunt, e greu ca suntem departe de copiii nostri, dar in acelasi timp si asta facem tot pentru ei e bine ca e cu mama ta

OANA[/b felicitari pentru Matei mergatorul

OCHIDUT off, ce o fi patit micuta e bine ca ai asa putere, eu cu somnul lui Andrei am cam gresit, desi nu mai adoarme leganat mereu,noaptea se trezeste si merg mereu sa il culc la loc...bine, il las sa vad daca doar maraie prin somn, dar daca se trezeste ma duc si de 10 ori pe noapte, il iau in brate, il mangai, il pun pe perna la mine in brate si astept sa adoarma, apoi iar in patut...si tot asa...

DENISA tu cum mai esti iubita? sper ca ati trecut peste suparari

DANA daca ne citesti, te

CRISULE off, sper sa treaca raceala si la voi si la propriu si la figurat

[b]PAULA
sa ii dai ceva de imunitate lui Raul dupa ce treceti si de raceala asta. mai ales ca vine frigul...

si eu trebuie sa ii cumpar incaltari lui Andrei, ca noi avem doar sandalute si o caciulita subtire, ca altfel bona il scoate afara cu aia de iarna

zilele trecute cand dimineata cred ca erau deja 20 de grade, tot cu caciula voia sa il scoata sa nu raceasca!

sanatate tuturor bolnaviorilor

m-am intins pentru o saptamana

va si va doresc un weekend minunat!!

am implinit un anisor, sunt baiat mare de acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giorgia23 spune:

Neata...Rody multumim pt cafea...Crissyla fel

Eu am nevoie de 2/3 cafele ca sunt buimaca rau...azi noapte am ajuns la 4.30 acasa...am lasat fata la cineva si am fost la un ziua cuiva...de mult nu am mai dansat asa

Imi termin cafeaua si plec sa/mi recuperez printesa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Neata
Ploua. Of, of...ce week-end urat se arata.
Am avut o noapte linistita, doar ca Raul a dormit cu mine si am alergat dupa el prin tot patul, dar vad ca merge inspre bine...la timp, ca m-am saturat de muci!!
A invatat sa ceara apa si acum tot timpul bem apa . Zice apa si merge spre sticluta si tb sa-i dau, daca nu ii dau , plange. Si bea un pic si apoi peste o ora o luam de la capat. Si latra de cate ori vede un caine, afara, pe carti, sau pe haine Acum realizez si eu ca intr-adevar creste si se schimba toate.
Ma duc sa fac clatite, ca nu mai stiu ce sa-i dau lui Raul de mancare.
Adriana, v-ati gandit al nume pt bb2?
Giorgia, mama, iti cam faci de cap cand nu e sotul acasa. De acum la 8 esti in casa, da? Si singura...
Cristina, ce ati cumparat de la Cluj? Astept sa intre banutii si dam si noi o tura la cumparaturi in Cluj. Cred ca peste 2 saptamani. Ne intalnim fetele din Cluj? Mi-e dor de voi...
Racusor, spor la treaba

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit un anisor!!!

Poze mare-partea aII a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

PAULA am un chef

i-am trimis pe baieti la plimbare cica sa imi beau cafea si sa lucrez

sa stii ca si eu i-am dat lui andrei o bucatica de clatita cu branza, cand a facut bunica i-a placut

el e atat de tare, cand ii dau ceva ce mancam noi si stie ca in mod normal nu papa ia in mana si face "oaaaahhh" si pleaca fericit! mori de ras cand il vezi ce fericit e ca a primit ceva "interzis"



am implinit un anisor, sunt baiat mare de acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

Salu'

paula, nu ne-am gandit la nume si acum ca e confirmat fetita va fi si mai greu - pentru baietel aveam ceva variante. Mai avem timp...

Eu sunt in soc, tocmai mi-a venit pe mail factura de curent de 450 lei. De unde pana mea! ca acu' 2 luni eram pe minus... Ma duc cu nerviiiiiiii.

Rebeca e mucioasa, nu am dormit toata noapte, sunt zombi si suparata rau pe sot. Gata! M-am plans.


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010, mandra posesoare a 8 dintisori si 2 maselute si un colt
22+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

brrr, ce frig s-a facut.. si ce mai urmeaza.

Racusor, felicitari pt avansare!!! EU tot ma mir de tine ce bine rezisti, si ce treaba buna faci si acasa si la munca! Esti grozava!

Giorgia, uau, te-ai petrecut, nu gluma.

Paula, ca niciodata am gasit o gramada de lucruri faine la shopping, mi-am luat un pantalon, niste bluzite, o pereche de ghetute. m-am simtit tare bine la stricat de bani.



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

buna seara!!!

mamaaa da a venit frigul nu gluma, azi nu mai voiam sa ies din casa cand am vazut ce vant batea si ce ploaie dar am iesit sa cumpar fetei hainute de iarna ca ne bate la usa zapada acus si noi nu suntem pregatite.

am de facut curat in casa, mancare si nu am nici un chef....as lenevi intr-o cada cu apa fierbinte o ora -2-oua

vaii ce mi-a luat nasul fug sa schimb fata...sper sa apuc sa revin.



Mami de Andra Maria 02.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maurice spune:

Fetelor, ce bine ma simt sa primesc urari de ziua mea, asa cateva zile la rand Multumesc pentru urari!
Paula, cadouri am primit asa: o veioza , o cutie de bomboane de cioco, de care nu mananc, dar mama probabil n-a vrut sa vina cu mana goala la mine, o felicitare cu mesaj frumos de la Alex si Sara, si 2 pulovere. A, si am mai primit cadou o raceala de la Sara, prima din viata ei .
Eladea, cartile Annei Bacus le-am mai recomandat si eu acum mult timp, una din ele era Jocuri pentru copii de la 0 la 6 ani.
Racusor, ti-am trimis pm ...cu intarziere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Intru si eu sa urez cu mare intarziere LA MULTI ANI SANATOSI SI FERICITI, MAURICE!!!!!! Sa te bucuri de familia ta frumoasa si sa ai parte de tot ce-ti doresti!

Noi nu ne laudam cu nimic...Raducu azi si-a ratat somnul, partial si din cauza noastra, ca l-am "tarat" prin oras sa-i mai luam niste hainute pentru vremea rece care se apropie (deja ploua la Cta). Adormise pe drumul spre casa, dar s-a trezit dupa ce l-am pus in patut si n-a fost chip sa mai adoarma . Zic il las...o sa adoarma el pe la 5 dupa-amiaza...da' de unde... abia pe la 6.30 la luat somnul, dar l-am mai tinut sa-i dau papica si dupa aceea a adormit afara, in brate la tati. l-a dus in patut, dupa 10 minute urla. L-am mai tinut ocupat cu diverse pana pe la 8, apoi baita, LP-ul si cu mare foiala a adormit pe la 9. sper sa nu ne trezeasca in zori

eu am o durere de cap groaznica, ma tine de cateva zile (sunt la CM). nu-mi mai trece nici cu nurofen. ma resemnez, stiu ca n-o sa-mi treaca pana nu trece CM-ul

pup toti delfinasii si toate mamicile!

Elena, mami de Raducu cel cumintel
12.08.2010

Sunt Raducu si am implinit 1 AN !!!


Mergi la inceput