Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (10)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

ioi, oana, ce m-am distrat...stiu ca nu e de ras, da mi-l imaginam pe matei cu manutele in WC jucandu-se fericit...

laura, uff, sigur e criza de fiere...baga piafen, cum zicea saddie... sanatate!

tu fete, io parca m-am obisnuit acasa, cu copiii, desi de multe ori imi zic ca-mi iau campii...si fug in lume!!! mie imi lipsesc colegele, cafeaua de dimi cu ele, dar nu sefu sau stresu cat casa pe care il aveam...

revin! culc maimuticile!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP

ALBUM NOU

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

intrebare intrebatoare: Isa mi s-a trezit cu febra, acum are 39.4 subrat. intrebarea e: a plans toata noaptea ca avea ceva si acum a aparut febra sau a facut febra pentru ca a plans toata noaptea?


Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)
Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui eladea2005
dar nu sefu sau stresu cat casa pe care il aveam...



asta nici mie nu imi lipseste
ufff si DELEGATIILE sunt cosmarul meu...imi e groaza de momentul in care si eu voi pleca si Marius va fi plecat si nu stiu cum o sa fie cu Matei...plus ca eu stateam la servici minim 10 ore/zi...ei, daca nu erau lucrurile astea eu eram de mult inapoi...asa tac, si aman momentul


1an + 08.07.2010

" Nu te uita cu tristete in trecut, pentru ca a trecut si nu te ingrijora pentru viitor, pentru ca e inca departe.
Traieste in prezent si fa-l atat de frumos incat sa merite sa ti-l amintesti" - Ida Scott Taylor


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Ochidut, . Merci draga mea de incurajari. E greu ca noptile astea is cam la fel.La noi exceptiile o constituie noptile cand doarme bine. Foarte multa ambitie ai avut sa te lasi de fumat, bravo! si mai ales sa ramai nefumatoare!


Oana, felicitari pt Matei ca face la olita! Nu ma supar, cum sa ma supar? sa stii ca m-am gandit la psiholog, dar cumva incerc sa fie ultima solutie- am luat magneziu (inca mai iau), sperand ca trece. Apoi am zis ca astept sa vina mama, ca imi revin- in general cunoscutii imi zic ca se vede ca is altfel, ca tonul vocii imi e mai bucuros, ca pe fata se vede ca is mai fresh, relaxata. Apoi am zis ca ma apuc de tigari dupa ce pleaca mama (poate asa ma descarc nitel- am mai fumat de cand am nascut, si mi-a placut). Mai am de vazut filmul pus de Crissteo. No, si daca nimic din toate astea nu ma ajuta, atunci ma duc frumos la un psiholog... Aaa, si inainte o sa incerc si niste iesiri mai dese, sau lumea sa vina la noi, sa nu am timp de ganduri negre. Ma bucur ca te-ai simtit bine aseara!

Senti, pupam pe Andrei, si cucuiul lui! (care nu mai e )

Ochidut, ce figura esti! Te pup tare! Eu ma bucur de sfaturile voastre, ca ma ajutati sa ma trezesc la realitate. Ma ajuta experientele voastre, faptul ca va am aproape!

Oana, tare de tot Matei cu noua descoperire -Wc-ul

Am fugit la sauna- voi dormi in ea (asa am patit si data trecuta, am adormit.)



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Rodi, eu zic ca e prea mare febra sa o fi facut de la plans. Nu poti da o fuga la dr? Poate are un rosu in gat. De mancat cum mananca? Scaunele? Totul normal?



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui rodyka

intrebare intrebatoare: Isa mi s-a trezit cu febra, acum are 39.4 subrat. intrebarea e: a plans toata noaptea ca avea ceva si acum a aparut febra sau a facut febra pentru ca a plans toata noaptea?



Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)
Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)



pe instructiunile de la termometru meu scrie sa nu iei febra imediat dupa ce copilul s-a trezit sau dupa ce a mancat ...vezi mai ia o data febra peste 15-20 min
eu zic sa mergi la medic daca febra ramane la aceeasi valoare, e destul de mare


1an + 08.07.2010

" Nu te uita cu tristete in trecut, pentru ca a trecut si nu te ingrijora pentru viitor, pentru ca e inca departe.
Traieste in prezent si fa-l atat de frumos incat sa merite sa ti-l amintesti" - Ida Scott Taylor


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns senty_mary spune:

Citat:
citat din mesajul lui rodyka

intrebare intrebatoare: Isa mi s-a trezit cu febra, acum are 39.4 subrat. intrebarea e: a plans toata noaptea ca avea ceva si acum a aparut febra sau a facut febra pentru ca a plans toata noaptea?


Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)
Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)



daca la subrat are 39.4 in fundic are 40.4 (pe probate la Andrei) care e de fapt temperatura reala a corpului(din ce mi-a zis mie doctorita). cum a zis si Oana,mai asteapta 15-20 min si pune-i iar termometrul. daca poti si sta incearca sa-i iei temperatura rectal, iar daca nu i-a scazut mergi cu ea s-o vada doctorul.
-am fierbintica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

rody, aceleasi sfaturi ...daca nu iti arata mai putin, du-o la doctor. va pupam
pt scaderea febrei daca ii creste pana ajungeti la doctor cred ca stii oricum ce e de facut..nu iti mai zic. tine-ne la curent

de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui saddie

Citat:
citat din mesajul lui laurika1982

Hello fetele!!

Am avut o dimineata super naspa.m-am trezit cu niste dureri abdominale de muream, nici nu-mi dadeam seama daca e stomacu, bila, matele, ..cert e ca-mi venea incontinuu sa vomit, sa stau pe wc.am mancat 2 felii de paine prajita si am baut apa la greu.nu mai zic ca imi venea lesin mereu.mancarea baiatului am facut-o in ture, ca ma lua cu ameteli la chiuveta.am curatat un morcov in 3 ture .si aveam 3 morcovi.acum vad ca incep sa imi revin..oare asa se manifesta criza biliara?ca zilele trecute m-a intepat destul de tare la bila.

Pupici

Laura Mami de Minune Cristian Alexandru 10.08.2010



laurika daca ai avut si transpiratii reci, frisoane, salivatie abundenta si gust metalic in gura atunci a fost clar o criza de bila. Durerile erau localizate in partea central-dreapta sub coaste? Ia-ti sa ai in casa niste Piafen sau No-Spa forte ca ajuta mult.

Eu de cand am renuntat la dulciuri in special la ciocolata cu lapte/alune etc. n-am mai avut nici o criza.


Exact asa!Am bagat un No spa..dar tot a tinut ceva.

Laura Mami de Minune Cristian Alexandru 10.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Rody, zic si io ca fetele!!Mai ia o data temperatura ..dar mi se pare cam mare pentru ca sa fie doar de la somn..si fugi la medic ca nu e de gluma cu febra!

Laura Mami de Minune Cristian Alexandru 10.08.2010

Mergi la inceput